Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Canadian to spend 6 months in jail for objecting feminists in Twitter 

 

A Canadian resident may face half a year in jail for objecting feminists in Twitter.
 
Greg Elliott is accused of criminal harassment for disagreeing with the campaign of two feminist activists.
 
Father of four was arrested in 2012 and fired from his job as a graphic designer after he opposed Guthrie and Reilly's plan to generate "hatred on the Internet" targeting the designer of an online video game which allowed players to simulate punching feminist blogger Anita Sarkeesian in the face.
 
Elliott felt that the two activists' plot to publicly shame the young man "was every bit as vicious as the face-punch game," and could cause the young man to commit suicide, urging Guthrie and Reilly not to follow through.
 
Guthrie and Reilly then claimed that Elliott's refusal to endorse the plot (he had previously helped Guthrie's feminist group by offering to design a free poster), represented "criminal harassment."
 
Thus, feminists in Canada could claim that anyone who disagrees with or offends them is engaging in "criminal harassment" and demand they be sent to prison.
 
Elliott was engaged in harassment merely for tagging them in tweets. At no point did Elliott make any remarks directed at the two that could be construed as sexual harassment, hate speech, or violent rhetoric, according to Toronto Police Detective Jeff Bangild.
 
The very worst comment that Elliott made in reference to the activists was a tweet in which he indirectly referred to the women as "fat" and "ugly".
 
The astounding thing about this case is that Elliott himself was clearly subjected to harassment by Guthrie and Reilly when the two activists sent him a barrage of hateful tweets. Another supporter of Guthrie and Reilly even pretended to be a 13-year-old girl to try and portray Elliott as a pedophile.
 
"If anybody was being criminally harassed in this case, it was my client, it was Mr. Elliott," Murphy told Ontario Court Judge Brent Knazan.

 

 

Link to comment

Vise detalja: http://news.nationalpost.com/full-comment/christie-blatchford-ruling-in-twitter-harassment-trial-could-have-enormous-fallout-for-free-speech

 

Moja prognoza - bice presudjeno u njegovu korist, aktivistkinje-tuziteljke su dobile preko zeljenu paznju, on ce tuziti poslodavca za wrongful dismissal i dobiti odstetu od njega, one ce platiti troskove suda parama neke feministicke fondacije. Tresla se gora rodio se mis.

Link to comment

Vuce se po sudovima zbog privatne tuzbe ovih guski. Jebiga tu ne mozes nista, kad te budala tuzi tako ti je kako ti je. Nema teorije da bude osudjen za ovo, verovatno ce mu na kraju sudjenja biti dodeljena i neka odsteta zbog povrede ugleda (sto treba da pokrije strana koja ga je tuzila, a najverovatnije ce pare dati neka feministicka NGO).

 

On je verovatno sada na employment insurance, tako da nije sasvim bez prihoda, a cim se proces zavrsi - uz jedinu mogucu razumnu presudu da nije kriv za uznemiravanje - on ce momentalno da zahteva odstetu od bivseg poslodavca za wrongful dismissal i dobice je bez problema. Ovaj ce ili morati da ga uzme nazad na isti posao uz povisicu, isplatu svih preskocenih plata plus kamatu ili ce morati da plati sve te zaostale plate i kamate plus jos otpremninu u visini jedno tri godisnje plate minimum.

 

Jebiga drugarice aktivistkinje su sve pokusale da mu se useru u zivot ali on ce na kraju iz svega ovoga da izadje dobar, nemas brige. A i aktivistkinje ce da izadju dobre, troskove ce im pokriti vec neko, a eto konacno je svet saznao i za njih, doslo je njihovih 15 minuta slave, ceo internet bruji o njima...

Link to comment

Živa istina, x puta kad sam krenuo nešto da prokomentarišem, pomislim da je bolje da ćutim i gledam tenis. Doduše, najbolje godine su ionako prošle. :P

dobro znash da ne mislim u tom smislu, kao i da, chak i tako jeste, pojedinachna krivica nije na tebi. ovo je teshko vreme za mushkarce, iz raznih razloga. zato shto im je bilo smeshno dok su zene emancipovale i 'emancipovale', mislili su da to nema veze s njima. dakle, radi se o predachkom grehu, ovo vam je ostavio stari otac, njemu je bilo smeshno.

 

ovo mi je postalo jasno kada sam videla reklamu za niveinu kremu za mushkarce. tada sam shvatila da su nas, zene, potroshili i da je doshlo vreme za vas, da vas spiskaju, moralno, trzishno i marketinshki. ono shto je tuzno, jeste da je ovo derivat mushke kulture, patrijarhalnog sveta, koji sada jede sebe samog. no, kada je profit u pitanju, nije problem, sve je moguce, sve je dozvoljeno -_-

 

apostol koji ce da viri iz svake guzice, i ti koji cesh gledati tenis, chedo ste istog roditelja. da ne bude da se trtim u prazno, i ja sam ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Ne razumem ni rec od svega sto si napisala. Niti se slazem sa pocetnom premisom - ovo je (arguably) nikad bolje vreme za muskarce, patrijarhat nikad nije bio slabiji. A on je poguban po oba pola.

Link to comment

dobro znash da ne mislim u tom smislu, kao i da, chak i tako jeste, pojedinachna krivica nije na tebi. ovo je teshko vreme za mushkarce, iz raznih razloga. zato shto im je bilo smeshno dok su zene emancipovale i 'emancipovale', mislili su da to nema veze s njima. dakle, radi se o predachkom grehu, ovo vam je ostavio stari otac, njemu je bilo smeshno.

 

Svejedno mislim da je dobro rečeno. Da sam mogao negde da odem već bih davno negde otišao, pošto nisam, gledam tenis i čituckam forum. Kad pročitam da je napravljena još jedna svinjarija, više pomislim nego što kažem, da ne čuje neko, lebac im se ogadio. Možda ne bih bio daleko od Apostolovskog da sam novinar. 'Bem li ga.

Link to comment

besmisleno je, čitam mnoge kako se strastveno trte na ovu ili onu temu, a sve što me čini živim me ubija i zato je besmisleno, ko je sve ovo smislio jebem li mu sve po spisku

Link to comment

Ne razumem ni rec od svega sto si napisala. Niti se slazem sa pocetnom premisom - ovo je (arguably) nikad bolje vreme za muskarce, patrijarhat nikad nije bio slabiji. A on je poguban po oba pola.

 

Gde, u Srbiji? Yeah, right...

Link to comment

dobro znash da ne mislim u tom smislu, kao i da, chak i tako jeste, pojedinachna krivica nije na tebi. ovo je teshko vreme za mushkarce, iz raznih razloga. zato shto im je bilo smeshno dok su zene emancipovale i 'emancipovale', mislili su da to nema veze s njima. dakle, radi se o predachkom grehu, ovo vam je ostavio stari otac, njemu je bilo smeshno.

 

ovo mi je postalo jasno kada sam videla reklamu za niveinu kremu za mushkarce. tada sam shvatila da su nas, zene, potroshili i da je doshlo vreme za vas, da vas spiskaju, moralno, trzishno i marketinshki. ono shto je tuzno, jeste da je ovo derivat mushke kulture, patrijarhalnog sveta, koji sada jede sebe samog. no, kada je profit u pitanju, nije problem, sve je moguce, sve je dozvoljeno -_-

 

apostol koji ce da viri iz svake guzice, i ti koji cesh gledati tenis, chedo ste istog roditelja. da ne bude da se trtim u prazno, i ja sam ^_^

 

Da su žene ostale kod šporeta bilo bi manje nezaposlenih muškaraca, imali bi svoj dignitet i razlog da bobu kažu bob a ovako su u race to the bottom, bez solidarnosti i drugarstva. Dakle emancipacija je kriva a ne patrijarhat.  :kralj:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...