Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

2 hours ago, Taihoskopija said:

Plus je zanimljivo što je 'nauka' imenica ženskog roda (kao i većina apstraktnih: ideja, umetnost, poezija, sve što se tradicionalno vezivalo za "muški mozak" kroz istoriju, a  i ženskog je, za razliku od naziva profesija koja su tradicionalno muškog, a sve to  još više podvlači besmisao činjenice da  je vekovima bila nedostupna ženama. Mislim, krajnje afirmativno, neprovokativno i slatko. 

 

i vojska je imenica ženskog roda pa je opet činjenica da na topiku kukanja oko poziva na kratku vojnu obuku nema žena. di su mlade feministkinje da ispravljaju tu krivu drinu?

Link to comment
43 minutes ago, Meazza said:

 

Opet ti. Ama i ne planiram da zaradjujem ni od kakve muzike. Ali ne znaci da sam gluv da ne mogu da cujem kad neko pogresi dok peva ili svira. 

 

Ni ja nisam nikad planirao da zaradjujem od muzike. Ali nisam svirao za džabe. Bilo je i iznenadjujuće dobrih gaža.

Ali. ni je u tome bio problem. Ja sam uvek želeo da učestvujem - ako sam slušao loš bend, pomislio bih: dajte da ja sviram sa njima, zvučaće bolje. Ako sam slušao dobar bend, pomislio bih: dopustite mi da sviram s njima, da naučim nešto, biće mi/nam super. 

Ocenjivanje  ostavljam tek za kasnije.

 

Poenta je da ako se nešto dešava, šta god da je, ne smem sebi olako dopustiti da budem   posmatrač pamenjaković sa bezbedne galerije, kao oni matori Mapetovci.

Moram probati da se stavim na mesto učesnika, da probam da zamislim da se to meni lično dešava.

I kad čuješ priče iz  Ženskog kol centra i pokušaš da empatišeš, brate, jebote, uplašiš se. Užas.

Priče o parovima koji su fakultetski obrazovani a ponašaju se kako mi mislimo da je uobičajeno samo u zadrtim selima negde daleko u Srbiji.

Ne, to nasilje se dešava kod tvog komšije, u centru jebenog velegrada.

Link to comment
43 minutes ago, Taihoskopija said:

Ima sa ovim. 

 

 

Konceptualno je promaseno, o tome se radi.

 

btw. moje kolege radile jednu kampanju protiv nasilja nad zenama, vrlo frekventnu medijski i vidjenu po ulicama, dobili su i nagradu. Nedelju dana posle lansiranja kampanje dogodilo se jedno, a par dana kasnije i drugo porodicno ubistvo u Beogradu (zene zrtve u oba slucaja).

 

Dugo jos ovo drustvo mora da pesaci da bi objasnilo emotivno nezrelim muskarcima da ne smeju da tuku i ubijaju cesto emotivno nezrele zene*. Nasilje u porodici je tek jedan od mnostva simptoma razorenog, lose postavljenog drustva. Nece to neka festivalska kampanja da promeni ma koliko nagrada za avernes dobila. To se menja korenitije, sveobuhvatnije, taj problem se resava u paketu sa drugim srodnim problemima, decenijama.

 

E sad, kod nasilja koje nije porodicno - evo slucaja ove zene iz Brusa - tu vidis nase drustvo izvrnuto naopacke, kao rukavicu. U malom mestu u kojem ne postoje institucije koje ce da je zastite Jutka je najmanji problem, on je tu elementarna nepogoda - krivac je Drzava jer iako joj se placa porez ona nije izgradila krov koji od elementarnih nepogoda stiti. Hocu reci dzaba avernes i kampanje i provokativne akcije dok se drzava ne umesa u svoj posao.

 

Jedan kaznjeni Jutka koji bi u zatvoru proveo par godina odvratio bi hiljade drugih Jutki od ljubkanja i volkanja.

 

Porodicno nasilje je pak mnogo dublji i teze resivi problem. Tek tu ovakve akcije mase poentu. IMHO, naravno.

 

 

 

*kada kazem emotivno nezrele zene mislim na onu cestu racionalizaciju "dobar je on ali kad popije..." ili "ma ja sam njega isprovocirala pa mi polomio rebra" etc. Ne poznajem ni jednu istinski zrelu osobu koja trpi izzivljavanje, bez obzira na materijalnu situaciju.

Edited by Caligula
Link to comment
41 minutes ago, Taihoskopija said:

 

Ne, bojim se da nije zatvorila. Sve dok godišnje umire desetine žena od posledica femicida i dok ih biju na stotine i razbucaju glavu svakoj desetoj jednom nedeljno i dok se suočavaju sa nekim Jutkom koji ih pljeska po dupetu dok plaču usamljene i nezaštićene svaki dan (samo ponekad eskalira javno i postane vidljivo) i dok ih šikaniraju po porodilištima, fabrikama i ginekolozima, feminizam neće i ne može biti suvišan. Eto samo te činjenice uzmimo u obzir, ostatak problema ne moramo. 

 

 

 

 

za slučaj da nisam bila jasna, ovakav feminizam je besmislen, ne feminizam kao takav.

 

jelena savić je to mnogo bolje objasnila od mene

 

http://proletter.me/portfolio/zenski-mars-iliti-rijaliti-sou-solidarnosti/

 

(ps. ipak me razgaljuje i to što je ova akcija na čistac isterala gomilu desničarske žgadije, ceo dan cvile.)

 

Link to comment
3 minutes ago, svashtabezneshto said:

 

 

 

(ps. ipak me razgaljuje i to što je ova akcija na čistac isterala gomilu desničarske žgadije, ceo dan cvile.)

 

 

5 minutes ago, svashtabezneshto said:

 

 

za slučaj da nisam bila jasna, ovakav feminizam je besmislen, ne feminizam kao takav.

 

 

 

E, pa da, onda je obično  nerazumevanje i nesporazum u pitanju! Super. 

 

Čitam članak, a za ovaj ps. +1578, koje trigerovanje užasa, sam potiskivani horor je isplivao ispod kamena kao reakcija na (nekome sasvim legitimno glupu/neadekvantnu) kecelju na Tesli jebote. 

 

Link to comment
26 minutes ago, eoten said:

i vojska je imenica ženskog roda pa je opet činjenica da na topiku kukanja oko poziva na kratku vojnu obuku nema žena. di su mlade feministkinje da ispravljaju tu krivu drinu?

 

 

Ne možemo da postignemo  i da kukamo svuda na vreme i sve ispravimo! Ali svakako ćemo biti prve u redovima da se borimo da vas jedan Vulin ne ponižava svojim šizama, a i da nam ne uzima kolektivno pare za svoje fiks ideje dok ležimo upišane u bolnicama i porodilištima, ništa ne brinite. :nobles: 

 

 

Link to comment

Meni ne treba niko da kuka za mnom. Mada sam kukanja i tapšanja po glavi željan, ne mogu tu lagati.

 

Meni trebaju žene koje će se boriti protiv mene istim onim sredstvima koja ću ja koristiti u borbi protiv njih.

To su sredstva koja koristiš kad sviraš s nekim. Želiš da povedeš na   trenutak ali znaš da ne možeš sam i spreman si da prepustiš vodjstvo drugome kad te inspiriše pa čekaš svoj trenutak ako se pojavi. Možda se ne pojavi.. U dobrom bendu se te razmene dešavaju mnogo puta, čak i tokom jedne pesme.

Isto treba da se dešava i u vezi. Ko vodi, ko je na vrhu'?Pa oboje smo na vrhu. Smenjujemo se a da to ni  ne primetimo.

 

Kažem borba. Mislim na borbu ličnosti, na razmenu i učenje.

Fizičko i psihičko nasilje je toliko daleko od toga koliko je od nas i komarac koji nam zuji oko glave. I niko neće reći da  ne treba spljekati šakom tog komarca.

Jebiga, mnogo je brz pa ga ponekad promašimo. Nemojte ga promašivati.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Taihoskopija said:

 

 

Ne možemo da postignemo  i da kukamo svuda na vreme i sve ispravimo! Ali svakako ćemo biti prve u redovima da se borimo da vas jedan Vulin ne ponižava svojim šizama, a i da nam ne uzima kolektivno pare za svoje fiks ideje dok ležimo upišane u bolnicama i porodilištima, ništa ne brinite. :nobles: 

 

zafalilo kecelja i pola sata da se postavi jedna i na grob neznanog junaka ili već neko prigodno mesto?

 

te što leže po porodilištima mogu da budu oslobođene od vojske. mogu i one koje su ležale bar jednom. za ostale, zašto bi se izvlačile na konto ležanja u bolnici nekih drugih osoba?

Link to comment
7 minutes ago, eoten said:

zafalilo kecelja i pola sata da se postavi jedna i na grob neznanog junaka ili već neko prigodno mesto?

 

te što leže po porodilištima mogu da budu oslobođene od vojske. mogu i one koje su ležale bar jednom. za ostale, zašto bi se izvlačile na konto ležanja u bolnici nekih drugih osoba?

 

Incel alert 😂

 

Edit: neka su kecelje i totalno promasene u smislu feminizma ali akcija je uspesno izbacila sav iskompleksirani sljam na povrsinu.

Edited by nera
Link to comment
16 minutes ago, eoten said:

zafalilo kecelja i pola sata da se postavi jedna i na grob neznanog junaka ili već neko prigodno mesto?

 

te što leže po porodilištima mogu da budu oslobođene od vojske. mogu i one koje su ležale bar jednom. za ostale, zašto bi se izvlačile na konto ležanja u bolnici nekih drugih osoba?

 

 

A zašto ne i jedna na tvoju porodičnu grobnicu, ako je imaš?

 

Evo, ako je to nedopustivo, može na moj prozor. 

Link to comment
2 minutes ago, kurjak92 said:

Evo traze se pociniteljke, aktivirali su se i pink analiticari

 

 

Aj što mu je profilna skrinšot sopstvenog gostovanja na Pinku, ali zar je mogao da se ovoliko iskenja na pravopis u osam riječi? Sem ako nije mislio da je patrijarh autor spomenika samom sebi

Link to comment

Pa ništa onda moramo podići i porodilje iz kreveta za svaki slučaj i svi u vojsku. 

 

 

20 minutes ago, nera said:

 

Incel alert 😂

 

 

 

:V

 

@kurjak92

 

Ovu devojku su ceo dan proglašavali rugobom, zalivali penisima i čerečili fizički izgled i onda su dokazali da su feministkinje i ružne i glupe i šišaju se kako ne treba da se šiša pošten narod i sve sve. Naravavno, sve to zato što brane Dositeja od huligana i Soroš CIA elemenata <3 

 

 

Link to comment

A što je taj Pavle postao neko bitno ime?

Bezmuda budala.

OK, vizuelno simpatičan i interesantan ali, ne zaboravite, njegova najsnažnija kritika savremenih mantijaša se svodi na: "Šta bi vozili da se nisu zamonašili?" što je rekao kad su mu pokazivali slike nekih kolega mantijaša u besnim automobilima. Kupljenim iz manastirskih budžeta? Plaćaju li mantijaši porez?

Živeo sam na Altini. Imali su tamo jednu crkvu i gradili jebenu drugu ali nisu imali ni osnovnu školu.

 

Ja bih stavio dve zastave na njegov spomenik i išarao ga drečavim sprejevima.

Ali samo dve, jer on nije bitan.

 

Traba okačiti pet na zgradu SANU.

 

 

Al' nemo' neko da je okačio bilo šta na spomenik Vuku Karadžiću!!!!!

Link to comment
2 minutes ago, Taihoskopija said:

(....)

Naravavno, sve to zato što brane Dositeja od huligana i Soroš CIA elemenata <3 

 

 

Pa dobro, Dositej i jeste bio strani plaćenik  :D 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...