Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Pa ne znam cemu taj pokusaj spustanja za teoretisanje, cak je i suva teorija(a to je nemoguce, jer ipak zivim u srbiji,ne u staklenom zvonu ko neki) bolje od bapskih prica iz redova za penziju, ili na pijaci. 

Link to comment

deder, budi ljubazan iscitati carsaf sto ti ispisah. i da, pokusaj da razumes da jeste bolje, ali samo formalno, za dobar broj zenske populacije (u srbiji) emancipacija ostaje samo na papiru.

Al je zato u sfrj ona zazivela u praksi da je sve pucalo, ne znam na sta su se sve zalile jugoslovenske feministkinje onda, to bre sve bilo razmazeno :D

Link to comment

Al je zato u sfrj ona zazivela u praksi da je sve pucalo, ne znam na sta su se sve zalile jugoslovenske feministkinje onda, to bre sve bilo razmazeno :D

 

kako nije zazivela u praksi? eto, jedna baba je uspela, uz pomoc mrske komunisticke vlasti, da se doskoluje do vaspitacice (njoj prijalo to zanimanje), odradi radni vek, dobije stan (kao emancipovana razvedena zena sa potomkom), zaradila svoju penziju, sve po redu. ova druga nije skolovala sebe dodatno niti je radila, ali je cerke i unuke vaspitavala da se skoluju i imaju svoj dinar, sve u mrskoj sfrj.

eto, ne razumem se u teoriju, ali u praksi cu da ti kazem da je feminizam u sfrj odradio dosta toga pozitivinog za zene. tek u poredjenju sa danasnjom situacijom (ne na papiru vec u praksi) sfrj izgleda sve ruzicastije.

 

da se razumemo, ja bih volela da sve jeste kao sto kazes, ali eto nije... a mi sad mozemo da se ubedjujemo ko je vise u pravu ili da diskutujemo uzduz i popreko o vrlo zanimljivoj temi.

Link to comment

Khm,okacio sam na engleskom nesto teksta koje se bas bave polozajem zena u sfrj, koji ima ogromnu uzlaznu putanju do 60tih, i onda opasno stagnira u 70 i 80tim, kao i direktne kritike koje su iznele jugoslovenske feminsistikinje, jos sam preskocio one unutar partijske,ideoloske,da ne bude prekomplikovano, uporedno stanje sa danas,al sad vidim da niko od sagovornika koji zastupaju suprotno stanovnistve o tome kako je polozaj zena u srbiji doziveo svoj vrhunac 80 to ne cita

Link to comment

Khm,okacio sam na engleskom nesto teksta koje se bas bave polozajem zena u sfrj, koji ima ogromnu uzlaznu putanju do 60tih, i onda opasno stagnira u 70 i 80tim, kao i direktne kritike koje su iznele jugoslovenske feminsistikinje, jos sam preskocio one unutar partijske,ideoloske,da ne bude prekomplikovano, uporedno stanje sa danas,al sad vidim da niko od sagovornika koji zastupaju suprotno stanovnistve o tome kako je polozaj zena u srbiji doziveo svoj vrhunac 80 to ne cita

tacno. znachi ti, svojim rechima, bez pritiska. pa ce neko mozda i pogledati tabele. ne mozesh se svadjati od prvog posta, ne znam shta ti je lepshe, da te ignorishu ili da naidje neki zivchan pa da te izdovata iz odma. ako hocesh, naravno.

 

kao kad su na topiku o ukrajinskoj krizi kachili dokaze iz shtampanih medija na ukrajinskom. vazi.

Link to comment

kurjak, nismo svi studenti sa ihaj slobodnog vremena da bistrimo članke i tabele u radno vreme.

 

edit: najgore je to što šatro zastupa prava žena

Edited by beta kentauri
Link to comment

Krenuli je par drugih jako zivcano i nabusito, i to oko smesne sitnice,sad dal zbog doktorskih titula,dal zbog pominjanja sfrj kao necega sto nije vrhnucac civilizacije :/ 
U svakom slucaju idalje cekam da neko pruzi neki jaci argument za svoje tvrdnje od svoje babe i svoje mladosti(jbg,tesko prihvatiti da je svacija maldost najlepsa nekome i da svet ide dalje i napred)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...