Jump to content
Sign in to follow this  
Halvard

Olimpijska opravdanja i izgovori

Recommended Posts

freakns

bravo kralju! ti si se evo ogradio od mase. i svaka ti cast na tome, jer si nama, masi, ucionio neopisivo zadovoljstvo ogradivsi se od nas!ono sto i ti i tvoj novi junak, potpisnik redova, koji god kurac da je on, ne razumete jeste nacin navijanja. kao kada je dosao valjda jedan od vas van mase na moderaciju, i pitao jel bas mora poljsko sudijsko govno, zasto se ne zadrzimo na koliko toliko civilizovanom samo govno, dal bas mora da bude iz Poljske? kao da je lik koji je to u frustraciji napisao bio obucen u savrseno ulickane cizme, lepo ispeglanu, precizno zakopcanu SS uniformu i sa hladnim osmehom, bez ikakve emocije prilazio doticno sudijskom djubretu da mu pokaze sta on misli o Poljacima...e pa vidis, nekakav deo navijackog folklora ovde je da budemo divlji, neotesani i bezobrazni dok navijamo. u momentima kada igra protiv NJoleta ja mrzim Murraya. ali kada se mec zavrsi, ukoliko je posteno pobedio(kao sto je bio slucaj na ovim OI), ukoliko bih imao prilike, cvrto bih mu stegnuo ruku i od srca cestitao, jer mrznja prestaje onog momenta kada se zavrsi mec. sa Pedererom je malo drugacija situacija. njegova arogancija na terenu, dolazenje u zlatnom sakou, nemogucnost iskrenog cestitanja protivniku kada je ovaj bolji, to vec nikada necu moci da podrzim, jer za razliku od Pederera, ovog novinara sto je napisao tekst, ili tebe, ja nemam metlu zabijenu duboko u dupe i ne mislim da sam bolji od drugih, te mi se istovremeno povraca od ljudi koji se tako ponasaju.i da, nadam se da cete ti i doticni novinar zajedno popiti caj, negde u miru daleko od Srbije, jer i nas, proste navijace, uzasno smara sto ste nam se popeli na vrh kurca, i mesate, umesto da sidjete...a sada idem po nedeljni ban, ili koliko mi vec uvitelj udeli

kralj

Kakav crni ban. Ne razumem ja ni tebe ni Dragutina Topica, ali saosecam onoliko i sve najbolje zelim.Ipak ste vi samo obicni ljudi.

MancMellow

Siguran sam da autor nije mislio ništa loše, i da je tekst i kritika i samokritika, samo mislim da nije loše pročitati kako može, kad se ipak hladnijim okom nešto primeti, da izgleda nešto što nekima od "naših" navijača izgleda kao "normalno ponašanje" na teniskom meču.Meni je, zapravo, najvažniji deo teksta ovaj:

Navijači koje pomenuh nisu bili neki polupismeni fudbalski huligani, nego na prvi pogled sasvim pristojni, i sudeći po garderobi, relativno imućni Srbi svih doba starosti i oba pola, koji verovatno nisu prvi put prisustvovali teniskom meču. Odmah sam ih prepoznao. To je isti profil onih nadmenih, arogantnih, bahatih i isfrustriranih ljudi s kojima često letim avionom do/iz Beograda, a koji ne poštuju ni osnovna pravila ponašanja u avionu, pa na primer uključuju mobilne telefone i odvezuju sigurnosne pojaseve čim avion dodirne tlo, uprkos brojnim upozorenjima da to ne čine. Retko se smeju, ozbiljni su i uglavnom neraspoloženi, agresivni i spremni na svađu, pa i tuču – kao što se desilo nedavno na jednom Jatovom letu iz Majorke.
To su ljudi koji su se u prethodnih 20 godina uglavnom izdigli iz najnecivilizovanijih delova srpskog društva, a karakteriše ih ono što nijedan sloj ljudi koji se ikada popeo do nekog statusa međ Srbima nije karakterisalo (čak ni tzv. crvenu buržoaziju) - istinsko gađenje prema bilo kakvim normama, čak i onda kad su primorani da ih poštuju i izdizanje poludivljaštva na nekakav pijedestal poželjnosti. Ne govorim o veličanju navodne "nevinosti" prostog narodnog života, toga je bilo. Ovo je drugačije i mnogo gore.Ali rasprava o tome već nije za sport, te se unapred (unazad?) izvinjavam...

MancMellow
i da, nadam se da cete ti i doticni novinar
čovek nije nikakav novinar

Venom
e pa vidis, nekakav deo navijackog folklora ovde je da budemo divlji, neotesani i bezobrazni dok navijamo.
Nije tacno. Prihvati da si divalj ili kako vec, ali situacija nikad nije bila gora. Isto kao sto su pre nekoliko decenija fudbalski navijaci bili gori od ostalih, ali ne i medju najokorelijim kriminalcima u Srbiji, tako ni medju ljudima nije bilo toliko, najprostije receno, nekulture. Nije vise cak ni pitanje nekulture, nego otvorenoj mrznji koja se redovno pokazuje, a koja vise pristaje 12-godisnjaku: uh, sto me nervira ovaj XYZ s ovom majmunskom facom itsl. I kad su uslovno receno normalni ljudi postali takvi, nije nista cudno sto su ovi jos ekstremniji morali da se presaltaju na razbijanje soferki tudjim navijacima, ili nesto jos gore. Edited by Venom

Lrd

Ljudi koji sada gledaju tenis su sada, valjda, u 99% slučajeva novi na gledanju tog sporta, odnosno od Noleta™, Anči™ i Jece™, pa pretpostavljam da kapiraju da treba da se ponašaju kao ono što oni doživljavaju kao "navijanje".Ja ne podnosim tenis, a uživo mi je još gluplji nego na televiziji, ali apsolutno poštujem teniska pravila ponašanja, jer decenijama gledam sport uživo i poštujem sva pravila ponašanja koja dotični sport zahteva. Naravno, na fudbalima sam divljak ili šta već, ali na tenisu samo kulturni aplauz ili iskreni oh™.Gledao sam inače i golf sa najokorelijim fudbalskim otpadima i bili su savršeno mirni. Jer su ljudi od sporta.Ovi pozeri koji idu da gledaju tenis najčešće nemaju nikakve veze sa nama navijačima (ljudima koji uživo gledaju sport), kao ni lik koji je pisao tekst.

djordje geprat

juče sam na valjevskoj TV video prilog o tome kako divac i njegov komitet nisu pozvali franju mihalića, čoveka od 90 godina koji najverovatnije neće dočekati onu u brazilu, da bude gost u londonu. "setili su se kurte imurte, tetkica i čuvara a nisu poslednjeg osvajača olimpijske medalje u atletici" reče komentator. usput, citirali su mihalićevu ocenu o ogućnostima i rezultatima naših atletičarima. reče da je trebalo poslati trojicu (desetobojca i nesećam se koga još), nikako jeftićku i hodače i još neku/nekog ko je završio na 81 mestu. jel' bilo kakvo opravdanje za ovu svinjariju?

rođeni

bila već ta priča na nekom topiku...džangrizavi dedica, a car

Frank Pembleton
juče sam na valjevskoj TV video prilog o tome kako divac i njegov komitet nisu pozvali franju mihalića, čoveka od 90 godina koji najverovatnije neće dočekati onu u brazilu, da bude gost u londonu. "setili su se kurte imurte, tetkica i čuvara a nisu poslednjeg osvajača olimpijske medalje u atletici" reče komentator. usput, citirali su mihalićevu ocenu o ogućnostima i rezultatima naših atletičarima. reče da je trebalo poslati trojicu (desetobojca i nesećam se koga još), nikako jeftićku i hodače i još neku/nekog ko je završio na 81 mestu. jel' bilo kakvo opravdanje za ovu svinjariju?
BTW video sam matorog u skupstini kad je stefanovic primao neke sektase koji trce "za mir u svetu" i pozvali su njega kao svog gosta....

stoka
Bilo bi šmekerski da je OKS pozvao osvajače svih 98 medalja za Srbiju da o njegovom trošku borave u Londonu za vreme olimpijskih igara ...

MrX

Kad imas ovakve prijatelje, neprijatelji ti i ne trebaju.http://www.b92.net/sport/komentari.php?nav_id=636731#ratinghttp://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2012&mm=08&dd=23&nav_id=637061Verovatno ce mu se Nole zahvaliti i traziti da ga vise ne brani.

rođeni

a što ne volim divca jajaru, strašno nešto...'eo ga ko ga inaugurisao

Edited by mire