Jump to content
IGNORED

Пут у средиште земље


Прслин

Recommended Posts

  • Replies 318
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    66

  • đorđe geprat

    20

  • Tale

    16

  • Dr Arslanagić

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

i na zacecima sumadije moze da se nadje jeftinoca. nazalost, najvise su u pitanju raskosno zamisljene vikendice iz 70ih, za svako dete po jedan sprat, pa nisam sigurna koliko je uopste isplativa investicija u takav skadar na bojani.bas sam skoro gledala, na potezu od zuca do vrcina, avalskim putem, bar 10-15 vikendica na prodaju, izmedju 15 i 50 hiljada. ovo poslednje je, naravno, potpuno neostvariva cena.moje mini iskustvo od par meseci u avalskom delu vrcina - lastini autobusi do konjarnika tacno u minut (u sred zime), izmedju 20 minuta i pola sata do toplane. vise mi je posle trebalo trolom do grada.troskovi, etazno grejanje na struju, bila dosta hladna zima, samo ne mogu da se setim da li 2008 ili 2009, oko 80 evra, total tv i net oko 25 evra. na 200 metara od kuce bakalnica, na kilometar i po, u centru, maxi, dom zdravlja itd.ideja za hacijendu je stigla jer maman nije mogla da podnese zivot u stanu posle humanog eksproprijacijskog rusenja u cilju stvaranja parkinga i zamene privatnog vlasnistva drustvenim, pa sam nasla 10 ari i zidove kuce na njoj za oko 30 hiljada maraka 1992. zbog enormnog bogatstva, finis radova je stigao osam godina kasnije, ali zahvaljujuci mamaninoj preciznoj ekonomskoj arhivi, vidim da su ukupni troskovi, ukljucujuci i uvodjenje vodovodske vode bili jos toliki.ne provodim tamo onoliko vremena koliko bih zelela silom prilika, ali je plan da za dve-tri godine, ako mi ona dopusti, odem tamo. ali sve vise sumnjam, ne zbog mene, nego zbog nje, posto sad ima 72 godine a izgleda i oseca se milion puta mladje i zdravije od mene.

Link to comment

vratih se maločas iz središta zemlje. elem, ima zemlje da se kupi, valja doći i obići. primer koji sam čuo je da je kompletno imanje od 5 hektara obradivog zemljišta i okućnicom od 80 ari sa tri objekta prodato za 14000. 4 km od belanovice asfaltom plus 300 metara traktorskog puta do asfalta. za to imanje sam znao, prva cena je bila 5000 bez obradivih 5 hektara. izgleda da su naslednici odlučili da sve ode.sou, ako nekog zanima, ali stvarno, nemam ništa protiv da ga ugostim uz iće i piće i vozanje i raspitivanje. samo neka se javi. ima ovde i jedan lokalni preduzimaš. ruši, zida, prevozi,..... sigurno zna gde šta ima u kraju.ma, ne mora ni da vas zanima kupovina. samo napišite dve tri reči na PM da se dogovorimo za plandovanje. samo da ove vrućine prođu.što se tiče života pod stare dane van beograda, živ sam primer. poslednji put bio sam kod doce da uzmem upute za sve pretrage pre dve godine. sve je OK. delom i zato što živim nestrasno, ne beži mi autobus ispred nosa, nemam nervozu kao oni oko one male što joj ne radi hemijska, ne zna koji je datum ........ sada mi je stresno što šljive opadaju i šta će mačići da jedu sledećih 7 dana. dobro reče idiotek, malo je preterano to oko lekara. a, u gradu su i veće šanse da ti zatreba lekar.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Распитао сам се и ја мало, кажу ар од 30 до 60 евра: где има викендаша, иде скупље. То обратите пажњу: боље је да се завалите у неки заселак где још нема Београђана и сличних сподоба, веће су шансе да ћете и имање али и сир, јаја, прасиће и - ако неко уопште то једе - поврће и воће добијати по нормалним, локалним ценама. Мало ће да се уграде па ће да трипују да су вас зајебали, а таква цена бар 50% нижа него на Каленићу, о квалитету да не причам. Локалци такође тврде и да је ар јефтинији тамо где је "народ гори". Момак са којим сам јуче причао раније је играо фудбал па квалитет народа мери преко локалних дербија и односа према судијама: тамо где су судије "конопцем везивали за ноге, па тако спуштали у бунар" је јефтиније, а скупље је "где су људи разумнији, па се лепо игра док се играчи не договоре како се утакмица завршава јер судија до тада не сме да свира крај". :s_w: Мени седмогодишњи син јуче каже "тата, 'ајде да идемо на вашар у Горњи Милановац, али у колима да слушамо Прајмус". Створио сам клона. :frust:Отишли смо, пљусак био па прошао, ударила спарина, а вашар к'о бувљак само мало једноличнији: гаће, чарапе, расходоване униформе (велики хит, врло издржљиве за пољске радове), крофне и дресови, понека играчка (бар пола наоружање за децу). Онај у Аранђеловцу пре недељу дана био много бизарнији, у понуди били албански фудбалски дресови, половни кинески вибратори и Ревокс тракаши, а и занимљивији јер су имали рингишпиле и крушке. Стрељане ни на једном ни на другом, последњи пут сам је видео на Опленцу за бербу грожђа прошле године.

Link to comment
и - ако неко уопште то једе - поврће и воће
:lol:
Онај у Аранђеловцу пре недељу дана био много бизарнији, у понуди били албански фудбалски дресови, половни кинески вибратори и Ревокс тракаши, а и занимљивији јер су имали рингишпиле и крушке.
Arandjelovac je oduvek bio avangarda. Danas je to inace grad sa otprilike najvise kineske robe u ponudi po glavi stanovnika.
Link to comment
:lol:Arandjelovac je oduvek bio avangarda. Danas je to inace grad sa otprilike najvise kineske robe u ponudi po glavi stanovnika.
Nemoj da se kladiš u tu statistiku. wink.gif
Link to comment

Priča mi danas drugar: njegova poznanica prodala imanje u Vraniću (Barajevo), kuća građena 60-tih, na 4 vode, u vrlo solidnom stanju, bez kupatila doduše + kućica od 40 kvadrata odmah pored sa kupatilom, štala, obor, hangar za poljoprivrednu mehanizaciju, 1,3ha dvorište i plac, od toga se 80 ari vodi kao građevinsko zemljište, 2,5 kilometara od magistrale, asfaltni put vodi do kuće, ima stari šljivik, plac iza kuće oivičen potokom, struja, telefon, beogradski vodovod... za 21.000e. :frust:

Link to comment
Priča mi danas drugar: njegova poznanica prodala imanje u Vraniću (Barajevo), kuća građena 60-tih, na 4 vode, u vrlo solidnom stanju, bez kupatila doduše + kućica od 40 kvadrata odmah pored sa kupatilom, štala, obor, hangar za poljoprivrednu mehanizaciju, 1,3ha dvorište i plac, od toga se 80 ari vodi kao građevinsko zemljište, 2,5 kilometara od magistrale, asfaltni put vodi do kuće, ima stari šljivik, plac iza kuće oivičen potokom, struja, telefon, beogradski vodovod... za 21.000e. :frust:
Auuu majko mila ...pa da to je ono sto ja pričam kevi u vezi placa (na koji ja sve ređe idem, ne stižem nikako) od 40 ari plus kuca na ibarskoj 4o km od grada.I da prodamo ,sa tim parama ništa ozbiljno ne rešavamo u životu....
Link to comment
Auuu majko mila ...pa da to je ono sto ja pričam kevi u vezi placa (na koji ja sve ređe idem, ne stižem nikako) od 40 ari plus kuca na ibarskoj 4o km od grada.I da prodamo ,sa tim parama ništa ozbiljno ne rešavamo u životu....
to je, recimo, vrbovno. pičkin dim da se dođe do tamo.moj bivši kolega sedne u auto svakog petka, žena ako hoće, hoće, vrati se u nedelju odmoran. za nove radne "pobede".moje komšije tamo svakog drugog petka dođu autobusom do aranđelovca pa taksijem u selo da provedu vikend. znači, druže.gledaj da nađeš vremena.
Link to comment

U Vrbovnom sam svojevremeno šacovao kućicu sa 8 ari uređenog placa, prizemlje i potkrovlje (mislim da je bilo okupno oko 60 kvm), 100m od magistrale za 9.000 €.

Edited by CTale
Link to comment

Kao i u većini stvari ovde oni koji nemaju bi hteli da imaju a ovi koji imaju hoće nešto drugo (geprat izuzet).1 sam u naletu emocija obećao matorom da neću prodavati vikendaju, mada pitanje je...tu treba raditi a ja nit znam nit hoću da znam nit imam da platim...koliko se komšija kod mene izmenjalo privučenih lepim kućama i sređenim voćnjacima. Najbolji je bio neki operski pevač iz NSa koji je kupio najbolju kuću ali nije skontao da se trava ne kosi sama...probao par puta i odustao. Dvoje prvih komšija u životu nisam video, 1 deda od 90 posle koga niko ne dolazi i psiholog iz Švedske koji je kupio plac iznad nas...na oba placa je takva džungla podivljalih šljiva da cenim da treba nekoliko hiljada evra samo da se očisti plac...

Link to comment
to je, recimo, vrbovno. pičkin dim da se dođe do tamo.moj bivši kolega sedne u auto svakog petka, žena ako hoće, hoće, vrati se u nedelju odmoran. za nove radne "pobede".moje komšije tamo™ svakog drugog petka dođu autobusom do aranđelovca pa taksijem u selo da provedu vikend. znači, druže.gledaj da nađeš vremena.
Ma ne staj na muku ;( skocim ja ali jbga...
Link to comment

Еве ме у двориште, крај ватру седим и лаптопа на крилу држим. 'Оће жена д'меубије што се не сељачим довољно, али ће ми опрости ако јој купим два трупца и уз то четири пањића. Не, чекајте, слушао сам је селективно: "нисам ти рекла да идеш у Меркур, већ да сечеш стару трешњу: треба нам један трупац, па ћемо остало од њега да направимо. И да си прави мушкарац сада би се испишао у ово а не ја да довлачим воду да гасим". Свако свога Немца има. :fashisto:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...