Jump to content
IGNORED

Пут у средиште земље


Прслин

Recommended Posts

Пробудио се, погледао кроз прозор и на брду двадесетак метара од куће видео срну како њупа. Клинци дошли до мене један по један, устала и жена, стојимо и гледамо, сунце сија, јутро, Срна жваће ли жваће, Најмлађи само процеди "ала се гости" и почеше се иза увета. Живела Шумадија!

Link to comment
  • Replies 318
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    66

  • đorđe geprat

    20

  • Tale

    16

  • Dr Arslanagić

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Колика је то живуљка уживо, мислим да ћемо пре и ми да пасемо него са њом да се рвем. А можда одем и до Максија, ко зна где ће овај живот у дивљини да ме нанесе. squidward_as_robinson_crusoe_by_moonman86-d5qk0y1.jpg

Link to comment
Пробудио се, погледао кроз прозор и на брду двадесетак метара од куће видео срну како њупа. Клинци дошли до мене један по један, устала и жена, стојимо и гледамо, сунце сија, јутро, Срна жваће ли жваће, Најмлађи само процеди "ала се гости" и почеше се иза увета. Живела Шумадија!
zavidim tiplanirali smo da odemo na ranc bez struje, vode, signala za mobilni, da prespavamo ali hebeni posao :(
Link to comment

Имамо и подстанаре. Знам да има љубитеља по форуму па рекох да представим нашег Вини Пуха.osy6it.jpgСловенци их једу. Док не нађем рецепт, може мирно да спава.

Link to comment

Мој седмогодишњи клинац ми је управо рекао да му се чини да је прошла светска економска криза. Када сам га питао зашто му се то чини одговорио ми је "па, око нас су људи смирени". Тако је то на селу, сине. :ss1:У данашњем издању Гласника Средњоземља рецепт за сок од нане.30j07c4.jpg

Link to comment

lepo za recept, ali sto imas regularne unucice pa i casu za kiselu :)i moj klinac se ponekad dotakne teme ekonomske krize, sta li im je?a za mise, mogu da capim neku neotrovnicu koje mi se motaju ispod loze (za otrovnice vise nisam siguran da ih ima)

Link to comment

Мој наследник се дотиче кризе зато што му њоме правдам повремено недобијање џепарца. :whistle:Нису мишеви, већ пухови. Није нека разлика осим што пухови могу да левитирају и да се умање на субатомски ниво што им омогућава да се на таван увуку између молекула црепа, као и у томе што једном када уђу на таван постају величине камиле а тежине носорога. Остало је исто.Змије већ имамо, хвала. Углавном смукови (жена у дворишту прошле године видела једног дебљине њене руке и дужине скоро 2 метра), а ја сам убио малог поскока. У ствари нисам га убио јер су заштићени него сам га дислоцирао у нематеријално стање.Од данашњих догађаја имам цитат првог комшије. Прошетам се до њега, ракијица, кафица... Причамо реда-ради о политици, превише је леп дан за неко озбиљније нервирање, и он у једном тренутку каже: "Знаш шта ти је проблем са нама и Американцима? Има она српска изрека... она стара... како беше иде... е, јебем му матер заборавио сам је." И онда се ућути, загледа у шуму па у тишини наставимо да пијемо. Зен.

Link to comment

vratio sam se juče posle tri nedelje uživanjcije uz pomalo rada. venjak je gotov, novi astal je postavljen na mesto meš' sedalima, loza je pokrila i dobro rodila. pošto ove godine nema šljiva sem za na zub, ugovorio sam sa seljakom koji prprema dve lese/leske šljiva za sušenja. da podelimo. njegove šljive, moj prevoz. idem za koji dan tamo pa do kraja meseca. prasline, dostavi telefon ma PM da te pozovem u goste.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Ovo me podseti na komšiju Radeta. Kao dete sam cela leta provodio sa dedom u vikendici u Belanovici. Prvi sused nam je bio čika Rade, koji još u maju pobegne od supruge Gice i onda do septembra uživa na tremu ispred kuće, okružen brezama. Nikad veće kuće, nikad manji trem ali uvek je sedeo na njemu uz rakijicu i čuveni tranzistor koji se čuo, jebeš mi mater, dole do Beka. I onda tako kad su me terali da spavam popodne (što sam mrzeo), a soba mi tačno prekoputa njegove terasice, redovno sam slušao kompletan program radio Beograda i glavni dogadjaj - njegovo zevanje. To je više bila jedna vulkanska erupcija, ali sa takvim uživanjem i olakšanjem da sam proveo popodna i popodna pitajući se koliko će mi trebati rakije da popijem u životu da naučim takav zevanluk.Ne znam što sam ovo pisao ali Praslini me flešovao u detinjstvo. Idem da nazdravim za starog susjeda.

Link to comment
Словенци их једу. Док не нађем рецепт, може мирно да спава.
zato su oni tamo gde jesu a mi tu gde smo.elem, lepe su vam priče, eskapizam je divna stvar. da doguram samo nekako do kraja meseca pa ću i ja valjda u divljinu
Link to comment

"У Војковцима пала кобила насред моста. Нешто јој досадило. Још на Ивањдан, то мора да нешто значи."

Link to comment

Водио сам јуче децу на вашар у Тополи. Дошли смо мало касније, предвече, па смо упали у највећу гужву. Њима рингишпил, стрељана и шећерна вуна, мени нови аватар.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...