Jump to content
Sign in to follow this  
Aineko

Dizanje tegova

Recommended Posts

Aineko

Veceras zenska grupa 63kg sa dve aktuelne svetske rekorderke, Maneza (c&j) i Tsatukaeva (snatch). Inace, tu je u Australijanka (bez sansi, doduse, koliko vidim), Seen Lee, koja je mining engineer, 29god, srebrna sa Commonwealth igara 2010 i ovo joj je prva Olimpijada.

Čutura
Veceras zenska grupa 63kg sa dve aktuelne svetske rekorderke, Maneza (c&j) i Tsatukaeva (snatch). Inace, tu je u Australijanka (bez sansi, doduse, koliko vidim), Seen Lee, koja je mining engineer, 29god, srebrna sa Commonwealth igara 2010 i ovo joj je prva Olimpijada.
http://www.youtube.com/watch?v=aYO9Wrb7V6Q Edited by Takanohana

ToniAdams

kazastanka umalo ostala bez nogu. zajebi.

teacher
kazastanka umalo ostala bez nogu. zajebi.
ali zato zlato i 135kg iz prvog pokušaja.

ToniAdams

ma jasno, superkul. al ovo bilo pitanje pola cm, maks.kako bi izisla na postolje u kolicima?

teacher
ma jasno, superkul. al ovo bilo pitanje pola cm, maks.kako bi izisla na postolje u kolicima?
opasnije je bilo sa bugarkom, koja samo što nije pala u nesvest. ovo kapiram da se dešava često na takmičenjima i svi ostaju živi.

ToniAdams

jes jebote, bas je krenula da trokira.

Garnirung

E dobar je ovaj iz Indonezije, Triyatno Triyatno :D Lagano za pamćenje

Aineko

Ovo je mozda vise za "veliki vodja" topik... linkbtw, je l neko video full squat jerk sinoc kod muskaraca? :)

Edited by estel

maheem

Edited by teacher
no - no

Aineko

meni sexy ovaj Kianush :wub: kod zena (koje sam prespavala <_< ) trece zlato za Kazahstan!

Aineko

Kakva borba sinoc kod zena! :Hail: :Hail: :Hail:sta sam ja prespavala, u p.m.!ocekivala se borba za medalje izmedju dve ruskinje (Zabolotnaya i Evstyukina) i kazahstanke (Podobedova), koja je bivsa ruskinja. 2006. prebaci se za kazahstan, ali rusi, koji joj nisu dali u svoj reprezentativni tim, stopiraju taj transfer pa nije mogla da se takmici na olimpijadi 2008. ovaj clanak, citiran na wikipediji, govori o tome kako je ona prakticno, nakon odlicnih juniorskih rezultata, bila visak u reprezentaciji jer rusija vec ima dve odlicne takmicarke u toj kategoriji (Zabolotnayu i Evstyukinu), plus malo lokal patriotizma (ona je iz neke sibirske pripizdine, a Evstyikina je moskovljanka). nakon pozitivnog doping testa ona je van igre (i naravno, ruska weightlifting federacija joj vise ne placa stipendije, trenera i sve sto uz to ide) - na takmicenju na kome je ucesvovala, u Kini, prosla je sve doping testove a onda se pojavljuje pozitivan nalaz u uzorku poslatom od strane ruske weightlifting federacije medjunarodnoj anti-doping laboratoriji. niko iz ruske federacije se nije zalio ni trazio ponovljanje nalaza. njen tadasnji trener kaze da je sam hteo da plati 400evra za dodatnu proveru ali mu je receno "a zasto ces, kad je sve vec odluceno?". nakon toga prihvata ponudu kazahstana koji joj obezbedjuje ekstra uslove, ali joj rusi nisu dali da nastupa za kazahstan 2008. 2010 je proglasena najboljom svetskom dizacicom tegova od strane IWF.i tako se ona sinoc bori protiv svog bivseg tima. jedna od dve ruskinje, Jevstyukina (ili kako se vec pise), svetska rekorderka u c&j, napravi ogromno iznenadjenje ne uspevsi da digne snatch. time je otvorila ostalima iz grupe borbu za bronzu. kad su u c&j zavrsile ostale takmicarke ostala je borba 1na1 izmedju Zabolotnaye i Podobedove, Zabolotnaya dizala prva, Podobedova morala da prati i izjednacuje njen rezultat (laksa je od Zabolotnaye pa sa istim rezultatom ide na mesto vise). borile su se maltene olimpijski rekord na olimpijski rekord, i pred poslednji lift Zabolotnaya izbije na prvo mesto ostavljajuci Podobedovoj da ili digne vise ili se zadvolji srebrom. i ona uspe da digne 161kg c&j i uzme zlato. rasplakala se kao kisa, a ko nije gledao reakciju kazahastanskog trenera kad su mu sve tri devojke uzimale zlato, ne zna sta je propustio :D. ja bih da neko napravi klip sa njegovim proslavljanjima zlatnih medalja :D.

Aineko

zasto nigde ne mogu da nadjem srpske nacionalne rekorde za zene? <_< zna li neko nesto o nasim rekordima?

teacher
zasto nigde ne mogu da nadjem srpske nacionalne rekorde za zene? <_< zna li neko nesto o nasim rekordima?
vidi je što se naložila... :DNašao sam mail predsednika naše asocijacije, pa ću da ga kontaktiram.

ToniAdams

ja mislim da to i ne postoji. tj srbski rekordi za zene

Sign in to follow this  

• Create New...