Jump to content
IGNORED

Пут у средиште земље


Прслин

Recommended Posts

  • Replies 318
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    66

  • đorđe geprat

    20

  • Tale

    16

  • Dr Arslanagić

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pre par godina, bio sam na placu i sa bratanicama sam krenuo u biciklacinu po okolini. U jednom trenutku videli smo rodu koja je kruzila da bi na kraju sletela u gnezdo na banderi gde je bila jos jedna roda. Bratanice su naravno bile odusevljene. Rode su nesto kloparale kljunovima a mi smo parkirali preko puta bandere. Taman kad smo stali, ova roda sto je letela, opkoracila je rodu koja je lezala u gnezdu i pocela je da je hefta, tako da smo mi dole mogli videti samo rodino dupe kako mlati... Kad su se bratanice ismejale, produzili smo dalje da ne smetamo rodama.

Edited by ficfiric
Link to comment

evo, ovde sam već treću nedelju. smenjuju se kiša i pljusak uz nešto lepog sunčanog i sparnog vremena. uglavnom prepodne.

 

bili su mi gosti za vikend, predložim im da obiđemo okolinu. rajac i kosidba bili su im daleko pa, ko velim da odemo do topole i aranđelovca. kad si u topoli, to znači da odeš do oplenca. otišli smo u crkvu (ja ko zna koji put, uvek s nekim gostima). u parku naleti na mene moja omiljena forumašica, ja slabokapirajući ni ne prepoznam je iz prve. izletničko ruho pa je ispala drukčija. ispričamo se pa nastavih dalje. elem, bili smo u kraljevskoj vinariji. stvarno je vredno obilaska. vodič nam je ispričao istoriju vinograda i vinarije, izdetaljisao oko eksponata, odveo nas u podrume sa bačvama. na kraju smo izašli sa suvenirom u vidu boca crnog, belog i rozea. ko nije bio neka ide. kada se izađe iz topole, na putu za kragujevac, otprilike 2 km od NIS pumpe.

 

u povratku smo otišli u pećinu "risovača" u aranđelovcu. ja sam bio pomalo skeptik, vodič nam je dao prilično veliku brojku posetilaca, ulaznice za pećinu i lokalni muzej pa uđosmo. na momente niska, prijatno niske temperature, duga oko 150 metara, sređena, panoi sa objašnjenjima, sa lokalnom žabom. pećinski nakit je prilično lep. vredi pogledati.

 

internet je spor pa mi se ne da da stavim neku sliku iz vinarije. biće, kada se vratim u zavičaj. uvažite boldovano.

 

sve najbolje

Edited by djordje geprat
Link to comment
  • 3 months later...

Ефемерност свакодневних проблема постаје много уочљивија када се ватра у смедеревцу распали Куриром на чијој је насловној вест о повратку Шешеља.

Link to comment
  • 1 month later...

Дошао у викендицу, пустио воду, на спрату био ледени чеп у сифону, ето одмах поплаве. Срећом, толико је хладно да се вода које ионако није било превише одмах заледила па штете није било. Рачунам да ћемо до Нове године да је поштено загрејемо и на друге начине разгазимо. Коначно, имамо две недеље форе.

Link to comment

nek ti je sa srećom. mi se spremamo da obiđemo posed odmah posle božića. info odande je da nam je u kući sve u redu.

 

nego, nikako da te pitam. kako si prošao u maju? imajući u vidu potok pored placa.

 

sve najbolje.

Link to comment

После Божића би требало да буде и топлије. Већа данас је огромна разлика, а и три дана грејања је граница између "ладног и топлог.

 

У мају смо, Богу хвала, и ми и већина комшија прошли скоро без штете. Стари поток је минимално порастао, а нови - бујица, у ствари - кренула је путем и тачно пред нашом кућом отишла низастрану. Однела је део обале пута, и то повећи, чак су нам и водоводне цеви провириле на сунце па смо пред ове мразеве морали да их затрпавамо, са половичним успехом.

 

Клизиште ме више плашило, али код нас се није направило. Једном много добром локалцу са болесном ћерком је зато отишла кућа и хтео сам да тражим помоћ од +1, али су се срећом удружиле црквена општина и општина Топола и дигли су му нову кућу. Уселио се у новембру.

 

Она вода од прекјуче ипак није била мала, већ је пробила кроз бродски на спрату, па кроз плафон у приземље. :isuse: Сушимо, остаће флеке, али ме за то баш брига. Много већи проблем је кондензација, стара мука коју имамо откако смо ставили плочице.

 

Свратите, бићемо са прекидима овде скоро цео јануар.

Link to comment

a i za tebe strugacki sam odmah zakljucio da smo neki zemljaci, suvereno vladas toponimima u radijusu 5km od mog sela, kloka, sume itd.... mozda smo i neki rodjaci ko ce ga znati

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...