Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

2 hours ago, svashtabezneshto said:

jelena savić je to mnogo bolje objasnila od mene

 

http://proletter.me/portfolio/zenski-mars-iliti-rijaliti-sou-solidarnosti/

 

Odličan je. Ima delova za koje mislim da su preterano negatorski, ali ima odličnih zapažanja i slažem se sa velikim delom i  sa kritikom elitizma i poziranja i presađivanja kul priča bez obaziranja na lokalno, vreme i sredinu i prilično mašenje gorućih problema. 

 

@Bujodrag

 

Kao i Vuk St. :( 

Link to comment
2 minutes ago, Taihoskopija said:

 

Odličan je. Ima delova za koje mislim da su preterano negatorski, ali ima odličnih zapažanja i slažem se sa velikim delom i  sa kritikom elitizma i poziranja i presađivanja kul priča bez obaziranja na lokalno, vreme i sredinu i prilično mašenje gorućih problema. 

 

 

da, tekstu treba samo urednička intervencija, da se izbaci lična povređenost i sve je tu.

Link to comment
5 minutes ago, Taihoskopija said:

 

(......)

@Bujodrag

 

Kao i Vuk St. :( 

 

da, ali on je bio ćopav, kao i ja sad, pa se identifikujem  :D 

 

Zezam se. Vuk je car. Ako te budu pitali poznaješ li nekog ko je detaljno isčitavao kompletnu sačuvanu Vukovu prepisku, ne samo onu izabranu koja je objavljena u popularnim edicijama, kaži im da znaš Bujodraga. 

Opasan lik. Dositej dodje kao dete spram Vuka.

Link to comment
7 minutes ago, Taihoskopija said:

 

Odličan je. Ima delova za koje mislim da su preterano negatorski, ali ima odličnih zapažanja i slažem se sa velikim delom i  sa kritikom elitizma i poziranja i presađivanja kul priča bez obaziranja na lokalno, vreme i sredinu i prilično mašenje gorućih problema. 

 

 

 

3 minutes ago, svashtabezneshto said:

 

da, tekstu treba samo urednička intervencija, da se izbaci lična povređenost i sve je tu.

 

 

Bivša mi je rekla da  je poznaje i dala mi je dopuštenje da pročitam.

Ja sam poslušan dečko pa pročitati  ;) 

Link to comment
52 minutes ago, nera said:

 

Incel alert 😂

 

Edit: neka su kecelje i totalno promasene u smislu feminizma ali akcija je uspesno izbacila sav iskompleksirani sljam na povrsinu.

šta sad, treba da se uvredim? da skratimo, takođe i fedora wearing neckbeard koji živi u maminom podrumu i sve ostalo. kakve to veze ima sa pitanjem da li  treba samo pola stanovništva da podleže vojnoj obavezi i da li je ravnopravnost samo u pravima ili i obavezama?

38 minutes ago, Bujodrag said:

 

 

A zašto ne i jedna na tvoju porodičnu grobnicu, ako je imaš?

 

Evo, ako je to nedopustivo, može na moj prozor. 

white knight alert.

27 minutes ago, Taihoskopija said:

Pa ništa onda moramo podići i porodilje iz kreveta za svaki slučaj i svi u vojsku. 

 

 lepo piše da porodilje, sadašnje i prošle, mogu da se oslobode od vojne obaveze, mada država ne šalje pozive ženama da zatrudne uz pretnju sankcijama ali recimo da mogu. pitanje zašto bi to bio izgovor za one koje neće ili ne mogu da rađaju. zašto je njihovo vreme i, potencijalno zdravlje ili život, više vredno? više volimo ćerke od sinova?

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Aj što mu je profilna skrinšot sopstvenog gostovanja na Pinku, ali zar je mogao da se ovoliko iskenja na pravopis u osam riječi? Sem ako nije mislio da je patrijarh autor spomenika samom sebi

Na profilnu sam isto otkinuo 

1 hour ago, Taihoskopija said:

Pa ništa onda moramo podići i porodilje iz kreveta za svaki slučaj i svi u vojsku. 

 

 

 

:V

 

@kurjak92

 

Ovu devojku su ceo dan proglašavali rugobom, zalivali penisima i čerečili fizički izgled i onda su dokazali da su feministkinje i ružne i glupe i šišaju se kako ne treba da se šiša pošten narod i sve sve. Naravavno, sve to zato što brane Dositeja od huligana i Soroš CIA elemenata <3 

 

 

Znam, ispratio sam vecinu, na treserani su momku koji je trazio da se skine objava naizmenicno pisali da je peder pa red toga da je zeljan picke i da pokusava da do nje dodje fe inizmom, pa opet red da je isfeminizirana pedercina i tako u krug 

Link to comment
28 minutes ago, eoten said:

 

 lepo piše da porodilje, sadašnje i prošle, mogu da se oslobode od vojne obaveze, mada država ne šalje pozive ženama da zatrudne uz pretnju sankcijama ali recimo da mogu. pitanje zašto bi to bio izgovor za one koje neće ili ne mogu da rađaju. zašto je njihovo vreme i, potencijalno zdravlje ili život, više vredno? više volimo ćerke od sinova?

 

Ali ja sam (a i veliki broj umereno levih feministkinja, verovatno i žena uopšte) apsolutno protiv ikakve vojne obaveze u Srbiji nakon svega, a posebno u ovoj u kojoj je Vučić njen vrhovni komandant, svejedno mi je da li su ćerke, ili sinovi. I posebno sam protiv rasipanja novca na sranja i budalaštine od obuke od 15 dana. 

 

Drugo, žene su toliko propatile tokom ratova na ovim prostorima, isto koliko muškarci (možda čak i bolnije, ako uopšte može da se poredi), ili kao borci, ili bolničarke, ili grupno silovana kolateralna šteta, ili su održavale domaćinstva same i bez pomoći, a verujem da nisu uživale ni dok su sahranjivale sinove i muževe i celu kuću, tako da je stvarno besmisleno i neumesno potezati taj argument. Ono, smeju nam se babe i prababe i pretkinje sve do 14. veka.

 

I treće, jedan od osnovnih simbola patrijarhata su upravo vojska i ratovanje, tako da opet feminizam i žene nisu adresa za žalbe.  

 

 

Link to comment
7 hours ago, Bujodrag said:

Al' nemo' neko da je okačio bilo šta na spomenik Vuku Karadžiću!!!!!

Za one koji znaju da citaju, na tom spomeniku pise ama bas sve:

 

Вуку српски народ.

 

:sleep:

Link to comment

Ako je cilj akcije bio da domaćoj javnosti još više ogadi feminizam, onda (sudeći po reakcijama) se može reći da je u potpunosti (ili barem dobrim delom) uspela.

 

 

Edited by Jeremija
Link to comment
3 minutes ago, Frile said:

ako je cilj bio na se nacoški šljam i glupsoni isteraju na površinu, akcija je uspela

 

Zasto bi to bio cilj? Sta se time dobija?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...