Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

mukica, ovo je bas lose pisano. doduse onaj dunster sa frizurom u stilu teodosica je gori.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Jeste, tako mlad, a već govori sa pozicije kulturnog establišmenta. Zašto mladi ne razgovaraju o klasičnoj muzici? Sigurno smatra da je Klip bolno istinit prikaz naše stvarnosti. Edited by Syme
Link to comment
Jeste, tako mlad, a već govori sa pozicije kulturnog establišmenta. Zašto mladi ne razgovaraju o klasičnoj muzici? Sigurno smatra da je Klip bolno istinit prikaz naše stvarnosti.
tuzno zagledan u gumenog pimpeka nase propasti.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
mukica, ovo je bas lose pisano. doduse onaj dunster sa frizurom u stilu teodosica je gori.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Taj dunster nam je za par meseci 4. godina... I to, koliko znam, dobar student.
Link to comment
tuzno zagledan u gumenog pimpeka nase propasti.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Možda je on zapravo onaj Gulov poslednji Srbin!
Taj dunster nam je za par meseci 4. godina... I to, koliko znam, dobar student.
Sigurno sluša Bramsa u pauzama od učenja. (Ali mora da skriva svoje afinitete, da ga manje emancipovani vršnjaci ne bi zajebavali)
Da li će mlad čovek biti zainteresovan za koncert klasične ili turbo-folk muzike zavisi od okruženja i društva u kome živi. Jer šta se dešava sa srednjoškolcem koji sluša klasičnu muziku? Obično biva odbačen od vršnjaka kojima je bliža turbo-folk kultura. Zato oni koje interesuje klasična muzika čak skrivaju svoje afinitete. Pa ako jedan od njih sluša klasičnu muziku ili se interesuje za neku ozbiljnu umetnost on ne može o tome da priča sa svojim vršnjacima, jer oni, jednostavno, nisu upoznati s tim. Oni mogu sa svojim drugovima da pričaju o tome ko je sa kim u „Velikom bratu” ili „Survajveru”, ali ne o tome ko je napisao Petu simfoniju.
http://www.youtube.com/watch?v=y7tn9lSERpA Edited by Syme
Link to comment
Slutim ozbiljne rasističke zloupotrebe ovog materijala u svrhe širenja straha od imigranata, a Utvarin komentar o trogloditima pokazuje da će takve zloupotrbe pasti na plodno tle. Ovo je zapravo Le Haine, ali bez ikakvog šireg konteksta.
Ja se ovih likova već plašim :oTip i posle svih uvreda i dobacivanjima kojim progoni devojke na kraju začini sa "Racist"... :mellow:
Link to comment
Ne bih ni ja prolazila baš ni u Beogradu kroz sve delove grada i u svim delovima dana u kratkoj suknji. A negde ni u pantalonama. A čak nemamo ni otherse.
koji ti je deo grada toliko zastrašujuć ?
Link to comment
Ja se ovih likova već plašim :oTip i posle svih uvreda i dobacivanjima kojim progoni devojke na kraju začini sa "Racist"... :mellow:
Ma čuj, pa naravno, ko ne bi. Ja sam nedavno ustanovi da je stvar koje se plašim najviše na svetu, grupa adolescentskih unsettled males looking for trouble - zapaljiva mešavina hormona, mačizma, alkohola, seksualne frustracije i čistog idiotizma. Ali nije reč o tome, nego o činjenici da se ovakvi čopori stvaraju u nekom društvenom okruženju, kao rezultat nekih društvenih procesa, a ova devojka i njen film nemaju ništa o tome da kažu.
Link to comment

a meni je najjaci utisak bas intervju sa prijateljem arapinom koji prica upravo o tome. :mellow:ok, drugi najjaci. najjaci utisak je kad prica s omladincima a snima im medjunozni predeo. kao, sta ovaj tuki ima da kaze? :lol:

Link to comment

aj da nastavim, ponukana i milivojevicevim baljezganjima.najmanje mi se dopala voditeljka, deo pre filma, kad pokusava da kaze da ovo nije rasizam, nego da svaka drustvena grupa ima svoje 'rotte appels'. ovaj momak bas kontrira tome, pokazuje da je to budalesanje omladine bez neke malicioznosti, da nisu u pitanju nasilni otpadnici nego obicni momci kojima niko stariji nije ukazao na cinjenicu da su budale. to se vrlo uklapa u ovdasnji (holandski, ali sigurna sam i belgijski) stereotip* da alohtone porodice stavljaju manje stega na decu i omladinu. dok ce tipicna holandska porodica npr. uciti klince da sede mirno tokom obroka u restoranu, tipicna alohtona porodica ce ih pustiti da jurcaju izmedju stolova. i jedni i drugi klinci ce naravno imati impuls da se igraju, a porodicno okruzenje potom ili suzbija impuls ili ne. slicno je i sa hodajucim gonadama u vidu muskih adolescenata. a mi smo negde izmedju, onako u proseku. otvoreno musko drulanje je dalje sasvim cesto ponasanje (primer: desanka topik), dok su ovi holandjani oko mene sasvim istrenirani da nikad ne gledaju otvoreno u sisoguzje. ma, ni na trenutak. milivojevic to vidi kao propast muskosti, kao nesto sto zene tumace kao nedostatak impulsa da se pogleda, stisne, sljepne, dobaci. milivojevic je medjutim propustio da primeti da muski rod nije propao u zemljama dezodoransa i svakodnevnih tusiranja.* stereotip opste populacije je verovatno gori, ovo je zbirno misljenje nekolicine drugarica koje su udate za tipove poreklom sa bliskog istoka.

Link to comment
aj da nastavim, ponukana i milivojevicevim baljezganjima.najmanje mi se dopala voditeljka, deo pre filma, kad pokusava da kaze da ovo nije rasizam, nego da svaka drustvena grupa ima svoje 'rotte appels'. ovaj momak bas kontrira tome, pokazuje da je to budalesanje omladine bez neke malicioznosti, da nisu u pitanju nasilni otpadnici nego obicni momci kojima niko stariji nije ukazao na cinjenicu da su budale. to se vrlo uklapa u ovdasnji (holandski, ali sigurna sam i belgijski) stereotip* da alohtone porodice stavljaju manje stega na decu i omladinu. dok ce tipicna holandska porodica npr. uciti klince da sede mirno tokom obroka u restoranu, tipicna alohtona porodica ce ih pustiti da jurcaju izmedju stolova. i jedni i drugi klinci ce naravno imati impuls da se igraju, a porodicno okruzenje potom ili suzbija impuls ili ne. slicno je i sa hodajucim gonadama u vidu muskih adolescenata. a mi smo negde izmedju, onako u proseku. otvoreno musko drulanje je dalje sasvim cesto ponasanje (primer: desanka topik), dok su ovi holandjani oko mene sasvim istrenirani da nikad ne gledaju otvoreno u sisoguzje. ma, ni na trenutak. milivojevic to vidi kao propast muskosti, kao nesto sto zene tumace kao nedostatak impulsa da se pogleda, stisne, sljepne, dobaci. milivojevic je medjutim propustio da primeti da muski rod nije propao u zemljama dezodoransa i svakodnevnih tusiranja.* stereotip opste populacije je verovatno gori, ovo je zbirno misljenje nekolicine drugarica koje su udate za tipove poreklom sa bliskog istoka.
Kako nisu maliciozni? Samo pljuju i vređaju žene na ulici... bez ikakvog srama i kočnice.A onda snimak na 13:00.Pet matoraca sede i dobacuju ženama koje mogu da im budu ćerke.Gori su od ovih klinaca. Klinci kada su konfrontirani oni ukapiraju da to što rade nije u redu i pokušavaju da se pravdaju, dok ovi matorci i dalje insistiraju da je to što rade okej.Možda i bude nekog progresa sa ovim klincima.
Ali nije reč o tome, nego o činjenici da se ovakvi čopori stvaraju u nekom društvenom okruženju, kao rezultat nekih društvenih procesa, a ova devojka i njen film nemaju ništa o tome da kažu.
Na koje društvene procese i okruženje misliš?
Link to comment
a meni je najjaci utisak bas intervju sa prijateljem arapinom koji prica upravo o tome. :mellow:ok, drugi najjaci. najjaci utisak je kad prica s omladincima a snima im medjunozni predeo. kao, sta ovaj tuki ima da kaze? :lol:
Provalila si me - gledao sam na preskok i promakao mi je baš taj deo, pa sam se naknadno vratio. Pa ipak - utisak mi se nije mnogo popravio. Samorazumevanje ovog momka čini se takođe jako redukovano - s jedne strane hormoni, s druge strane patrijarhalno vaspitanje i onda - eto to ti je. Mislim da si jako blizu istini kada kažeš da se to što on priča ukalap u postojeći holandski stereotip o alohtoni porodicama - pa da uklapa se - on reprodukuje jedan stereotipni narativ o sebi - nije to neposredno iskustvo, to je strandardna interpretacija kojom on svoje iskustvo interpretira. Mada ona tim povodom pravi jedan fini zaokret koji filmu daje kakvu takvu dubinu - kaže, okej, mi objektifikujemo žene, naša kultura objektifikuje žene, zato ovi mladi imigranti koji žene iz svoje zajednice ne smeju da gledaju na taj način, nas smeju.Pa ipak filmu još uvek nešto očigledno nedostaje, a to nije ispovest insajdera, nego big picture. Da, očigledno je da ovo nisu samo "rotten apples", i ti si poptuno u pravu, oni pokušavaju da izbegnu rasizam tako što će reći - pa nisu oni svi takvi, to su samo pojedinci, itd liberal platitudes. Ali to promašuje problem, očigledno da je ovo čitava jedna subkultura, onako kako su maloletni dileri na ulicama Baltimora čitava subkultura. To je jedan paralelni etos - onako kako je drug-dealing u Wire-u paralelni etos, etos koji je zamenio sve drugo - građansku participaciju, profesionalnu etiku, klasnu solidarnost, itd, zato što za te ljude ničeg drugog i nema. I sad moraš da se zapitaš - zašto nema, zašto taj etos pobeđuje (i on nije prosto nasleđen, ovo nije priča o multikulturalizmu, radi se o urbanoj subkulturi).Ovo je ujedno i odgovor Utvari - to su društveni procesi na koje mislim. Zašto je ovim momcima to jedina zabava? Koja je njihova drutšvena situacija?A što se tiče Milivojevića - to što on priča je prosto užas - ajde da se vratimo starim rodnim ulogama, tad će sve biti super. Žene će morati da istrpe koju ćusku, ali bar neće da se pate sa dejtingom. More mrš. Edited by Syme
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...