Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

mislis za strucne zene?
postoje neke druge?@syme: pre sam alfatijanac.no sada ozbiljno tekst je uzasan ali ne vidim kako to menja situaciju glede 'zenskog pitanja' u srba. kao sto vec napisah taj tekst je izraz nemoci.
Link to comment
uopste ne znam kako to da objasnim. neka selfselekcija jeste, ali usled kojih kriterijuma jos ne znam. finansije najjadnije sa zenicama. :(
A i kad ih ima, onda su empirijski (nasuprot teorijski) ili corporate finance (nasuprot asset pricing) ili behavioural (poput Sapienze i Malmendier).
Link to comment

sad kad ste se lepo svi slozili, da uvedem predlog da se, usled neadekvatnosti trenutnog modela koji primenjen u praksi na vlast dovodi nekvalitetne muskarce, kvota muskog ucesca u predstavnickim telima smanji na 50%.

Link to comment

Ah, te kvote. Kad sam živeo nekad u Banatu pojavi se konkurs za pravnika. Kad ono - mora da bude omladinka, do 30 godina dakle, i da je rusinske nacionalnosti, na njih je došao red. Sad, što tih par godina nijedan Rusin muškog ili ženskog roda nije završavao prava, ništa, mesto je ostalo nepopunjeno dok ne navataju nekog, dok nisu promenili uslove

Link to comment
sad kad ste se lepo svi slozili, da uvedem predlog da se, usled neadekvatnosti trenutnog modela koji primenjen u praksi na vlast dovodi nekvalitetne muskarce, kvota muskog ucesca u predstavnickim telima smanji na 50%.
ovo si sama smislila ili prepisala od šveđanki?
Link to comment

Nevezano previše za temu, u stvari ovo je više o B92/novinarstvu, neki dan čitam kako je Alisa Marić (nova ministarka sporta end omladine) "genijalna šahistkinja". Ona je internacionalni majstor i negde oko 100-ti šahista u Srbiji - svaka čast... Ali, genijalna je epitet koji dobija valjda zato što je žemsko, a ume da poređa figure kako treba. Ne znam, možda grešim...

Link to comment

Ona je bila valjda nas najmladji velemajstor u ženskoj konkurenciji... Neki prodigy je bila. Pogledajte na vikiju srpskom tekst o njoj бај народни тапаталк 2

Link to comment

Sam termin, tj. kategorizacija, ženski velemajstor je pomalo rodno-ravnopravno dubiozan (ona nije velemajstor FIDE). Disclaimer - priznajem da mi posebno ide na gangliju da je ista "profesor marketinga na Megatrendu".

Link to comment

Taj megatrend zasluzuje poseban topic, tj. ne sam univerzitet, nego njegov vlasnik. Ispade covek neka siva eminencija, navodno je bio glavni posrednik i pregovarac i za proslu i za ovu vladu. Pola ministara su profesori kod njega, druga polovina je studirala tamo... :ph34r:

Link to comment

fina je ta ravnopravnost ali mars u kujnu.

Мада постоји увек и друга погубна страна. Оно што су феминисткиње досад постигле да унапреде и доведу до веће равноправности, велико је као свемир и поштовано као божанство, али претеривања и вајкања неколицине доконих нису потребна, јер ипак, треба наше девојке научити и да скувају ручак и да оперу веш, а не само да испијају кафе и гледају серије, имајући у виду ову халабуку око женског питања и њихове освете мушкој тиранији, тако што ће бити лоше мајке и жене, а добре феминисткиње. Јер, нажалост, неће многе на прави начин разумети за шта се то жене боре; школа није довољно школовала младе да им објасни да треба бити мајка, а не испијачица кафа, која је игром случаја родила дете.
uzasno je zbunjena.
Link to comment
fina je ta ravnopravnost ali mars u kujnu.uzasno je zbunjena.
Ma totalna, zbrka, ni sama ne zna šta tvrdi osim da femenistkinje manipulišu javnim mnjenjem. U prvom delu teksta tvrdi da feministkinje ne obraćaju dovoljno pažnje na nasilje u porodici, u drugom da obraćaju previše pažnje. A sve joj se "čini", sve bi "rekla" da je tako, itd. Opinions are like assholes...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...