Jump to content
gagorder

rodna ravnopravnost

Recommended Posts

Shan Jan
17 hours ago, Weenie Pooh said:

To pravljenje takmičenja od rađanja je meni u svakom slučaju monstruozna glupost. Zamišljam kako trudnice oko 30. decembra zakazuju indukciju u nadi da će osvojiti prvu nagradu... 

+1

Al to je ta vasarska politika koja izgleda pali kod vecine u Srbiji. 

Kad god se desi ovako neko bahacenje u stilu "dobro-tvor deli pare narodu koji ga obozava" ja se setim onih ljudi koji skupljaju pare za lecenje u inostranstvu preko SMS poruka jer drzavu zabole qrac za njih. Mnogo kostaju a malo medijskih poena moze da se dobije. 

nera

Ovaj, takmice se i ovde u Kanadi pa jos i bez para. Doduse, takmice se bolnice koja ce imati prvu bebu u godini, ne roditelji.

Jeste jadno ako se iko trudi da bude prvi da bi dobio pare ali je jos jadnije da ovi ne mogu da podele na tri jednaka dela.

Weenie Pooh

Jadno je da jednokatnom novčanom nagradom zamenjuju konkretne poteze na planu pomoći roditeljima sitne dece.

Predstavnici države čiji je bazni dečiji dodatak mizernih 3,000 dinara treba da se pokriju ušima i ćute, umesto da se slikaju jednom godišnje kad časte dve-tri porodilje sa po 300,000 (ili 400k ili 600k) zato što su bile najbrže a ostalima, jebiga, više sreće u januraru 2020.

ToniAdams

Ovaj uini i đecu hejtuje :( 

nera

@Weenie Pooh Dobro, to se podrazumeva.

Sad se setih da je NS davao silne pare zenama koje se porode tokom Exit-a neko vreme, ne znam da li to jos uvek postoji. Moja drugarica rodila blizance u vreme jednog Exita i dobila finu cifru i to duplo.