Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

@Weenie Pooh Dobro, to se podrazumeva.

 

Sad se setih da je NS davao silne pare zenama koje se porode tokom Exit-a neko vreme, ne znam da li to jos uvek postoji. Moja drugarica rodila blizance u vreme jednog Exita i dobila finu cifru i to duplo.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Digla se priliča dreka na Gillette zbog ove reklame:

 

 

 

Meni deluje sasvim korektno. Daleko od toga da sam ljubitelj "woke AF" marketinškog trenda, ali ako se to već radi, trebalo bi upravo ovako da se radi.

 

Zato sam ispizdeo od ovog tejka nekih debila iz NY Mag koji se pitaju zašto je Gillette ad mnogo lošije ocenjen (4 dislikes to 1 like) od on Nike Kaepernick bedastoće (7 likes to 1 dislike) :isuse: Pa ne znam, da nije možda zato što je Nike iz svoje reklame hirurški odstranio svaku političku poruku?! Zato što je Kaepernickovo "stand up for something you believe in" tragično šuplja inspirativna parola na nivou onog "just do it", da nikog ne žulja, da ne smara mušterije ukazujući na policijsko nasilje i sistemski rasizam?

 

Gillette je, sa druge strane, imao dovoljno hrabrosti da plasira stvarnu i jasnu "toxic masculinity" poruku, i ukaže na neke stvarne probleme u društvu. Nije ni čudo da su im se mušterije delikatnog senzibiliteta osetile prozvane pa lupaju dislike.

 

Link to comment

Cijenim da će prosječan nasilnik i/ili silovatelj da odbaci svoj stari lifestyle nakon gledanja ove reklame. Thanks gillette, very cool... Men = bad.

Envoyé de mon 5080X en utilisant Tapatalk

Link to comment
15 hours ago, Shan Jan said:

Dojaja je poruka - muskarci nemojte biti svinje. Evo idem pred ogledalo da se malo stidim sebe pre nego krenem da se brijem:rolleyes:

Jebiga, nije da nismo u mnogo čemu, ali manje je bitno koliko je sama poruka sadržajna. Poenta je u tome da firma preuzima određeni rizik javnim društvenim angažmanom za koji smatraju da je ispravan. Poređenja radi, Nike javni angažman tako temeljno isfiltrira da ne od njega ne ostane bukvalno ništa - plasiraju ispraznu inspirativnu porukicu ("stand up for what you believe in!") kako se ne bi izložili nikakvom stvarnom riziku. A onda skupljaju woke poene zato što su se dva-tri debil slikala kako pale Nike patike.

 

Isto tako je Pepsi hteo da kaže nešto o BLM protestima koji su tada bili aktuelni ali ujedno da ne kaže ama baš ništa - pa su demonstranti mladi, lepi, nasmejani, uglavnom beli sa tek ponekim vaguely ethnic tipom, nose noncommittal transparente sa potpuno apolitičnim parolama ("join the conversation!") a policija im se ljubazno smeši. Na kraju podele konzervu lažne koka-kole sa Kendall Jenner i svi zajedno slave... nešto. Pobedu? Živela pobeda.

 

Povraća mi se od tog pristupa angažovanom marketingu, u narodu poznatog kao "da se jebem al' da mi ne uđe". Kad bi svaka woke-wannabe korporacija morala da napravi ovako jasan iskorak kao Gillette, da otvoreno zauzme stav i izloži se javnoj kritici, neuporedivo bi se ređe odlučivale na takve poteze.

 

Link to comment

Dobro, svaka castza hrabrost ali to ne znaci da ono sto su uradili je ispravno. Kampanja u sustini napada muskarce da su svinje i da bi bilo lepo da se promene. Nek me zaobidju sa tim. Nagutao sam se u Africi tih prica kako je meni do jaja jer sam belac :rolleyes: a vidim sada novi talas levicarenja na zapadu siri tu pricu kako si djubre samim tim sto si se rodio ko musko. Kao i svako govno sa zapada i to ce da se pre ili kasnije zapati ovde, cemu se neopisivo radujem. 

 

Sto je najgore, u sustini se slazem sa porukom reklame (dosta je gledanja u stranu kad su u pitanju sranja koja prave muskarci) ali nacin na koji je to prikazano (svi ste vi muskarci iste svinje kojima treba prevaspitavanje) je potpuno pogresan. Mogli su da slave primere ispravnih muskaraca a ne da glume uciteljicu.   

Link to comment

Pa stavili su, kako nisu? Tata koji razdvaja klince koji se tuku, neki white knight koji na ulici sprečava harrassment, itd. Da ti nije pao mrak na oči posle prvih 30 sekundi, video bi do kraja da su koncipirali video tačno tako kako tražiš.

 

Načelno, ciljna grupa za takve kampanje su oni koji vole da budu veći katolici od pape, džentlmeni koji se osećaju moralno superiorno kad prekorno mašu prstom neprosvećenim svinjama. Toga ima koliko hoćeš, ali nije uopšte ekskluzivno za političku levicu. Npr., 2016 se Bernie Sandersu zamerao fantomski seksizam: "He's only appealing to straight cis white males", drečali su straight cis white males namereni da se zauzmu za sve gay trans black women na planeti :rolleyes:

Link to comment
10 minutes ago, Weenie Pooh said:

Načelno, ciljna grupa za takve kampanje su oni koji vole da budu veći katolici od pape, džentlmeni koji se osećaju moralno superiorno kad prekorno mašu prstom neprosvećenim svinjama.

Sve pet, samo iz ugla shareholdera mi nije jasno zasto bi se P&G time (ovim konkretnim rizicnim politckim aktivizmom) uopste bavio I kako ce to povecati vrijednost firme? Prije ce biti kontraproduktivno, jer propovijeda onima koji su vec predobiveni za "stvar", a oterace one koji su protiv I/ili neodluceni. Bolje bi bilo da se bave sredjivanjem poslovanja i da prekinu visegodisnju stagniciju.  Ili ako vec hoce da se bave "drustveno korisnim radom", ima more drugih akcija koje mogu poduzeti, a da su univerzalne i ne ukljucuju preuzimanje dubioznog rizika.

 

Inace, ja mislio da razni Jordan Petersoni i drugi branitelji "mushkih prava" tupe o necemu sto uopste nije ni issue, kad ono uticajne strucne organizacije i jedna od najvecih firmi u drzavi udarile na "toxic masculinity". Pa jebo vas pas :-)

Link to comment
9 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

 

oo bela crkva

:vikleri:

 

4 hours ago, zmanic said:

To izgleda neko takmičenje recitiatora - botova proglašeno:

 

http://www.plusonline.rs/dragana-toncic-zelimo-srbiju-bez-brutalnih-uvreda-zena/

 

 

3 hours ago, Filozof manijak said:

I žene iz požega su digle svoj glas protiv nasilja nad ženama koje sprovode Đilas & Šolak:

 

50330755_10218441437885469_8236868463289

 

najzad stigo feminizam i u srbiju :lol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...