Jump to content
IGNORED

Пут у средиште земље


Прслин

Recommended Posts

  • Replies 318
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    66

  • đorđe geprat

    20

  • Tale

    16

  • Dr Arslanagić

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Еве ме у двориште, крај ватру седим и лаптопа на крилу држим. 'Оће жена д'меубије што се не сељачим довољно, али ће ми опрости ако јој купим два трупца и уз то четири пањића. Не, чекајте, слушао сам је селективно: "нисам ти рекла да идеш у Меркур, већ да сечеш стару трешњу: треба нам један трупац, па ћемо остало од њега да направимо. И да си прави мушкарац сада би се испишао у ово а не ја да довлачим воду да гасим". Свако свога Немца има. :fashisto:
recimo, da od ovog022rs.jpg napraviš ovo img3111r.jpg
Link to comment
  • 6 months later...

Ставио викендицу у погони зими. Нема те 'ладноће која може да савлада смедеревац и буковину, макар кућа била и без изолације а прозори дизајнирани са намером да спрече тровање угљен моноксидом тако што константно омогућавају проток ваздуха у свим правцима. Иначе, смедеревац више није смедеревац већ је Алфа Плам. Најјефтиније пећи по неком чудном правилу греју (субјективно) убедљиво најбоље, а пошто је смедеревац постао бренд, ови утрчали са јефтинијим производом и сада у свакој кући у Шумадији, а и у понеком дворишту у летњој кујни, стоји по један. Нисам стигао ништа да пишем како сам се провео за Божић, па сада само кратко да се опсетим одласка по бадњак у шуму под снегом, пуцњаву од ране зоре... Обичај је да се пуца када се скида печење са ватре, а има и оних који пушку носе и у шуму, па пуцњем јављају да су оборили бадњак. Значи, за највећи хришћански празник, празник мира и љубави, Срби одлазе у шуму са секиром у једној а пушком у другој руци.... :Hail: Што рече народни песник, могу само да нас мрзе они што нас не воле.Овај турнус од претходних пар дана се издвојио пре свега по политичкој коректности коју љубазне комшије из пристојности форсирају у разговорима са мном рачунајући да сам из Београда па да сам к'о ви овде по форуму, част изузецима. Мени непријатно и глупо да их разуверавам, па пливамо тако. Кулминација политчке коректности је била прекјуче када ми је комшија, један добар и поштен човек, објашњавао како је на телевизији гледао "неку Ромкињу која прича о томе како је Ромима тешко али је скроз бела, па је онда назвала нека Циганка и рекла јој да јој не верује да је Циганка па је питала да ли зна Ромски а онда је та Циганка што је била на телевизији одговорила тој Ромкињи да зна цигански..." и тако у круг. Презноји се човек препричавајући анегдоту чија је поента ионако на неком сексу, а не на Ромима и Циганима, али је на крају све било врло хох.Дивна земља, дивни људи. :wub:

Link to comment

Ништа не урадих, померили смо све акције сређивања куће и дворишта на пролеће. Тада је то било довољно далеко да сам чак и ја пристао, што је већ почело да ми се обија о главу: овај викенд смо се бавили воћкама у дворишту. Дошао нам је надничар који их је стручно орезао, гране су скупљене у струкове и суше се лагано. Пошто су већином од јабуке (трешња се не сече сада) објашњено ми је да их сачувам пошто је најбоље печење оно које се прави на жару од јабуковог дрвета. Чека ме још сређивање поткровља (уселили су ми се пухови, хорорчина је првокласна када крене куна да их вија по тавану а они циче и беже), а у некој претерано оптимистичкој варијанти упустио бих се и у градњу мало озбиљније шупе, а онда и неког подзида. Оно што ме највише пали је прављење камене стазе уз брдашце које креће од половине дворишта, са све малим летњиковцем на врху. То ми дође неки петогодишњи план -_-

Link to comment

Дивље животиње скроз, не капирају људе као претњу. Уселе се у кућу и ћао, можеш само напалмом да их се решиш. А пошто су глодари, није да се не множе. :isuse:Мени, срећом, још нису пробили са тавана у остатак куће и управо то покушавам да спречим радовима који следе. Мирољубива коегзистенција где смо раздвојени нечим чвршћим од дасака.

Link to comment

to su bili moji gosti. više ih nema. drveće koje je bilo blizu kuće (hrast čije ostatke vidiš) je posečeno, kuća je puhonepropusna, na kablu za dovod sruje je montiran plehani tanjir. svi puhovi zatečeni u kući su isterani/odneti, niko nije bio pogubljen.ja se sutra vraćam tamo, treba da dođu ljudi iz vinče (selo na putu topola - rudnik) da orežu/skrate šljivik. da ne padnem s drveta ponovo. sledi i betoniranje, pravljenje kamenih zidića, staza, novi venjak od rečene hrastovine, rekonstrukcija poljske ćenife. jeb'ga mogli bi da se udružimo u radu ali bez kafanske/forumaške politike.sve najbolje

Link to comment

Уууу, Винчанци за орезивање, па то је као да отвараш банку па позовеш Ротшилде. Голдмане и Саксове да ти дају пар савета. :Hail:Ја бих пре да се заракијамо уз кафанско/форумашку политику него да радим било шта, али 'ајде, ако инсистираш може и моба. Детаљи на ПМ.

Link to comment

rečeno mi je da je dnevnica 40€, doći će dvojica da orežu komšijin mlad šljivik i ovo moje matoro. koštaće koliko mora. druge mi nema.što se rakije tiče: jedan zemunac koji tamo živi mi je rekao da se ljudi propiju iz dosade. duga zimska noć, nemaš gde da ideš, još ako je zavejano, nađeš nekog za kartanje ili časicu bocu rakije i, tako krene. ja sad trošim onu od 2011, zovem je "burska" provela u bačvi više od godine. boja kao vinjak. i leeepa.eto.

Link to comment
  • 2 months later...
Čekao sam prvi normalno sunčan dan da povedem i decu (komada 4) da svi malo uživamo:
Још 36 сати до отварања сезоне. Башта, лаптоп, Фудбал менаџер 2013 (коначно, одлажем куповину од октобра), поток, кафа, хлад... Комшија посекао багремову шуму на плацу поред мене, све се птице преселиле на дрвеће око куће, по неколико гнезда на сваком. Најближи комшија иза другог дрвећа. Ако се не вратим јавим, праштајте.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...