Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

 Pa nije da te pljuju što imaš izrastak, ne razvlačiš kore za pitu i nosiš iskrzan lak, nego skviče ljudima u facu da su transfobični fašisti dok se odlučuje o budućnosti tuđe profesije i života u sportu. 

Link to comment

Skvicale su feministkinjetm navratilovoj par nedelja, pa su se smirile pošto nije bilo reakcije. Big dil.

Stvar je prosta, ili ucestvuješ u glupostima, ili ih nazivaš pravim imenom i tretiraš kako treba.

Možda nije ugodno ponekad i plivati uzvodno, ali kao što kazeš, bitne stvari su u pitanju.

Link to comment

problem je u ™.

 

Godinama sam bio vezi sa devojkom koja je, osim što je dobra psihoterapeutkinja, i decidirana feministkinja. Živeli smo zajedno. Dakle, upoznat sam sa svim argumentima.

 

Živeo sam i sa novopečenom vegeterijankom. :ohmy:

 

 

Sad živim sa roditeljima. I to nešto objašnjava    :D 

 

Ali, opet se sve  svodi na prosto: bitno je šta radimo, govor je za zabavu  

Link to comment

Problem je u celoj jebenoj danasnjoj kvazilevici koju boli kurac za decu koja rade za dva dolara mesečno da bi megakompanije ostvarile megadobit, a zato brinu za tanušna osećanja kakvog degenerika koji je ugradio sise da bi legalno bio uajf biter.

Link to comment
6 hours ago, ToniAdams said:

Problem je u celoj jebenoj danasnjoj kvazilevici koju boli kurac za decu koja rade za dva dolara mesečno da bi megakompanije ostvarile megadobit, a zato brinu za tanušna osećanja kakvog degenerika koji je ugradio sise da bi legalno bio uajf biter.

 

Sustina.

Link to comment
9 hours ago, Taihoskopija said:

 Pa nije da te pljuju što imaš izrastak, ne razvlačiš kore za pitu i nosiš iskrzan lak, nego skviče ljudima u facu da su transfobični fašisti dok se odlučuje o budućnosti tuđe profesije i života u sportu. 

 

Ali treba da izdrzis i da se uporedo akash sa svim tim sranjem dok usput vredno radis u svojoj profesiji. 

Nije da je i jedan muskarac u istoriji sveta ikada morao da se bori sa takvim glupostima ali ce se uvek naci neki da ti udeli ovako koristan i inovativan savet :ph34r:

edit. A najbolje od svega na kraju korene cele te nakaradnosti traziti u levici i feministkinjama, kad bi samo oni ucutali vec jednom sve bi doslo na pravu meru. Misliiiim.....

Edited by Leia
Link to comment

Dobro, drvite svađu iako se generalno slažete oko principa. Ali to je forum, moramo se oko nećega svađati, zašto bismo inače bili ovde, je li tako tako je. 

 

Takmičenje je kategorizovano po polovima, za muškarce i žene. Sve dok je tako, prelazak iz jedne kategorije u drugu ne sme da se posmatra isključivo kroz progresivno ljudskopravaški narativ. On može i treba da važi za sve druge društvene segmente - zapošljavanje, brak, usvajanje dece, slobodu govora, zaštitu od diskriminacije, itd. Ali što se tiče sportskih takmičenja, mislim da tu prednost odnose insteresi drugih, odnosno potreba da se za sve takmičarke obezbede ravnopravne startne pozicije.  Prelazak iz jedne kategorije takmičenja u drugu kategoriju takmičenja negira osnovne razloge postojanja različitih kategorija, to mi se čini očiglednim.

Edited by pacey defender
Link to comment

Ne drvim ja nista nego mi ne treba da mi neko “objasnjava” situaciju koju niti razume niti ga zanima ali oseca snaznu potrebu da daje “savete” na osnovu svojih povrsnih observacija.

Takoreci sustina mansplaininga, “Doktore, kako je biti majka” fazon ftw :ph34r:

Link to comment
26 minutes ago, pacey defender said:

 Prelazak iz jedne kategorije takmičenja u drugu kategoriju takmičenja negira osnovne razloge postojanja različitih kategorija, to mi se čini očiglednim.

 

To sto se tebi ili meni cini ociglednim - vrlo ocigledno ne znaci nista u siroj slici, a da bi se prvo naucno dokazalo a onda uspostavilo kao norma potreban je ogroman napor i kinta kao i za svako lobiranje, inace verovatno ona zena pored trandze ne bi tamo stajala kao budala i krivila usta nego bi o cas posla digla glas ili prosto bojkotovala par puta i resila stvar. 

Ali lakse je njoj soliti pamet kako je inertna i okriviti levicu i feministkinje sto se fokusiraju na gender issues kao da citav taj tabor kriticara vredno radi na iskorenjivanju siromastva u trecem svetu pa im to daje za pravo da pljuckaju na ove sto se bave “trivijalnostima”.

 

 

 

Link to comment
Just now, Joe D said:

Sta, sad je potrebna obiljna naucna studija da bi se utvrdilo da su muskarci fizicki dominantniiji pol?

 

Za pocetak, u pitanju je trans zena, a ne muskarac, super sto pratis fabulu radnje

 

Ocigledno™ da postoji potreba da se neoborivo potvrdi da nije dovoljno primiti 2 inekcije estrogena i ugraditi sise da bi se postalo zenom po svim kriterijumima u koje spadaju i fizicka snaga i izdrzljivost. 

Inace ocigledno™ ne bismo ni imali ovakvu situaciju.

 

Ali vazno da su stvari proste™, nekom ko formira stav bez i malo razmisljanja svakako jesu

 

Link to comment
9 hours ago, ToniAdams said:

Problem je u celoj jebenoj danasnjoj kvazilevici koju boli kurac za decu koja rade za dva dolara mesečno da bi megakompanije ostvarile megadobit, a zato brinu za tanušna osećanja kakvog degenerika koji je ugradio sise da bi legalno bio uajf biter.

 

Totalna glupost. Ekonomska nejednakost je vazna koliko i etnicka ili polna sistemska nejednakost - ustvari, cesto su povezane. I nije istina da je problem u kvazilevici - centristicka levica i zeleni vise guraju ovo drugo, dok populisticka levica gura ovo prvo ali svakako pokrivaju sve najproblematicnije stavke. Problem je vise ocigledna dominacija desnice usled boljeg pristupa medijima i ugradjenoj manipulaciji i propagandi u desnicarskoj ideologiji kojoj pogoduje sadasnje katastrofalno stanje sistema informisanja. Pre 50 godina su radnici po fabrikama bili bolje informisani o politickim problemima (sa sve x10 vecim clanstvom u partijama i sindikatima) nego danas sa sve internetom.

 

Glavni problem je u celom sistemu informisanja planete - od dominacije modernog politickog PR-a koji je vise politicka zabava i razonoda (hleba, igara, anti-feminizma) nego ozbiljno bavljenje politickim problemima, preko dominacije tajkunskih privatnih ili drzavnih (uglavnom desnicarskih/autoritarnih) politiziranih medija, do totalno neregulisanog i kanalisanja ka ekstremistickom (opet cesto autoritarno desnicarskom i anti-feministickom) sadrzaju po netu. 

 

Ljudi su totalno sludjeni politickom zabavom, razonodom i manipulacijama koji od politike prave rijaliti show, a ono sto nedostaje jesu visoko profesionalne i zaista nezavisne institucije informisanja koje primarno informisu, edukuju i postavljaju kriticka pitanja po celom politickom i ekonomskom spektru nezavisno od profita, broja klikova za reklame ili politickog interesa vlasnika (drzavnog ili privatnog) medija. Sa takvim stanjem informisanja elektorata i mladih ljudi po internetu, demokratija ima smisla koliko i dvadesetih i tridesetih godina proslog veka sa sve opasnostima.

Edited by Anduril
Link to comment
16 minutes ago, Leia said:

 

Za pocetak, u pitanju je trans zena, a ne muskarac, super sto pratis fabulu radnje

 

U pitanju je trans zena koja se fizicki formirala kao muskarac i stekla anatomske prednosti u odnosu na druge zene za bavljenje sportom. Ne zavrsava se tu razlika sa nivoom testotosterona. Ne znam kakva su istrazivanja potrebna, ta nauka postoji mnogo pre ove nakaradne implementacije postmodernistickih vidjenja rodnih identiteta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...