Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

covek pokusava da zainteresuje ljude za transakcionu analizu tako sto ponavlja njene mantre
to sam i ja mislio prvo. onda sam zakljucio da ima oko 15 godina... Edited by aram
Link to comment

Okej, da reknem i ja koju o filmu. Pre svega, gledajući odlomke, setio sam se čitanja MejDejkinih priča o harasmentu sa pariskih ulica i metroa i toga kako sam pomislio - da sam ja kojim slučajem žena u Parizu, pukao bih posle tri dana. Dakle - da je strašno, strašno je.Ipak, ništa manje strašno mi nije bilo ni gledanje autorke i vodtiljke u studiju kako razgovaraju o "foreign persons". Sasvim mi je jasno da namere ove devojke nisu bile rasističke - sama više puta naznačava kako se trudila da izbegne takva tumačenja svog filma - ali ima nečeg strašno kratkovidog u načinu na koji ona tretira ovo pitanje. Insistiranje na tome kako su ovo činjenice, i kako ona samo prikazuje činjenice, izgleda mi potpuno promašeno. Sasvim sigurno, autori Wire-a su umesto serije koju znamo i volimo, mogli da snime dokumntarac koji bi prikazivao samo ponašanje mladih dilera sa ulica Baltimora, i to bi bile činjenice, ali bi bile znatno manje istinite od igrane serije koju jesu snimili. Zapravo, takav dokumentaracveć postoji.Slutim ozbiljne rasističke zloupotrebe ovog materijala u svrhe širenja straha od imigranata, a Utvarin komentar o trogloditima pokazuje da će takve zloupotrbe pasti na plodno tle. Ovo je zapravo Le Haine, ali bez ikakvog šireg konteksta.

Edited by Syme
Link to comment
Ipak, ništa manje strašno mi nije bilo ni gledanje autorke i vodtiljke u studiju kako razgovaraju o "foreign persons"
Vrlo jednostavno, ne smeju da kažu ni Marokanci, ni Severnoafrikanci, ni Arapi, PC korektan izraz koji je obavezno koristiti na flamanskim TV stanicama je allochtoone Belgen što je neko nevešto preveo na ovom youtube klipu.
Link to comment
Vrlo jednostavno, ne smeju da kažu ni Marokanci, ni Severnoafrikanci, ni Arapi, PC korektan izraz koji je obavezno koristiti na flamanskim TV stanicama je allochtoone Belgen što je neko nevešto preveo na ovom youtube klipu.
Ma kontam, naravno. Ono što mi je zasmetalo je zapravo nešto drugo - i taj izraz i ona izvinjavanja kako "nisu svi oni takvi", i zaklinjanja u činjenice, su tu da bi se izbegao zaključak koji se sam nameće - onaj rasistički. Dakle rasizam which dares not speak its name.
Link to comment
Novi nastavak serijala o ženskim kvotama u skupštini, verovatno je nešto najgluplje što sam skoro pročitao. Ko je ova devojka, i zašto je pitaju za mišljenje na temu o kojojo očiglednone zna baš ništa? Prosto zato što je žensko?
Politika je uvela taj neki fazon da profesori i studenti sociologije s vremena na vreme, a neki cesce (kao na primer Bakic, mada on ima svoju kolumnu), napisu neki clanak na Politici. Simptomaticno je da su ti tekstovi uzasni, evo npr. iako je off topic, procitajte takodje tekst studenta sociologije http://www.politika....-drzava.lt.html koji je "slucajnim odabirom" dobio priliku da pokaze svoje neznanje i sav moralni otpad koji poseduje. Jebote, sad mi jos smesnije kad sam primetio tu lenjinisticku vezu u nazivu "sta da se radi".Doduse, idalje mi je nejasno na koje je pitanje pokusano da se odgovori ovim tekstom o feminizmu, jer to u stvari i nije tekst o feminizmu vec neka depolitizovana fantazija o svetu iz perspektive jednog studenta, koji je eto klasifikovan kao pogled studenta sociologije. Inace, budite sigurni da je konfuzija veca znajuci da ta devojka u sustini nije konzervativna, vec ima taj trip uvrnute hermeneutike individualca koji je izvan ideologije protkan kritickim misljenjem i vrednosnom neutralnoscu.edit: donekle je Kim u pravu komentarom "uzasno je zbunjena", mada sumnjam da bi se ona slozila sa time. ali dobro, tu nastupa ono "ideologija se cini svesnom samo pod uslovom da je nesvesna. Edited by casperbgd
Link to comment
Politika je uvela taj neki fazon da profesori i studenti sociologije s vremena na vreme, a neki cesce (kao na primer Bakic, mada on ima svoju kolumnu), napisu neki clanak na Politici. Simptomaticno je da su ti tekstovi uzasni, evo npr. iako je off topic, procitajte takodje tekst studenta sociologije http://www.politika....-drzava.lt.html koji je "slucajnim odabirom" dobio priliku da pokaze svoje neznanje i sav moralni otpad koji poseduje. Jebote, sad mi jos smesnije kad sam primetio tu lenjinisticku vezu u nazivu "sta da se radi".Doduse, idalje mi je nejasno na koje je pitanje pokusano da se odgovori ovim tekstom o feminizmu, jer to u stvari i nije tekst o feminizmu vec neka depolitizovana fantazija o svetu iz perspektive jednog studenta, koji je eto klasifikovan kao pogled studenta sociologije. Inace, budite sigurni da je konfuzija veca znajuci da ta devojka u sustini nije konzervativna, vec ima taj trip uvrnute hermeneutike individualca koji je izvan ideologije protkan kritickim misljenjem i vrednosnom neutralnoscu.edit: donekle je Kim u pravu komentarom "uzasno je zbunjena", mada sumnjam da bi se ona slozila sa time. ali dobro, tu nastupa ono "ideologija se cini svesnom samo pod uslovom da je nesvesna.
Čuj, pa naravno - svaki će ti konzervativac reći da samo misli svojom glavom, i da su ideologije fuj i bljak (jerbo konzervativizam, znamo, nije ideologija, nego "taj neki zdrav razum"). U tekstu, a ni ispod njega se nigde ne kaže da je dotičnica studenkinja upravo sociologije, pa pretpostavljam da je znaš lično. Ako si u pravu, ako je devojka zaista buduća sociološkinja, onda je to posebno poražavajuće. Mislim, ko bi trebalo da ima pojma o ovakvoj temi, ako ne sociološkinje? Edited by Syme
Link to comment
Nisam znao đe ovo da metnem, pa aj ovde:Film počinje na 7:45
Ne bih ni ja prolazila baš ni u Beogradu kroz sve delove grada i u svim delovima dana u kratkoj suknji. A negde ni u pantalonama. A čak nemamo ni otherse.
Link to comment
Čuj, pa naravno - svaki će ti konzervativac reći da samo misli svojom glavom, i da su ideologije fuj i bljak (jerbo konzervativizam, znamo, nije ideologija, nego "taj neki zdrav razum"). U tekstu, a ni ispod njega se nigde ne kaže da je dotičnica studenkinja upravo sociologije, pa pretpostavljam da je znaš lično. Ako si u pravu, ako je devojka zaista buduća sociološkinja, onda je to posebno poražavajuće. Mislim, ko bi trebalo da ima pojma o ovakvoj temi, ako ne sociološkinje?
Ovo joj je prvi tekst, gde i kaze da je socioloskinja, ali da, poznajem je. http://www.politika.rs/rubrike/ostali-komentari/Izmedju-dve-vatre-Jelica-Petric-studentkinja.sr.htmlIdalje nisam siguran kako je dosla u priliku da ta dva teksta budu objavljena. Mada me ni ne interesuje previse.
Link to comment
Ovo joj je prvi tekst, gde i kaze da je socioloskinja, ali da, poznajem je. http://www.politika....sr.html<br />Idalje nisam siguran kako je dosla u priliku da ta dva teksta budu objavljena. Mada me ni ne interesuje previse.
Uh, pa za ovakav tekst nije morala da upisuje sociologiju, ovako može da piše bilo čija baba - svi lažu, političari lopovi, nema se para, itd. Ipak, bar je iole čitljivo, za razliku od ovog o feminizmu, koji nema ni glavu ni rep (tekst, ne feminizam)
Link to comment

mukica, ovo je bas lose pisano. sve vrvi od opstih mesta. makar joj se misli ne jebu kao u onom drugom tekstu. doduse onaj dunster sa frizurom u stilu teodosica je gori.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Edited by kim_philby
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...