Jump to content
IGNORED

Пут у средиште земље


Прслин

Recommended Posts

Јунковце си прескочио, мада нису они Зекини. Био сам у обе њихове цркве, невиђен призор. Каква би то атракција била у озбиљнијој земљи, али тешко да би се онда могло са протом попити по која на "Бог помог'о, шта је, бре, ово?", што се мени десило. А, Шуме... Тиха су ми патња. Ако негде у Србији живе патуљци и вилењаци, онда је у том безасфалтном сферичном рају. :wub:

Link to comment
  • Replies 318
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    66

  • đorđe geprat

    20

  • Tale

    16

  • Dr Arslanagić

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

blaženopočivša ženina baba je poreklom iz šuma, tamo još uvek živi deo familije, a u junkovcu je neki stric, ali ne pravi, ima i familiju po natalincima, ali malo dalja kolena

 

ja nemam rodbinu više nigde, osim cincara koji su se odrekli oca davno, pa ih ne priznajem

 

često idem u zapadnu srbiju preko rudnika, ibarsku koristim samo kad moram

 

jedno vreme sam i živeo u palanci zbog posla, a potom na relaciji topola, aranđelovac, mladenovac, palanka, srećom, ne predugo, zakopao bih se

 

tako da znam i ljude i kraj

Link to comment

Cрећан Бадњи дан!

 

Јутрос у шуму по бадњак, а у снегу само трагови срна и комшија који су још више поранили.

 

Снег не престаје да пада безмало 24 сата. Сада већ креће фрка да нећемо моћи колима да се пробијемо до цркве ни поподне за паљење бадњака ни за службу. Али, превише је све лепо да бих се око било чега бринуо.

Link to comment

Кренули и есемесови, модерни еквивалент народне поезије. Први наговештава квалитетније књижевне домете него у претходним годинама: Lepog li jutros jutra,a jos lepse bice sutra,sveto drvo kucu krasi, nek se vidi Srbin da si.Okicena srpska kuca,rakija se pije vruca,post se posti,vera cvrsta,a krsti se sa tri prsta.Daruje nam pravoslavlje,ljubav, radost,srecu zdravlje.Svako dobro,miran san nek donese Badnji dan!

Link to comment

Štedi se na karakterima!

Volim Božić, i Badnji dan, i sve običaje vezane za to.

Samo mi nije jasna jedna stvar, zašto se Badnjak (piše se velikim slovom?) krade (seče) iz komšijske šume?

(Ujaci iz Rađevine i stric iz planina oko Valjeva me tako naučili.)

Link to comment

Ваљда што је у питању млади храст, па људима жао да секу свој. Зато јутрос смешна сцена: ја сечем комшијин храстић, а он мој, на раздаљини од десет метара :lol:

Link to comment

Ваљда што је у питању млади храст, па људима жао да секу свој. Зато јутрос смешна сцена: ја сечем комшијин храстић, а он мој, на раздаљини од десет метара :lol:

vrlo hriscanski :fantom:

Link to comment

Да знаш и да јесте, јер се смејемо и опраштамо један другом.

 

Yolo, падало ми је на памет да напишем једну па да је шибнем рано ујутру на Божић и да онда чекам да видим да ли ће вирално од неког да ми се врати током дана, али то је нека иронија и социологија супротна идеји Божића па сам одустао.

Link to comment

Moj  jedan ujak je imao bolje objašnjenje: navodno je to uvedeno kao običaj da bi oni

koji nemaju svoju šumu, bez straha od tužbe za krađu, došli do Badnjaka.

Link to comment

usput cineci svega 2 smrtna greha i gazeci samo 2 bozje zapovesti :fantom:

Погрешно гледаш, к'о и сваки атеиста. Само је Христ безгрешан. Људи који су му се приближили па се за живота удаљили од грехова су постали светитељи. За нас остале, завидљиве, алаве, прождрљиве, себичне, горде... за нас је битно како ћемо да се из блата дигнемо након што у њега опет склизнемо. Зато је важно да не осуђујемо друге због њихових мана, јер они би требало руку да нам пруже да устанемо, а и ми њима. Зато је мени јутрошње сретање мило: нема фолиранције, гледамо се и смејемо се, своји смо и знамо се, свако забо туђе дрво, а опет све изађе исто к'о да је свако секао своје. Да ли сам споменуо да смо се поздравили пре уласка у шуму? Мени то заједничарење у реалном животу, а не у ситним књигама.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...