Jump to content
Sign in to follow this  
Halvard

Olimpijska opravdanja i izgovori

Recommended Posts

freakns

ma bljutavost najvece vrste. izvinjava se svima sto je dobio najveci aplauz na stadionu kada su ga predstavili, izvinjava se sto je plakao za Svrakom i sto je dosao u London samo zbog sanse da se jos jednom bori za svoju Srbiju, izvinjava se sto je samo covek a ne robot pa nije ni mogao da skace zbog tuge... i slicna sranja. ja sam citao u novimana bas, smucilo mi se

Parsons

daj nek nadje to neko ili skenira

freakns

e nemam skener, jebiga... ako niko ne stavi, prekucacu jebemu, mada ima podosta

James Marshall

ma uslikaj fonom pasus po pasus pa pukni na neki imageshack, to mora da se pročita

pantelia

Da je najuspesniji srpski atleticar svih vremena, Dragutin Topic je pokazao i ucescem na sestim Olimpijskim igrama. Da ne spominjemo svetske rekorde, medalje sa svetskih i evropskih prvenstava, i da se zadrzimo ovoga puta samo na njegovom sestom olimpijskom krugu.U istoriji atletike, dakle otkako se ljudski rod bavi ovim maticnim sportom, samo je jedan covek toliko puta startovao na najvecem od svih takmicenja, ali u trkackim disciplinama. Posto je iz Namibije, nije nemoguce da je dobijao takozvani vajld kard, dozvolu da startuje, mada nema normu. Medjutim, Leteci Top je uvek i te kako zasluzivao da ucestvuje, izborio je pravo na to.Mozemo da budemo preponosni zbog cinjenice da imamo jedinog zabelezenog leteceg asa (dalj, vis, motka) kome je poslo za rukom da cetvrt veka bude na vrhunskom nivou. Zeleli smo da od naseg Petra Pana, coveka koji kao da zna tajnu letenja, saznamo cega se, ukratko, najvise seca sa svih svojih Olimpijskih igara.- Hvala na ponudjenoj prilici, ali zaista nisam u situaciji da razmisljam na tu temu - rekao je Dragutin i objasnio - Posle "neuspeha" koji sam doziveo naOI u Londonu i kritika koje su upucene na moj racun, zeleo bih da se obratim javnosti, verovatno poslednji put. Napadaju me.Dodace da ga napadaju uvek isti "dobornamerni" ljudi.- Nazalost, poticu iz mog sporta. Jasno mi je da je nemoguce objasniti celokupnoj naciji u ovih par redova sta mi cepa dusu, ali sam mislio da barem ljudi koji su atletski pismeni, ako nista drugo, onda iz kurtoazije, ostanu uzdrzani od povrsnih komentara i svoju licnu borbu za udobne fotelje vode na humaniji nacin.Nas sagovornik u svojevrsnom monologu istice da crveni u njihovo ime.- Jer je cak i smrt mozda najveceg atletskog trenera u srpskoj istoriji, nedovoljno vazna da se ta borba za fotelje na trenutak obustavi, ili da se uputi na adresu kojoj je stvarno namenjena, a ne da se vrsi ponovo preko ledja onih koji su neduzni.Kaze Topic da se izvinjava svima koje je povredio i uvredio svojim ucescem na Olimpijskim igrana:- Skocivsi tih prokletih 228 cm krajem maja, vodjen pokojnim trenerom Mihajlom Svrakom, uradio sam nesto sto nikome pre mene nije poslo za rukom. Izvinjavam se zbog toga, bas kao zbog cinjenice da sam se usudio da u 42. godini pozelim da se takmicim za svoju Srbiju. Izvinjavam se sto sam nekoliko sati posle sahrane svog mentora, najboljeg prijatelja, kuma, usudicu se da kazem i oca, seo u avion i uputio se u London. Izvinjavam se sto sam jecao nocima pokusavajuci da zaspim, a da mi njegov lik ne bude pred ocima i sto mi je njegov odlazak u vecnost tesko pao.Navodi dalje da nije izdrzao i pokazao se u najboljem svetlu.- Jer su mi se noge tresle kao detetu kada sam izasao na atletsku stazu. Bezuspesno sam pokusao da obuzdam suze kada se prolomio aplauz 80.000 ljudi sa tribina posto je spiker najavio moj skok na sestim Olimpijskim igrama. Izvinjavam se sto sam unezverenim pogledom trazio smireni Mikin lik da mi odagna strah i bol. Svim srcem sam zeleo da njemu u pomen uspem i ucinim cudo prolaskom u finale. Izvinjavam se u ime 80.000 gledalaca sto su mi posle tri neuspela pokusaja aplaudirali dok sam napustao stadion, jer to po merilima nekih od nas nisam zasluzio. Na kraju - izvinjavam se sto nisam ispao superheroj, super Srbin, celicnih nerava i smirenog duha. Izvinjavam se sto sam ipak samo covek.Ovo sam prekucao u znoju lica svog, pa apelujem da se proceni jesam li zasluzio da mi se izbrise jedan warn :)

James Marshall

Panteliu za moderatora, šta da mu se skine varn!Suze same kaplju na tastaturu, ali mala je to muka, šta je to u poređenju sa prokletih 228 preskočenih iz automobila

Parsons

hvala na prekucavackom trudu :ziga:kakav novinarski uvod jbte :yucky: i kakva topiceva izjava :yucky:

freakns

Panteliji skinuti warn :D

stoka

Top bi mogao da razmisli o pisanju scenarija za indijske serije, ima talenta za patetiku, a od atletike ionako leba nema ...

Edited by stoka

pacey defender
stanford_puke.jpg Edited by pacey defender

tsva

auuuuuuuuuuuuuuuovaj nije sav svojhttp://www.jest.com/video/186273/olympic-commentators-are-dicks

Edited by tsva

MancMellow

Ne znam gde ovo da stavim...

Gledao sam polufinalni meč Olimpijskog turnira u tenisu između Novaka Đokovića i Andyja Murraya, i napustio Centralni teren na Wimbledonu s osećajem teškog poraza. Ne, ne mislim na Novakov poraz – suvišno je reći da me je taj poraz razočarao – nego na ponašanje većine naših navijača u čijoj blizini sam sedeo. Neuroza, negativna energija, ubeđenost da je protivnik inferioran, čak i suprotne seksualne orijentacije od ‘našeg Novaka’, mržnja prema Murrayu i ‘Englezima’ (pod kojima se podrazumevaju svi Britanci), je bila toliko jaka da sam se jedva uzdržavao da se ne posvađam sa nekoliko naših navijača, a namerno sam glasnije i češće pozdravljao Murrayeve uspešne poteze nego što bih to inače činio. Englezi/’Englezi’ su u međuvremenu navijali za Murraya, ali uglavnom fer, bez dobacivanja, uz nekoliko izuzetaka, kada je Nole servirao; aplaudirali su obojici igrača – svom doduše neuporedivo glasnije – kada bi osvojili poen.Britanci su bili očigledno napeti i nervozni, ali istovremeno i duhoviti i pozitivni; naši uglavnom ljuti, na ivici nervnog sloma i verovatno ispunjeni očekivanjem da bi se Novak svojom pobedom protiv ‘Engleza’, i to na njihovom terenu, osvetio za sve naše poraze u poslednjih 20-ak godina. Otuda valjda i skandiranje ‘Srbija’, iako je u pitanju individualni sport. Nisam čuo Britance da navijaju za svoju zemlju, nego za svog igrača, iako je nekoliko njih u šali odgovorilo sa kratkotrajnim povicima ‘Team GB’ na često skandiranje Srbiji. Takva količina psovki i prostakluka na račun Murraya i njegove ni krive ni dužne majke, te na račun sudija, verovatno se može čuti samo na nekoj fudbalskoj utakmici. Nije da opravdavam takvo ponašanje na fudbalskim tribinama, ali ovde se ipak radilo o tenisu, sportu sasvim drugačije kulture ponašanja, kako igrača, tako i publike.
http://pescanik.net/...ski-duh-i-srbi/

Dankan Ajdaho
Ne znam gde ovo da stavim...
Pa među Srbe.

djordje geprat
Naravno da u olimpijskom selu neće biti atmosfera kao u manastiru. Valjda u toj našoj delegaciji ima neko ko je već prošao sve to i ima iskustva, pa da može da pripremi sportiste i pomogne im da se izađu na kraj s tim.
naravno, oni koji udaraju reketom po loptici su bili izdvojeni, bliže vimbldonu, sa posebnim obezbeđenjem i, rezultat nije izostao.

kralj
Ne znam gde ovo da stavim......
Tipican primer sindoma olizane stale....Taman lepo Laki kaze, metni medj Srbe... S'tim da je ovde kaznena politika koliko-toliko primenjena, pa umesto Smrdljivog Engleskog Govanca stoji Maki... Jedino se Pederer omakne, ali i to je potpuno prihvatljivo spram mrznje koju interpretator oseca kad god vidi sako, (da mi Pjer ne zameri) civavu, debelu devojku ili cuje konvencionalni 'come on', na mesto posve ljudskog jacanja kurca. Jebi ga, Djokovic je sto igrom sto delima na sebe natovario status Sina nacije, a roditelji mora da ljubomorno mrze mater koja je rodila sinovljeve dzelate. Takav je red.Inace, tekst je prilicno nategnut i pretenciozan. Valjda je autor vodjem neprijatnim iskustvom po svaku cenu hteo da se ogradi od identifikovanja sa masom. I preterao je. Ali ga donekle i razumem.