Jump to content
Halvard

Olimpijska opravdanja i izgovori

Recommended Posts

Halvard

Jedno jako opravdanje :Hail:

They might not be setting the benchmark they expected in the pool, but Australian gold medal favourite Emily Seebohm has set a new precedent for explaining underachievement at the Olympics by blaming her social media addiction for failing to win the 100-metres backstroke title....Seebohm said positive reinforcement from some of her 6536 Twitter followers was a factor in her being beaten into second place by American Missy Franklin overnight. ... "I guess when you swim that fast in the heat, then people put pressure and more pressure on you, saying, 'Oh, you're going to get the gold.'. Maybe I just started believing that and just thought I'd already won by the time I had swum and I hadn't even swum yet," she said, regretting her addiction to social media sites."I don't know, I just felt like I didn't really get off (social media) and get into my own mind," she told Australian reporters."I have said a lot that all I need to do is focus on my own race. But when people start telling you are going to win gold, you are going to start believing it. When they tell you a thousand times you are going to get it, somewhere in your mind you are just like, 'I've done it'. But I hadn't and that was a big learning curve and I obviously need to sign out of Twitter and log out of Facebook a lot sooner than I did.
I na kraju donabijanje:
Seebohm's theory might not actually hold water however, considering Franklin is a more prolific tweeter and has 95,500 followers all of which were thanked today for "their love and support".

zoki

Kakav naslov... :isuse:

LONDON 2012. - SKANDAL NA OI SRPKINJI OTELI BRONZUZorani Arunović ukrali medalju!Ovo je nešto najgore što je moglo da mi se desi, ne možete ni da zamislite kako se sad osećam, rekla Zorana ArunovićNe možete ni da zamislite koliko mi je teško.Ovo je, očiju prepunih suza, jedva prevalila preko usta utučena reprezentativka Srbije u streljaštvu na OI Zorana Arunović govoreći kako se oseća nakon što je doživela najgori mogući scenario za svakog sportistu - četvrto mesto u finalu.Velika srpska olimpijska nada na Igrama u Londonu ostala je bez medalje i u drugoj disciplini - malokalibarski pištolj 25 metara. A bila je tako blizu istorijskog uspeha - osvajanja 100. odličja za Srbiju na najvećim sportskim takmičenjima.Uoči poslednje serije od pet metaka imala je treće mesto, ali ju je u odlučujućim hicima pretekla Ukrajinka Olena Kostevič, srušivši joj snove.- Znala sam da sam treća, ne možete da ne znate trenutni plasman pored tolikih ekrana. Jedino da gledate u plafon posle svake serije - rekla je Arunovićeva, objašnjavajući pod kakvim je pritiskom bila.Kako sama kaže, uopšte nije loše pucala ni tu poslednju seriju, ali sve je bilo protiv nje.- Bila sam dobra, ali Olena je bila bolja kad je trebalo i ja joj zaista iskreno čestitam - dodala je.Kako su joj suze već nadirale, morala je da napravi pauzu u razgovoru, a onda samo procedila:- Ovo je nešto najgore što je moglo da mi se desi, ne možete ni da zamislite kako se sad osećam.Zorana će pamtiti ovaj dan dok je živa. Nakon prvog dela kvalifikacija zauzela je četvrto mesto, a onda su je, mimo svakog protokola, sudije poslale na kontrolu, ostavivši joj samo tri od predviđenih 13 minuta za drugi deo borbe.Iako raskrvavljenog stopala zbog žulja koji joj je pukao, morala je da trči na kontrolu da li ima izlepljene flastere ispod opreme. Sudije su primetile krvav flaster na nožnom prstu i maltretirale je dok im nije objasnila da jedva hoda.Uprkos svemu. ušla je na strelište i pucala taman toliko da uđe u finale kao osmoplasirana. Konačno, nije uspela da se izbori s tretmanom neljudskim za bilo kog sportistu i otišla je s borilišta uplakana i neutešna. Neko se ozbiljno poigrao s našom strelkinjom, pošto je nakon svega morala i na doping kontrolu. SPECIJALNI IZVEŠTAČI KURIRA sa 30. letnjih Olimpijskih igaraMilan Rašević i Dado Đilaszorana-arunovic-oi-olimpijske-igre-cetvrto-mesto-pokradena-streljastvo-1343873588-192927.jpgzorana-arunovic-oi-olimpijske-igre-cetvrto-mesto-pokradena-streljastvo-1343873613-192929.jpgJasnin zagrljajZoranu je po završetku finala sačekala rođena sestra i koleginica iz reprezentacije Jelena Arunović. I sama je počela da plače kad je videla kako joj je. Zajedno ih je na izlasku sa strelišta dočekala naša najuspešnija takmičarka na OI Jasna Šekarić, koja je i sama juče pucala, ali nije ušla u finale zauzevši 18. mesto.Znajući kako se oseća, prišla joj je i zagrlila, a koliko je bilo potresno gledati naše devojke, pokazuje i da je zagrljaj trajao čitav minut, koliko je Jasna pokušala da, koliko-toliko, uteši naslednicu.
Edited by zoki82

keitel

Ne znam da li je neko već konstatovao, ali pred početak takmičenja preminuo je Topićev dugogodišnji trener Mihajlo Švraka.

Frank Pembleton
Ne znam da li je neko već konstatovao, ali pred početak takmičenja preminuo je Topićev dugogodišnji trener Mihajlo Švraka.
Video sam povorku na groblju juce... Edited by Frank Pembleton

Frank Pembleton
Kakav naslov... :isuse:
ko je bre ovo objavio

Feindouno

Kurir. Sigurno nije neko normalan.

Bane5

Karakasevic je po povratku u Srbiju izjavio nesto u stilu da se "pretrenirao" za Olimpijadu i da je to jedan od razloga sto je odigrao lose protiv madjara za kojeg je rekao da bi ga inace dobio.

keitel

Ne znam je li pominjano, ali sjajna izjava Bekrića posle trke. rekao sve kako jeste i kako je trebalo da bude, preuzeo odgovornost na sebe iako uopšte nije razočarao čak ni u ovoj večerašnjoj trci.

Edited by bad_lieutenant

Jozef K.

I on i Kolašinac su pravi momci. Obojica su i budućnost, za Bekrića ne treba objašnjavati, a Asmiru tek stižu prave godine u kojima bacači daju najviše. Treba im pridodati i Amelu Terzić, koja je još uvek juniorka, a postiže odlične rezultate. Naravno i u Londonu prisutnog Dudaša, koji zadivljuje već par godina u desetoboju.Očito je napravljen napredak u odnosu na vreme foliranata

keitel

Sve se okrenulo u momentu kada se sa tribina začuo taj dečiji plač - bytm Vladimir Mijaljević.Ladies and gentlemen, we have a winner here.

Apollo Creed

"Mislim da smo propustili istorijsku šansu, ali to smo mi, život ide dalje, videcemo kada analiziramo sve koji su razlozi, ali mislim da je pre svega taj strah od četvrtfinala sputao noge i ruke", kazao je Vuković novinarima u Londonu. "Nismo verovali u to, nismo bili s glavom dobri :0.6: i to je to. ", kazao je Ilić.

alicante
nismo bili s glavom dobri
Surova realnost. :D

tsva
Posle četiri godine spremanja, doživeli smo razočaranje. Čak ni grupu nismo uspeli da prođemo. Žao mi je, naše selekcije u kolektivnim sportovima uvek igraju dobro evropska i svetska prvenstva, ali ne i Olimpijske igre. Ne znam stvarno u čemu je problem. Verovatno se sve druge ekipe bolje pripreme od nas, jer shvataju šta je Olimpijada – ocenio je Podraščanin i dodao da je u ekipi vladala dobra atmosfera.Igrač Lubea iz Maćerate smatra da je ovoj selekciji nedostajao Ivan Miljković, koji se oprostio od nacionalnog tima posle osvajanja zlatne medalje na Evropskom prvenstvu.- Ovo je dokaz koliko vredimo. Očigledno je da nam je falio Miljković i njegovo iskustvo. On nam je bio najbolji igrač i nosio nas je na Evropskom prvenstvu. Poslednjih dana povredili su se Nikić i Petković, teško je kada igrate bez prvog dizača. Međutim, ne treba tražiti alibi u ovim podacima. Mogli smo da pružimo više. Izgubili smo u prvom meču set protiv Tunisa, što nije smelo da se dogodi. Tako smo počeli turnir sa pet odsto mogućnosti. Da smo krenuli maksimalno ozbiljno od početka, kao protiv Brazila, sigurno bismo prošli dalje – zaključio je Podraščanin.

KennyDalglish

Jest da je ovo samo komentar sa sajta RTS-a, ali ovo je nesto najludje to sam procitao

(понедељак, 06. авг 2012, 15:06) Dijaspora [нерегистровани] OlimpijdaCitam komentare i nemogu da verujem da je toliko kolektivnog slepila. Jeste, bilo je bomastih izjava da cemo uzeti toliko i toliko medalja. Medjutim, da li pratite sve sportove?Gospodo, na svim utakmicama,cela, apsolutno cela publika je protiv nasih sportista.Kakv je to psiholoski pritisak. Dobijam utisak da je ceo svet protiv nas.Samo publika nije iz celog sveta.Publika je odabrana od zemalja clanica EU i NATO. Svodi se na to da samo oni i niko drugi osvajuju medalje, kao i malo imucnije zemlje nekako se provlace.Jednom recijiju, ova Olimpijada je krah olimpiskog gesla"vazno je uvestvovati nije vazno pobediti". Toliko nacionalizna, rasizma, omrazenih startova,prljavih namestaljki nedostojnih "coveka"Olimpijada treba da se podeli..na prave Olimpijce i zemlje clanice EU i NATO-a.Neka se biju i namestaju koliko hoce.Hvala sportistima sto su izdrzalji takve psiholoske napore.Nisu krivi treneri i igraci.Za gore navedeno bice reci posle 10-tak godina. Istina mora izaci na suncu, makar i sa kozjim usima.

Hamlet Strašni

Duško Korać se samoproglasio za dijasporu posle 10 dana u inostranstvu...бај народни тапаталк 2