Jump to content
Halvard

Olimpijska opravdanja i izgovori

Recommended Posts

tsva
"Svi iznenađeni neprijatno, ne lošom igrom nego greškama koje smo pravili. Nije nam jasno kako smo izgubili od Mađara. Prvo poluvreme smo odigrali fenomenalno, ispoštovali smo sve što je selektor rekao. U drugom smo igrali dobro odbranu, ali ipak nismo imali rešenje za napad Mađara", istakao je Šešum.Naši rukometaši sada se okreću sledećim nastupima, a Šešum ističe da će učiti na greškama sa Igara u Londonu."Ne možemo da budemo u potpunosti nezadovljni iako smo ispali. Pravil smo iste greške i protiv Španije, imali smo šansu za čevrtfinale. Sada se okrećemo pripremama za Svetsko prvenstvo i kvalifikacijama za Evropsko. Motiva imamo na pretek, ovo nas neće mnogo poljuljati, izaći ćemo jači. Kaže se da se na greškama uči, pa ćemo i mi na našim", zaključio je Šešum u izjavi za B92.

freakns
Jest da je ovo samo komentar sa sajta RTS-a, ali ovo je nesto najludje to sam procitao
mozda izgleda ludo, ali njega glava vise ne boli... a realno, nije da nema osnova za teorije zavere, samo ako ti se hoce...u boksu je ukrajinac dva puta poslao britanca na pod, a britanac pobediou gimnastici je amerikanka osvojila srebrnu medalju u preskoku tako sto se docelaka na guzici. znaci nije se docekala na noge pa pala ili nesto slicno, vec bukvalno nije stigla da izvede skok do kraja i sela je na dupe umesto da se doceka na noge. uzela je srebro. za viseboj se nema sta pricati isto tako. slepcu je bilo jasno ko je bolje vezbao, ali slepci ne pisu ocene. japancima se menja ocena u ekipnom nakon zavrsenog takmicenja i Ukrajina ostaje bez medalje. znaci potpuno rasulo na gimnastici.u plivanju su ukinuti kostimi sto je potpuno suludo. to bi bilo kao da ukines koriscenje zica od prirodnih vlakana u tenisu ili ih nateras da igraju sa drvenim reketima. sve je to bilo da se sacuva sport po njima, jeli. zapravo, speedo, koji je zvanicni Phelpsov sponzor i u kojem pliva poprilican broj amerikanaca, i koji je Phelpsu i amerikancima isporucio boga pitaj koje pare nije bio u stanju da napravi kostime koje je pravila Arena. na ovim OI, onu grkinju su suspendovali sa igara jer je pravila rasisticke komentare(iako je ona tvrdila da je htela da napravi salu) a u isto vreme cela americka federacija(sem upravo Phelpsovog trenera koji je rekao da puste devojku na miru) se dere na sav glas kako je Shiwen Ye dopingovana, i isto to izmedju trke na 200 i 400 mesovito izjavi i Stephanie Rice. jebote, za takve stvari se banuje na PPP, ali je ocigledno sasvim u olimpijskom duhu tvrditi da je neko dopingovan. nevera...takodje, pogledaj onu emisiju o trci na 100m u Seulu. znamo svi kako je Ben zavrsio. Lewisa su amerikanci hteli suspendovati ali mu je sam MOK ponistio suspenziju. Christie i dalje recimo negira da je ikada uzimao ista, iako je bio kaznjen 1999, a nakon trke u Seulu je utvrdjen doping ali se izvukao na neke formalnosti, to srebro i zlato u Barceloni mu nikada nisu oduzeti. Calvin Smith koji je naknadno dobio bronzu je jedini uz Robsona da Silvu koji nikada nije uhvacen u koriscenju dopinga(nije ni Desai Williams pao test, ali je javno priznao da je koristio sranja). u toj emisiji se inace pojavljuje jedan americki lekar i govori o svim uzorcima koji su sakupljeni jos '83 pre OI u LA i koji su bili sacuvani, te priznaje da je u svakom uzorku krvi koje je 15ak godina kasnije pregledavao pronasao tragove dopinga, te kaze kako je onda prestao da testira uzorke jer nije zeleo da zna ko je sta sve uzimao...sve to kada skupis na jedno mesto, vidis da itekako ima mateijala za teorije zavere. samo sto ne mislim da su NATO i EU nesto posebno nalozeni da zajebu Srbiju, cak nije to nesto da bi se stitila jedan ili dve nacije, vec su pre u pitanju pojedinci i pare koje oni vrte. Speedo je tako uz pomoc Phelpsa ukinuo kostime, Lewisu je gledano kroz prste jer je bio globalni projakat koji je doprineo nevidjenoj popularizaciji atletike, i to su razlozi, a ne da amerikanac pobedi srbina

James Marshall
http://www.mondo.rs/s255055/OI_2012/Vesti_London_2012/Jelaca-_Kao_da_me_neko_izbacio_iz_bunara.html
Srpska bacačice koplja kaže: "Organizacija OI je nula". Nije mogla da spava zbog košarkaške utakmice SAD - Argentina.v255055p0.jpgReprezentativka Srbije u bacanju koplja Tatjana Jelača razočarana je učinkom u kvalifikacijama za finale Olimpijskih igara u Londonu, a kao glavni razlog za slab nastup istakla je lošu organizaciju i neispavanost. "Znam da sam spremna i da mogu mnogo više od ovoga, ali spavala sam samo tri sada pred nastup, pošto mi je pod prozorom bila košarkaška hala. Sinoć su Amerikanci i još neko (Argentina) igrali do jedan u noć. Poludela sam... Strašno", rekla je Jelača posle nastupa. "Isto je bilo i ostalim devojkama koje su bacale pre mene, ali ne znam šta su one stavljale u oči. Ja sam prvi hitac totalno promašila, nisam se uopšte osećala kao da sam došla na stadion. Nikoga nisam videla", dodala je ona. Jelača je u prvom nastupu bacila 52,58 metara, u drugom jeprestupila, a u trećem imala rezultat 57.09. Sa tim učinkom zauzela je 13. mesto u Grupi A. "Organizacija je nula. Nedelju dana niko nije mogao da spava i svi se žale zbog toga. Daj bože da sada Ivana (Španović) uspe da se odmori preko dana, da ne dođe u siutuaciju kao ja. Ja sam se tek sada malo probudila zato što sam pobesnela zbog svega". Ona je dodala da je očekivala mnogo više od svog učinka na Igrama u Londonu. "Dve nedelje pre ovoga bacila sam 60.89, što bi sada bilo dovoljno za ulazak među prvih 12. Znam da mogu mnogo više, ali sam iscrpljena i neispavana. Osećam se kao da me je neko iz bunara izbacio". Bacačica koplja je dodala da ne traži nikakvo opravdanje što nije prošla u finale. "Ne tražim opravdanje. Nisam zadovoljna zato što znam da sam spremna za više", istakla je Jelača.

ToniAdams

"Spavala sam tri sata pred ovako važno takmičenje, to je katastrofa, nedelju dana niko ne može da spava, svi se žale zbog toga. Organizacija je nula. Svaka čast onome ko može. Nadam se da će Ivana Španović uspeti da se odmori preko dana i da neće doći u moju siutuaciju", požalila se Jelača.ne kontam, nije imala dobar krevet, svi se dernjaju, sta?edit: prevideo deo sa halom :(

Edited by ToniAdams

Milogled Bluff

Spavala je s tobom, a ti si, po obicaju, nesnosno hrkao?

Halvard

Naravno da u olimpijskom selu neće biti atmosfera kao u manastiru. Valjda u toj našoj delegaciji ima neko ko je već prošao sve to i ima iskustva, pa da može da pripremi sportiste i pomogne im da se izađu na kraj s tim.

Svarog

neverovatno, ali cini mi se da niko nije preneo ovo opravdanje.Izvor: FB strana Olimpijskog Komiteta Srbije - http://www.facebook.com/photo.php?fbid=424061794312713&set=a.150895918295970.42116.127348487317380&type=1&relevant_count=1boldovani deo je apsolutno carski i tako ocekivan, toliko da sumnjam da je unapred pripremljen i dostavljen onome ko ga je objavio :)

Dragutin Topić je završio svoj šesti nastup na Olimpijskim igrama, pošto nije uspeo da preskoči lestvicu na prvoj visini od 2,16 metara.Topićev najbolji rezultat sezone je 2,28 metara koji mu je i doneo plasman na ovogodišnje Igre, ali je ceo dan u Londonu padala kiša, a našem 41-godišnjem skakaču vlažni uslovi nikako ne odgovaraju.To se videlo već u prvoj seriji, kada je sva tri puta rušio lestvicu na visini od 2,16 metara i tako završio učešće na svojim šestim Olimpijskim igrama.

Feindouno

Pa to smo vec konstatovali na pbp temi.U Londonu kisa? Neveruem

Svarog
Pa to smo vec konstatovali na pbp temi.
promaklo mi je, onaj topic je malo teze pratiti :)secam se da je bilo price jos na pocetku OI kako ce kukati na vlazno zaletiste, ali ne i da je neko preneo ista "zvanicno" nakon skokova Edited by Svarog

Halvard

Jadan Top, celu karijeru kud god da krene, kišni ga oblaci prate. :cry:

Edited by Halvard

Milogled Bluff

Osim u Bajinoj Basci

freakns

nisu mu dali da uparkira na stazi pa skoci pravo iz kola. sikaniraju nas, jbg

tsva
Toliko truda i muke, ode u dve sekunde. Da je ostalo 0:0, sve bi bilo drugačije. Nažalost, dva puta ga je pobedio u poslednje dve godine, peti je sa Igara, osvajač svetskih medalja... Zapalo je da je kod njega u žrebu, a tu je i svetski šampion Iranac i olimpijski Francuz", rekao je Dokmanac i dodao:"To je psihološki problem, da je bio u gornjem delu žreba, verujem da bi bilo bolje".Maksimović je posle eliminacije rekao da veruje da bi bila "druga priča" da je izdržao još dve sekunde."Loše se osećam. Bilo je dve sekunde do kraja i napravio je bod. Da sam odradio do kraja, bila bi druga priča skroz, ali, eto, uradio je u poslednje dve sekunde. Završio sam takmičenje, krivo mi je, ali šta da radim".Dokmanac je rekao da nema šta da zameri Maksimoviću."Sve smo skenirali, sve je dobro odrađeno, ali, eto, sitnice odlučuju. Ima 24 godine i mlad je... Sve do te dve sekunde je super odradio", kazao je Dokmanac.

James Marshall

Udovičići: Dosta pritiska! Kapiten vaterpolista Vanja Udovičić i selektor Dejan Udovičić pozvali srpsku javnost da ih rastereti očekivanja u finišu olimpijskog turnira.v255241p0.jpgUmesto komentara utakmice sa Australijom i preokreta na 11:8 u četvrtfinalu, srpski izveštači sa OI u Londonu dobili su u "miks" zoni nešto sasvim neočekivano.Vaterpolisti su, praktično, apelovali da se do kraja Igara o njima što manje priča i piše!?"Molim sve ljude i celokupnu javnost da skinu opterećenje sa nas, jer niko ovde nije došao da se izležava, nego da na pravi način prezentuje Srbiju", rekao je Vanja Udovičić."Molim da prestanete da pričate o lakim mečevima na Olimpijadi i kako su vaterpolisti jedini ovde došli sa razlogom. Verujte da su i svi drugi tu sa velikim razlogom. Svako daje svoj maksimum, a ja molim da nas pustite sve dok ne završimo takmičenje", dodao je kapiten "delfina".Selektor Dejan Udovičić se na njegove reči nadovezao još "težim" ocenama."Ovo nije humano, stvarno nije fer prema momcima. Svih 500 ljudi koji su ovde došli već nas vide kao šampione, kao nekog ko bi trebalo da iskupi sve druge", poručio je on.Udovičić smatra da su nervoza i "minus tri" (4:7) na kraju prvog poluvremena "delom rezultat" velikih očekivanja javnosti."Ne pravdam nikog, ali vaterpolisti najmanje zaslužuju takav tretman. Molio sam igrače da isključe telefone i televizore... Nije zlonamerno, ne mislim ništa loše, ali biću najsrećniji kada svi ovi koji su ispali prekosutra odu za Beograd i skinu nam taj pritisak", poručio je Dejan Udovičić."Delfine" bi sa jedne strane trebalo razumeti, jer su celog života u sportu koji je daleko od "špica" medijske pažnje. Ipak, oni su aktuelni evropski prvaci i vicešampioni sveta, a ovo su Olimpijske igre, najveći sportski događaj na planeti.Zamislite američke, britanske, nemačke i druge medije, kako čekaju kraj takmičenja da bi nešto konkretnije napisali o svojim sportistima? Naravno, nemoguće.
Zanimljiva rasprava. Edited by NekoIzMase