Jump to content
IGNORED

Пут у средиште земље


Прслин

Recommended Posts

  • Replies 318
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    66

  • đorđe geprat

    20

  • Tale

    16

  • Dr Arslanagić

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нисам питао пошто је тај податак искочио током панел дискусије о брању јагода током које ми је још више пажње привукао податак да је један од комшија засадио само једну леју од скоро 100м пошто бере јагоде лежећи како би избегао бол у леђима. :s_d:

Link to comment

Pre 7 dana kupih na pijaci 4 komada po 5 dinara, neke koje izgledaju sasvim obično i nevino.Imam još 2,5, i trajaće mi dok ne uvenu, sigurno..Ove ljubičaste bar jasno stavljaju do znanja da su opasne, tankog "mesa" i sa puno semenki. Ko ih proba zna u šta se upušta.Ove sa pijace su neverovatno iznenađenje.

Link to comment
У оближњем селу газда надничаре тера да певају док беру јагоде. :мисисипи:
Ha..moracu ovo da prepricam dalje. Na 18 km od Vrsca nalazi se friskoprivatizovani mlin, koji je pre vek i nesto sazidao lokalni Svaba. Ogromno imanje pored reke, sa dvorcem, mlinom, sumom i prostorom na kojem kazu da je bio veliki vocnjak..Svaba je, pricaju ljudi, voleo sve sto ima veze s visnjama. Sadio ih je u velikom broju. I kada god bi lokalni zivalj hteo da slikovito docara zlobu sa kojom su Nemci nastupali prema ostalima, ispricali bi pricu o tome kako je Svaba terao seljane da zvizde dok beru visnje. I eto toga opet..ali bez Svaba.
Link to comment
To ima svoju prakticnu pozadinu (iz gazdine perspektive): ako zvizde ili pjevaju onda ne mogu da jedu visnje/jagode.
isto i za maline. ali je meni i dalje teško da pojmim toliku jadnost jer koliko može čovek pojesti tih malina ...
Link to comment

beše nešto i sa tapšanjem rukama.no, vratih se iz središta zemlje. proveo sam tri nedelje, pobegao pred najavljenom vrućinom, bunar je prazan, tuširanje i zalivanje cveća ič.napravili smo dva izleta. prvi, na rajac, na kosidbu. lep doživljaj, ja sa placa vidim rajačke livade, odande vidim bukulju i neke šume niže nje no, ne prepoznajem di mi je kuća. rekoh ženi da ču sledeći put da omotam dimnjak alu folijom ima da se ogleda.bez šale, sama kosidba je doživljaj, džin iz plevalja od dva i kusur i 120 kila sa kosom od metar i po, klinac, kosac početnik, devojčice i babe koje prinose čuturice i prostiru na ćilimima klopu koscima, kafanče za koje sam mislio da je vikedica a sa čije terase puca pogled. obavezno vašarište sa šatorima, dranjem u mikrofon i satarom na panju, đinđuvama na tezgama. primetih na tezgi majicu (crnu naravno) sa tekstom "jebo četnik na uranku mladu partizanku", prigodno ilustrovanu. razmišljam o profilu lika koji bi to obukao i nosio.posle smo u povratku skrenuli levo u ba. rekli su nam da je tamo bio ribnjak s pastrmkama pa, ko velim, da proverimo ima li ga. naravno, nema no doživao sam vrlo neprijatan utisak prolazeći kroz ba. najpre kamenolom pa onda fabrika glet mase i svega ostalog za građevinarstvo. sve se beli od prašine, crveni od one druge, od kamena. grozno za šivljenje, opet, da nema toga ko zna od čega bi se živelo. druga, ružna slika, prelepe šumadije.drugi izlet je bio do jarmenovaca. penjanje uskim i krivudavim putem od belanovice do rudnika, povratak preko trešnjevice i bukulje.0dhc.jpg

Edited by djordje geprat
Link to comment
"jebo četnik na uranku mladu partizanku"
to je taj patrijarhalni narodni duh.btw, bila je ranije na Rajcu, baš nedaleko od spomenika 1300 kaplara, jedna jama u koju su jebači sa uranka bacali poklane lokalne seljane, prigodno obeležena spomen-pločom. mogli su neki štos sa tim da naprave. verovatno bi se prodavalo kao halva.
Link to comment

- Колико је ово Жикино имање?- Па велико је.- Колико је велико?- Па баш онако велико.- Па колико има хектара, то питам.- Не знам за 'ектаре, али отац кад му се обесио два дана су га тражили. :ph34r:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...