Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Koliko sam razumeo, puštač™ je prethodno i od Mbapea tražio da vrcka sa njim po stejdžu, na šta je ovaj uz malo oklevanja pristao (baš kao i fudbalerkinja™ posle). Kičasta budalaština, ali nije smak sveta.

 

"I didn't thing about it at the moment, I didn't consider it sexual harassment or anything. I was just happy to get a dance and celebrate winning the Ballon d'Or, to be honest", kaže Ada Hegerberg.

 

Dakle, dušebrižnička glupost od ljudi koji bi svim ženama sveta najradije navukli neke sekularne burke, da ih neko ne bi slučajno percepirao u nekom seksualizovanom kontekstu, daleko bilo.

Link to comment
2 hours ago, ToniAdams said:

Niko da iskomentariše ono seljače puštača muzike što onako ponizi fudbalerkinju. 

Mada možda nije prava tema.  

zar nismo pisali negde na fudbalskim temama?

Link to comment
On 6.12.2018. at 14:55, Weenie Pooh said:

Koliko sam razumeo, puštač™ je prethodno i od Mbapea tražio da vrcka sa njim po stejdžu, na šta je ovaj uz malo oklevanja pristao (baš kao i fudbalerkinja™ posle). Kičasta budalaština, ali nije smak sveta.

 

"I didn't thing about it at the moment, I didn't consider it sexual harassment or anything. I was just happy to get a dance and celebrate winning the Ballon d'Or, to be honest", kaže Ada Hegerberg.

 

Dakle, dušebrižnička glupost od ljudi koji bi svim ženama sveta najradije navukli neke sekularne burke, da ih neko ne bi slučajno percepirao u nekom seksualizovanom kontekstu, daleko bilo.

sta pricas? od mbapea trazio da twerkuje, il kako se to vec kaze? ne vidis stvarno problem u njegovom nastupu?

On 6.12.2018. at 17:09, renne said:

zar nismo pisali negde na fudbalskim temama?

nisam vido

Link to comment
37 minutes ago, ToniAdams said:

sta pricas? od mbapea trazio da twerkuje, il kako se to vec kaze? ne vidis stvarno problem u njegovom nastupu?

 

Ne vidim seksizam u njegovom nastupu. Tražio je i od M'bapea i od Hegerberg da se klatare sa njim uz Drejka ili šta im je već puštao, imaš link gore. Oboma je bilo blago neprijatno, oboje su pristali, javno se ponižavali 5-10 sekundi i odneli trofej uz aplauz publike. Ivan Ivanović nivo zabave, jebiga, ali prilično egalitarno. 

 

To što su se dežurni dušebrižnici buzzfeed klase posle uskopistili je sasvim druga stvar. "Ermargahd, kako može da traži od žene da njiše kukovima uz muziku, ermargahd! Twerk 👏is 👏violence!"

 

Hegerberg lepo kaže da joj ništa nije smetalo - ali nije bitno šta ona misli, glupača neprosvećena, tu su mediji da je zaštite od nemoralnih radnji.

Link to comment

jesi li video uopste snimak i njenu reakciju? 

da li stvarno ocekujes da se nadjebava po drustvenim mrezama sa 40+ godisnjim dj-em? 

da li zaista smatras da nema razlike izmedju tverkovanja i plesa sa nekim?

 

i povrh svega, brt, stvarno sa mnom pokusavas pasivno agresivni pristup?

:D

Link to comment

Ne znam gde to čitaš pasivnu agresiju, jasno je da kritikujem pisanije medija. Da su kritike upućene tebi, naravno da bih koristio drugo a ne treće lice.

 

Video sam reakciju, a jesi li ti čuo šta je posle žena odgovorila kad su je pitali? Sasvim razumno, odmereno, iznad čitave gluposti:

 

 

Ponavljam, apsolultno je nepodnošljiv taj wokefest u kom su mediji veći katolici od Pape, pa ženi nameću status žrtve seksizma ili crncu status žrtve rasizma, potpuno zanemarujući šta oni sami misle o tome.

Link to comment

Jbt vini dobro da nisi iskoristio čuveni argument da je hitler pobio 6 miliona jevreja.

To što mediji rade to što rade nema nikakve veze sa neprijatom koji je srednjovecni dj (samo po sebi krindži) izazvao krerenskim komentarom koji je u rangu drkanja na isinbajevu. 

Link to comment
7 hours ago, ToniAdams said:

problem

 

jel misliš problem u onom feminističkom smislu problem, pošto je to relevantno ovde, ili neki eto tako problem, tipa transfer blama

 

prvo si rekao "ponizi fudbalerkinju", što ukazuje da misliš na 1 praablem

 

to što mediji rade je da aktualizuju ono isto što i ti radiš na ovoj temi pošto si se dotakao toga, aktuelizuju problem. prema tome, zašto bi se distancirao od medija ("to što mediji rade nema nikakve veze"). kako se tvoja pozicija razlikuje od one s koje komentarišu iz medija? evo ja ću ti reći: nikako

 

onda budi dosledan i reci zašto je to problematično u relevantnom značenju i kontekstu 

 

koristiš red herring

 

 

Edited by Krošek
Link to comment

sve i da skapiram sta si hteo da pitas, ne verujem da bi ti razumeo odgovor, buduci da ocigledno ne koristimo pojmove tipa "relevantno" ili "dosledan" na isti nacin. 

ali hajde da pokusam - mislim da je problem kada neko zensko celjade bude iz cista mira poistoveceno sa mrdajucom guzicom.

Link to comment

dobro, aj sad se vrati na vinijeve komentare gde je baš na to odgovarao tebi. kako ti nije jasno sta radis u ovoj diskusiji? otpisao si vinija sa nekom žvakom "a ma ne, to nešto mediji, a meni smeta transfer blama", a onda kad sam se ja ubacio, definisao si meni problem na isti način kao i na početku - i isto kao i mediji.

Link to comment

poenta tog njegovog štosa je da predstavi sportiste, koji su uglavnom jednodimenzionalni kao javne ličnosti, u nekom drugom svetlu i tako malo prodrma publiku. tverkovanje kao popularan ples se nameće samo od sebe. da je neki drugi ples popular tražio bi joj to da radi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...