Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Jeste, youtube je kriv za to što se ljudi podsmevaju idpol budalaštinama. Da nije jućuba, ne bi smeli to da rade na dostojanstvenim, profesionalnim, etabliranim medijima, pa problema realno ne bi ni bilo jer bi adekvatna edukacija i stručna kritika sve to ispeglala :rolleyes: 

 

Razmišljanje jednog dinosaurusa koji krajem mezozoika zabija glavu u pesak i gunđa što nije više rani mezozoik, ovi mladi karharodontosauri i spinosauri su podložni propagandi...

Link to comment
38 minutes ago, Joe D said:

U pitanju je trans zena koja se fizicki formirala kao muskarac i stekla anatomske prednosti u odnosu na druge zene za bavljenje sportom. Ne zavrsava se tu razlika sa nivoom testotosterona. Ne znam kakva su istrazivanja potrebna, ta nauka postoji mnogo pre ove nakaradne implementacije postmodernistickih vidjenja rodnih identiteta.

 

Pa eto, kad si sve to lepo shvatio i mislis da nema potrebe za daljim istrazivanjima transrodnosti koja inace postoji u praksi maltene od juce, idi lepo pa objasni zasto trandza nije egal sa bioloskom zenom.

Mislim kad smo vec zakljucili da licni utisak pobija svako medicinsko istrazivanje, probaj pa javi kako je proslo.

Samo bez pausalnog diskvalifikovanja levice i feminizma kao takvih zbog pojedinacnih  nakaradnih slucajeva implementacije vidjenja rodnih identiteta, ako nije previse za ocekivati.

Link to comment
1 minute ago, Leia said:

Pa eto, kad si sve to lepo shvatio i mislis da nema potrebe za daljim istrazivanjima transrodnosti koja inace postoji u praksi maltene od juce, idi lepo pa objasni zasto trandza nije egal sa bioloskom zenom.

Mislim kad smo vec zakljucili da licni utisak pobija svako medicinsko istrazivanje, probaj pa javi kako je proslo.

Samo bez pausalnog diskvalifikovanja levice i feminizma kao takvih zbog pojedinacnih  nakaradnih slucajeva implementacije vidjenja rodnih identiteta, ako nije previse za ocekivati.

 

A ti bi mogla, umesto što određuješ ljudima ko će šta da piše, da izneseš svoj cenjeni lični utisak. Forum generalno tome služi, a ne snishodljivom virtue signalingu. 

 

Link to comment
20 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

A ti bi mogla, umesto što određuješ ljudima ko će šta da piše, da izneseš svoj cenjeni lični utisak. Forum generalno tome služi, a ne snishodljivom virtue signalingu. 

 

 

To to, Glas razuma :lolol:

Moj cenjeni licni utisak je da na ovu temu momci uglavnom dodju da lupetaju i da se zajebavaju, mozda ja da probam ovako na nekom sportskom topiku pa da vidimo kako cu proci 

Link to comment

postojao je  sličan slučaj i kod nas... 

Svojevremeno (mislim da je negde krajem devedesetih, i početkom veka)  u Srbiji je nastupala trans rukometašica Barbara (ne mogu sad da joj se setim prezimena). Za nju se znalo da je rođena kao muškarac, a nije mi poznato u kom uzrastu se podvrgla terapiji promene pola.  Nakon toga je bez ikakvih problema nastupala u ženskoj konkurenciji (mislim da je igrala za subotički  ženski rukometni klub Spartak). Fizički jeste bila dominatnija od ostalih igračica, ali to joj nije donelo neku veliku prednost, tj.nije napravila neku karijeru vrednu pomena. Sećam se da su se u početku treneri protivničkih ekipa bunili zbog njenih nastupa, baš nešto slično ovoj situaciji o kojoj se diskutuje, ali je to brzo prošlo i Barbara je nastavila normalno da igra i nastupa. Ubrzo je, kao i svi naši sportisti, karijeru nastavila u inozemstvu. Ne sećam se koje je obrazloženje iskorišćeno da joj se dozvoli nastup u ženskoj konkurenciji.

 

 

E, našao sam je, Barbara Brauer. 1971.godište, a  'ladno je igrala do preprošle sezone :blink:

 

http://www.eurohandball.com/ec/ehfc/women/2014-15/player/512358/Brauer+Barbara

Link to comment
20 minutes ago, Leia said:

To to, Glas razuma :lolol:

Moj cenjeni licni utisak je da na ovu temu momci uglavnom dodju da lupetaju i da se zajebavaju, mozda ja da probam ovako na nekom sportskom topiku pa da vidimo kako cu proci 

 

Pa ništa, ti otvori svoju ozbiljnu girls-only temu o rodnoj ravnopravnosti, da razmenjujete linkove do peer-reviewed studies. Lupetanje & zajebavanje stop.

 

A na sportskim topićima bi se savršeno uklopila, tamo uglavnom spuštamo jedni druge dok utakmice slabo gledamo. Jedino što se više ceni aktivna agresija nego pasivna, ali navići ćeš se sigurno i na to.

Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

 

Pa ništa, ti otvori svoju ozbiljnu girls-only temu o rodnoj ravnopravnosti, da razmenjujete linkove do peer-reviewed studies. Lupetanje & zajebavanje stop.

 

A na sportskim topićima bi se savršeno uklopila, tamo uglavnom spuštamo jedni druge dok utakmice slabo gledamo. Jedino što se više ceni aktivna agresija nego pasivna, ali navići ćeš se sigurno i na to.

 

Ovo je pdf Drustvo a ne Deponija, pa bi diskusija trebala da bude civilizovana i argumentovana bez potrebe daljeg objasnjavanja.

Ostale preporuke, zelje i cestitke uputi nekom koga zanima :fantom:

Link to comment
48 minutes ago, Leia said:

 

To to, Glas razuma :lolol:

Moj cenjeni licni utisak je da na ovu temu momci uglavnom dodju da lupetaju i da se zajebavaju, mozda ja da probam ovako na nekom sportskom topiku pa da vidimo kako cu proci 

Elegantan način da uvrediš ali da ne imenuješ po principu "ko se prepozna...:". 

 

 

Quote

Samo bez pausalnog diskvalifikovanja levice i feminizma kao takvih zbog pojedinacnih  nakaradnih slucajeva implementacije vidjenja rodnih identiteta, ako nije previse za ocekivati.

Pojedinačni i nakaradni slučajevi implementacije viđenja rodnih indentiteta?

 

  Ne radi se kolumnama u fringe liberalnim glasilima, pa da kažemo da su nekakva pojedinačna izolovana mišljenja. To su zapravo stavovi koji su važeća politika u sportu danas i predmet ozbiljnih sudskih sporova. U tom smislu se slažem sa tobom da nauka u tim sporovima (i javnim raspravama) treba da ima bitnu ulogu. 

 

Link to comment
5 hours ago, Leia said:

 

Ali treba da izdrzis i da se uporedo akash sa svim tim sranjem dok usput vredno radis u svojoj profesiji. 

Nije da je i jedan muskarac u istoriji sveta ikada morao da se bori sa takvim glupostima ali ce se uvek naci neki da ti udeli ovako koristan i inovativan savet :ph34r:

edit. A najbolje od svega na kraju korene cele te nakaradnosti traziti u levici i feministkinjama, kad bi samo oni ucutali vec jednom sve bi doslo na pravu meru. Misliiiim.....

 

Mhm, zamišljam hipotetičku situaciju u kojoj se donose odluke koje fundamentalno menjaju fudbal i košarku, toliko da se dovodi u pitanje svrha takmičarskog aspekta sporta i pojavim se u raspravi o LŠ sa "što se bavite tim budalaštinama dok pati kosovski živalj", sigurno bih naišla na salve razumevanja. 

 

I nije u pitanju samo sport, nego se tu susreću drugi problemi koje bi trebalo rešavati. 

Link to comment

Interesantno je sve to. Sta znaci fer? Ako je fer samo prirodno, onda ni Mesi nije fer jer je prirodno patuljak. Sta ce biti u buducnosti ako se ustali gene editing kod ljudi? 

Link to comment
19 minutes ago, pacey defender said:

Elegantan način da uvrediš ali da ne imenuješ po principu "ko se prepozna...:". 

 

 

Pojedinačni i nakaradni slučajevi implementacije viđenja rodnih indentiteta?

 

  Ne radi se kolumnama u fringe liberalnim glasilima, pa da kažemo da su nekakva pojedinačna izolovana mišljenja. To su zapravo stavovi koji su važeća politika u sportu danas i predmet ozbiljnih sudskih sporova. U tom smislu se slažem sa tobom da nauka u tim sporovima (i javnim raspravama) treba da ima bitnu ulogu. 

 

 

Naravno, pa nisam valjda blesava da se raspravljam pojedinacno sa svakim ko em besomucno lupeta em me jos zajebava i misli da je mnogo duhovit.

 

Da preciziram ovo oko actual teme, nisam htela reci da je ovo pojedinacni slucaj nakaradnog pristupa problematici transrodnosti nego da zbog problematicnog pristupa transrodnosti ne treba diskvalifikovati celokupno delovanje feministkinja i levice u drustvu kad je rodni identitet u pitanju. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...