Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

LOL pa ti si prvi poceo sa tom gluposcu da je sfrj bila bolja,cak nisi ni licnu tvrdnju izneo  :isuse: 

 

 

ne. početna premisa je bila da je danas žena najempacipovanija u nas ikad. 

Link to comment

Koju ti opovrgavas tvrdnjom da je u 80tim bilo bolje,ne znam samo sta jbt,danas imas  vise zakona, vise zakonske prakse,vise se prica o zenskim pravima,postoji svest o tome,veci procenat zena sa diplomom fakulteta,vise u politici,vise u vojsci politici, tada nije ni postojala svest o nasilju o zenama, sta je tada bilo bolje?

Link to comment

ovaj kurjak je neki omladinac sa katedre za istoriju koji je našao mancov rad na neku temu u biblioteci fakulteta koji ga je silno razljutio, u međuvremenu čuo da je manc aktivan na PPP, spremio svoje gradivo i kao grom iz vedra neba stigao da mu taksativno navede gde je to sve manc pogrešio

 

 

ako ništa drugo, takav utisak ostavlja obzirom da je nov :lolol:

Link to comment

Samo sociolog sa previse ispita,previse vremena, i previse malom tolerancijom na proizvoljne stvari  :lolol: 
a mi i istoricari se namirisemo na kilometar  :s_p:  :s_c:

Link to comment

ja sam posle dve godine tog faksa pobegao jer sam provalio da svi svirate kurcu i da vam je svima to primarni cilj, da merite kite - a ako nije onda se živi polomite da se ukenjate u facu ovom što je nešto doprineo ili je zaličilo da je doprineo na neku temu :sleep:

Link to comment

Samo sociolog sa previse ispita,previse vremena, i previse malom tolerancijom na proizvoljne stvari  :lolol: 

a mi i istoricari se namirisemo na kilometar  :s_p:  :s_c:

jao, animoziteti sa platoa :wub:

eh mladosti

Link to comment

Koju ti opovrgavas tvrdnjom da je u 80tim bilo bolje,ne znam samo sta jbt,danas imas  vise zakona, vise zakonske prakse,vise se prica o zenskim pravima,postoji svest o tome,veci procenat zena sa diplomom fakulteta,vise u politici,vise u vojsci politici, tada nije ni postojala svest o nasilju o zenama, sta je tada bilo bolje?

 

to što je društvo realno naterano da se formalno "emancipuje" zarad, uglavnom, para ili...obećanja para. Da li mislim da je bolje i tako nego nikako - da, mislim. Ali to ne negira 1) negativne posledice tog pristupa 2) da je moralo tako, a sad možemo da se zapitamo zašto i tu ti je deo odgovora na to u kakvom smo stanju.

 

I kako to misliš nije postojala svest? Ono što danas niko nigde ne sugeriše ženama je da budu društveno angažovane, ravnopravnost se zakonski podržava, ali se, u jednom potpuno drugačijem društvu i instrumentima prilagođenim takvom društvu zapravo veliča njihovo pretvaranje u objekte. I, opet, nije baš samo za Srbiju specifičan taj momenat, ali u velikim ili prilično razvijenijim društvima to drugačije izgleda i spolja i iznutra. Imaš odmah do nas primer zemlje, koaj je, pošto je ušla u EU, ostavljena da se sa sopstvenim demonima sama bori i vrlo brzo je liberalna demokratija pala na ispitu. Srpsko društvo je mnogostruko frustrirano, mačizovano, nacionalno homogenizovano, a materijalno suštnski razvlašćeno tj totalno osiromašeno. Ako to tebi izgleda kao platforma za izgradnju zajednice koja sama za sebe i po sebi poštuje i afirmiše prava i širi angažman bilo kog slabijeg dela društva (recimo žena), onda gledaj, i ovo ti ozbiljno kažem, da malo bolje proučiš te knjige na sociologiji jer tu ima dosta pametnog materijala. 

 

ovaj kurjak je neki omladinac sa katedre za istoriju koji je našao mancov rad na neku temu u biblioteci fakulteta koji ga je silno razljutio, u međuvremenu čuo da je manc aktivan na PPP, spremio svoje gradivo i kao grom iz vedra neba stigao da mu taksativno navede gde je to sve manc pogrešio

 

 

ako ništa drugo, takav utisak ostavlja obzirom da je nov :lolol:

 

nije on istoričar. kod nas™ se zna linija komande i ko kako o čemu sa kim priča  :fantom:

Link to comment

Jao znao sam, samo cekam kad ce da potegne afz
Mada jeste raritet,pored zaprepascujuceg neznanja, covek je levicar :D ,retkost za peti 
I deseti put da izbegne da direktno odgovori sta je nekada bilo bolje, moja baba bar odmah ispali mladi se iskvarili,klima bila drugacija, sad se sve  izopacilo  :thumbdown:  ta omladina

Link to comment

Jao znao sam, samo cekam kad ce da potegne afz

Mada jeste raritet,pored zaprepascujuceg neznanja, covek je levicar :D ,retkost za peti 

I deseti put da izbegne da direktno odgovori sta je nekada bilo bolje, moja baba bar odmah ispali mladi se iskvarili,klima bila drugacija, sad se sve  izopacilo  :thumbdown:  ta omladina

 

dečko, ovo spada u ono "ja te krstim a ti prdiš". Pokušavam da ti na nekakv uljudan način stavim do znanja da ne znaš o čemu pričaš, ali ne vredi. A i normalno je, sve to ima svoje i za sve je potrebno neko vreme. Ne može na silu. Ništa, ako poživiš ovde ostavljam te drugima da te dovedu u red. A sad ozbiljno - aj ćao.

Link to comment

Pa sad, ako pod krstavanjem podrazumevas izbegavanje bilo kakvog direktnog odgovora i ponavljanjem deka albert during the war fraza(sve je nekad bilo bolje,smrc,sfrj,smrc) , onda jesi pokusao da ispadnes prosvetitelj. I to zaista bez potrebe,jedno je diviti se koliko je sfrj bila napredna za svoje vreme i sta je sve uspela,gledajuci istorijski kontekst,a drugo zabijati glavu u pesak i govoreci kako je nekad sve bilo bolje, a sad uzas,i tek ce da bude gore itd zlikovci sve unistise

Link to comment

Deder sociolog, objasni ti meni sto se vi ovde muski pocupaste k'o neke zene? :P

 

Formalno situacija jeste bolja, u smislu zakona i prava, sve ostalo je znatno losije.

Sto rece SBN, iz generacije u generaciju se vide drasticne razlike. Moje babe vaspitavale cerke da budu finansijski nezavisne, da budu radne i vredne ali i da budu za porodicu. Mene majka vaspitavala da prvo izucim skole i zaradim svoj dinar pa onda dobar muz. Vec u mojoj generaciji ima dosta zena koje su razocarane emancipacijom jer sad se na njih lose gleda ako hoce da budu zene domacice, plus su besne jer im situacija trenutno ne dopusta ni da se izbore za svoje pravo da budu izdrzavana lica. Rodne uloge medju decom se guraju jace nego ikad, striktne podele na ono sto je za devojcice i ono sto je za decake, od boja garderobe do izbora igracaka i interesovanja. Mi smo kroz detinjstvo prosli mnogo slobodniji.

A da, ovo su moja licna iskustva da neko ne pomisli da sirim nekakve strucne teorije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...