Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

4 minutes ago, radisa said:

Na ETFu ništa nema veze sa polom...

 

Žene su procentualno (više šne prođe nego muškaraca u odnosu na broj upisanih) bolje gurale prve dve godine, jer su uglavnom gimnazijalke, pa im matematika ide... Posle može da bude problema...

 

Inače, analiza 2 nije bila nešto strašno, ako se ja dobro sećam... Jel' to kod Stojakovićke bilo?

 

PMF BG, Mila Mrsevic. Ljudi su cekali nekoliko godina da ona sidje sa A1 i A2 za njihovu grupu, pa da polazu kod nekog normalnog profesora. A realno nije bila neki predavac; ovde cu morati da kazem da su najbolji profesori koje sam imala bili muskarci, zapravo se ne secam ni jednog zenskog profesora koji je bio za pohvalu. Asistentkinje su vec bile druga prica, bilo ih je vise dobrih.

Link to comment
  • 2 weeks later...
4 minutes ago, vathra said:

Odgovorili na drugom mestu, trebalo je dečak i devojčica da dobiju isto, ali ssseu se dve devojčice rodile u isto vreme i podelile nagradu.

 

15 minutes ago, Tpojka said:

Pronatalna politika in a nutshell.

 

*Ako postoji promil šanse da se izvede egzekucija modela nakaradnom metodom - izvešće se.

Link to comment
2 hours ago, vathra said:

Odgovorili na drugom mestu, trebalo je dečak i devojčica da dobiju isto, ali ssseu se dve devojčice rodile u isto vreme i podelile nagradu.

 

ja ne razumem ovo. rephrase, pls.

Link to comment

Pa valjda je odvojena ista suma za prvorođenog mužjaka i prvorođenu ženku u 2019., ali su se dve devojčice rodile istovremeno pa je svakoj otišlo po pola.

 

Ne znam da li bi bilo bolje da je jedna dobila celu sumu a druga ništa.

Link to comment

uglavnom odgovor je da su apsolutni retardi, koji ne mogu da urade ni najjednostavniju stvar kako treba

 

mada ima i zlonamerna priča da majka prve devojčice nije htela da primi Vučića na slikanje, pa su zato uzeli drugu i dodelili joj isto vreme i pola para. ali to je samo podla insinuacija, i zato zvuči baš kao nešto čime bi se naprednjaci bavili u ng noći

Link to comment
45 minutes ago, Joe D said:

mogli su i na tri jednaka dela da podele

Mogli su i na deset delova, mogli su i samo jednoj bebi sve da daju. Izabrali su ovako pa je ispalo da imaju jednu viška.

 

To pravljenje takmičenja od rađanja je meni u svakom slučaju monstruozna glupost. Zamišljam kako trudnice oko 30. decembra zakazuju indukciju u nadi da će osvojiti prvu nagradu... 

Link to comment
17 hours ago, Weenie Pooh said:

To pravljenje takmičenja od rađanja je meni u svakom slučaju monstruozna glupost. Zamišljam kako trudnice oko 30. decembra zakazuju indukciju u nadi da će osvojiti prvu nagradu... 

 

+1

 

Al to je ta vasarska politika koja izgleda pali kod vecine u Srbiji. 

 

Kad god se desi ovako neko bahacenje u stilu "dobro-tvor deli pare narodu koji ga obozava" ja se setim onih ljudi koji skupljaju pare za lecenje u inostranstvu preko SMS poruka jer drzavu zabole qrac za njih. Mnogo kostaju a malo medijskih poena moze da se dobije. 

Link to comment

Ovaj, takmice se i ovde u Kanadi pa jos i bez para. Doduse, takmice se bolnice koja ce imati prvu bebu u godini, ne roditelji.

Jeste jadno ako se iko trudi da bude prvi da bi dobio pare ali je jos jadnije da ovi ne mogu da podele na tri jednaka dela.

 

 

Link to comment

Jadno je da jednokatnom novčanom nagradom zamenjuju konkretne poteze na planu pomoći roditeljima sitne dece.

 

Predstavnici države čiji je bazni dečiji dodatak mizernih 3,000 dinara treba da se pokriju ušima i ćute, umesto da se slikaju jednom godišnje kad časte dve-tri porodilje sa po 300,000 (ili 400k ili 600k) zato što su bile najbrže a ostalima, jebiga, više sreće u januraru 2020.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...