Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

5 minutes ago, Taihoskopija said:

(.....)

Koja količina govana,  šovinizma, "Sekula se opet ženi" svinjskog humora, nerazumevanja, mizoginije i gluposti, dakle, nabijem srpski internet na kurac. 

 

 

 

Sreća moja pa nisam Srbin nego Zemljanin.

 

 

Možda postoji lek za to na šta ukazuješ ali se plašim da nam "nije pri ruci".

tj. sve nam je udaljeniji.

Link to comment
3 minutes ago, Meazza said:

Besmisleno je takodje izjednacavati gramaticki i prirodni rod. (.......)

 

To se podrazumeva. Sve reči pripadaju svim jezicima.

Link to comment
4 minutes ago, Meazza said:

Besmisleno je takodje izjednacavati gramaticki i prirodni rod. Nauka, pouka, prilika, slika su reci koje se zavrsavaju na -a i imaju istu deklinaciju. Od prirodnog roda i nekakvog dubljeg smisla u tome sto je to slucaj nema ni traga.

Ima simbolički. A i verujem da su samo pokušale da se igraju tom razlikom i očekivale da sugrađani odreaguju sa "hehe, simpa, podrška, devojke", ali avaj. 

 

 

8 minutes ago, Krošek said:

 

zdravo narodno magično mišljenje u službi feminizma

Wut? :sleep:

Link to comment
8 minutes ago, Taihoskopija said:

Ima simbolički. A i verujem da su samo pokušale da se igraju tom razlikom i očekivale da sugrađani odreaguju sa "hehe, simpa, podrška, devojke", ali avaj.

 

Ne mislim na transparent vec na tvoj post. Ti si rekla da je zanimljivo nesto sto je po meni banalno. Ja ne verujem da su ocekivale to sto ti kazes, mislim da su ocekivale upravo suprotno i da su bas zato to i uradile. Meni nije simpa, vec vidjeno hiljadu puta, dosadno i neinventivno. A i ne pusim tu pricu da su u kasnom kapitalizmu zene sprecene da se bave naukom na zapadu.

Link to comment
17 minutes ago, Meazza said:

U spanskom je picka muskog roda, a kurac zenskog. Ne znam sta da mislim o toj cinjenici.

 

Pa eto, zabavno je i to. Ako bi pokušao da napraviš kecelju sa tom rečenicom i okačiš na Teslu, verovatno ne bi proizvelo ovoliko zaurlavanje*.

 

Zabavna je i činjenica da je u  svim slovenskim jezicima smrt ženskog, pa je baš to bila česta simbolika u poeziji kad se podvlačila tipa ženska fatalnost i tako različiti primeri benignog naglašavanja. Nikakvo strašno svemirsko ogrešenje i namera podrivanja ni sa ovim podvlačenjem o nauci, nego igra, verovatno. 

 

*pod zaurlavanje, mislim na odvratne reakcije na mrežama i portalima uz vređanje i pretnje smrću i rakom, ne na ovo mesto i vas. 

 

Edit: Aha, ok, to za nezabavnost je legitimno, moguće da se ja zabavljam banalnostima :V  (nisam ironična). A deo za  žene u nauci danas bih preskočila, pošto se pretvori u međusobno guranje agende i nekonstruktivno nadglašavanje bez želje da se  razume druga strana. A i ja sam razumela kao istorijski osvrt na problem (pošto je povod 8. mart), pa eto: izborile su se tada i za glas u nauci. 

Edited by Taihoskopija
Link to comment

žene na zapadu možda jesu sprečene da s bave naukom, žene u srbiji i u istočnoj evropi, zahvaljujući nasleđu komunizma, nisu*.

a kako je blasfemija reći da je komunizam bio bolji za žene, tako imamo ovakve akcije, inspirisane akcijama sa zapada**

gde je potpuno drugačiji set problema koji žene imaju.

kecelja na pavlu pogađa u cilj, kecelja na tesli i dositeju je tja, besmisleno.

zato je feminizam danas u srbiji neupotrebljiv i nikakvu korist ne donosi ženama.

 

*u srpskoj akademskoj zajednici žene čine blagu većinu

 

**pod zapadom mislim uglavnom na USA

 

 

 

Edited by svashtabezneshto
Link to comment
3 minutes ago, svashtabezneshto said:

žene na zapadu možda jesu sprečene da s bave naukom, žene u srbiji i u istočnoj evropi, zahvaljujući nasleđu komunizma, nisu*.

a kako je blasfemija reći da je komunizam bio bolji za žene, tako imamo ovakve akcije, inspirisane akcijama sa zapada**

gde je potpuno drugačiji set problema koji žene imaju.

kecelja na pavlu pogađa u cilj, kecelja na tesli i dositeju je tja, besmisleno.

zato je feminizam danas u srbiji neupotrebljiv i nikakvu korist ne donosi ženama.

 

*u srpskoj akademskoj zajednici žene čine blagu većinu

 

**pod zapadom mislim uglavnom na USA

 

 

 

Što kecelja na Pavlu pogadja u cilj, abortus je u Srbiji zabranjen? Imam u okruženju na poslu jednu sto abortira svakih par meseci, nisam primetio da joj neko brani... :huh:

Link to comment
4 minutes ago, Taihoskopija said:

 

Pa eto, zabavno je i to. Ako bi pokušao da napraviš kecelju sa tom rečenicom i okačiš na Teslu, verovatno ne bi proizvelo ovoliko zaurlavanje*.

 

Zabavna je i činjenica da je u  svim slovenskim jezicima smrt ženskog, pa je baš to bila česta simbolika u poeziji kad se podvlačila tipa ženska fatalnost i tako različiti primeri benignog naglašavanja. Nikakvo strašno svemirsko ogrešenje i namera podrivanja ni sa ovim podvlačenjem o nauci, nego igra, verovatno. 

 

*pod zaurlavanje, mislim na odvratne reakcije na mrežama i portalima uz vređanje i pretnje smrću i rakom, ne na ovo mesto i vas. 

 

Za "smrt", ali i "ljubav" vec moze da bude "zanimljivo" nekim dokonim ljudima sa bujnom mastom, jer je to ona neobicna deklinacija sa inace muskim nastavkom u nominativu. (I dalje su svi zakljucci doneseni na bazi toga obicno smece). Umesto da se te gluposti izvrgnu podsmehu kao sto sam to ja uradio sa primerom iz spanskog, neko smislja iste gluposti, samo u suprotnom smeru.

Link to comment

nije zabranjen, ali malo malo pa se pojavi neka budala koja pokrene peticiju za zabranu abortusa,

malo malo pa neko iz vlasti kaže da bi možda i zakonom trebalo ograničiti zbog nataliteta,

ili ga bar zakomplikovati popom i psihologom.

1 minute ago, JozoMujica said:

Što kecelja na Pavlu pogadja u cilj, abortus je u Srbiji zabranjen? Imam u okruženju na poslu jednu sto abortira svakih par meseci, nisam primetio da joj neko brani... :huh:

 

Link to comment
Just now, svashtabezneshto said:

nije zabranjen, ali malo malo pa se pojavi neka budala koja pokrene peticiju za zabranu abortusa,

malo malo pa neko iz vlasti kaže da bi možda i zakonom trebalo ograničiti zbog nataliteta,

ili ga bar zakomplikovati popom i psihologom.

 

Malo malo pa se pojavi i neka budala koja tvrdi da je zemlja ravna, pa ne vidim da iko sprovodi akcije ovakvog tipa... Nego dobro, svi moramo nekako da zaradjujemo pare i zivimo od nečeg...

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

@kurjak92

 

Ono gore na slici spomenik Паји Патријарху?

Jeste paja, evo idalje se ne smanjuje njištanje i pištanje po društvenim mrežama, što oko paje, što oko zlih satanista plaćenika, pardon feministkinja

Link to comment
40 minutes ago, svashtabezneshto said:

 

zato je feminizam danas u srbiji neupotrebljiv i nikakvu korist ne donosi ženama.

 

 

 

 

Pa ne slažem se, ali nemam snage za raspravu tog tipa, pa je bezveze da oponiram dalje.

 

Ali gledaj ovo:

 

IMG-20190306-185105.jpg

IMG-20190306-185136.jpg

IMG-20190306-185218.jpg

 

To su reakcije na post žene koja je izbacila sliku Tesla i kecelja i napisala: "I Tesla uz žene". I takva je većina reakcija po mejnstrim medijima i  društvenim mrežama danas. 

Baš mi ne govori da je sve u redu i prilično vrišti "baš ništa nije u redu" i da nije nikako  završeno sa naglašavanjem ranjivijeg položaja. 

 

 

Edited by Taihoskopija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...