Jump to content
IGNORED

Пут у средиште земље


Прслин

Recommended Posts

  • Replies 318
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    66

  • đorđe geprat

    20

  • Tale

    16

  • Dr Arslanagić

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja sam već investirao za buduće uživanje (ostalo još 10 godina da otplatim).Ralja, kod Sopota:
Tu negde je zbrisao moj drugar i ide svaki dan do Beograda na posao. Lepo mesto za zivot ali mene bi mrzelo da se toliko vozim.
Link to comment
Oće ići kajsije međ orase?
Citam na drugom forumu,koji se bavi poljoprivredom,da to radi dosta ljudi,sadi (najcesce) kajsije izmedju oraha,ali njihovi motivi su finansijske prirode,da imaju nekih prihoda od vocnjaka dok orasi ne dospeju u pun rod.Moji motivi nisu prvenstveno finansijske prirode,tako da za sada ne razmisljam o tome...Vise razmisljam o mogucnostima navodnjavanja i sl...
Link to comment
Zahvaljujem...Kad kazes "pogledaj potez",sta tacno mislis pod tim? Da li mislis pracenje oglasa na internetu,ili mislis neko dodatno angazovanje,u smislu da sednem u kola i da odem tamo licno i da pricam sa mestanima? Pitam ovo jer imam utisak da je na oglasima samo manji deo svega sto se prodaje,ljudima jednostavno posle nekog vremena dosadi da oglasavaju,pa imanje stoji i propada,zajedno sa oglasnom tablom zakucanom na kapiji...
Realno ništa dok ne odeš, po oglasima je samo deo ponude i to one gde još i očekuju da nešto zarade. Pre svega se ipak raspitaj preko pravih ljudi, pusti forumaše. ;)A drugo, videćeš i kakva je infrastruktura, kakva je situacija generalno, gde bi mogli da iskrsnu problemi i slično.
Link to comment
Zahvaljujem...Kad kazes "pogledaj potez",sta tacno mislis pod tim? Da li mislis pracenje oglasa na internetu,ili mislis neko dodatno angazovanje,u smislu da sednem u kola i da odem tamo licno i da pricam sa mestanima? Pitam ovo jer imam utisak da je na oglasima samo manji deo svega sto se prodaje,ljudima jednostavno posle nekog vremena dosadi da oglasavaju,pa imanje stoji i propada,zajedno sa oglasnom tablom zakucanom na kapiji...
može preko interneta, može i sa vožnjom po regionalnim putevima, može i da se svrati u lokalnu kafanu i priupita. može i preko foruma. eto, spremam se za selo, sutra ili prekosutra, vraćam se u petak i pitaću šta ima.ovo gde sam ja je na 85 do 105 km od gepratove. zavisi kojim putem se ide.za boravak to 6 meseci ovde šest meseci tamo, ja sam uveo koliko ovde toliko tamo bilo to tri dana/nedelje/meseca. jasno, otprilike. i zima je lepa u šumadiji:022tb.jpg027to.jpg014iob.jpg Edited by djordje geprat
Link to comment
Tu negde je zbrisao moj drugar i ide svaki dan do Beograda na posao. Lepo mesto za zivot ali mene bi mrzelo da se toliko vozim.
Nisam još tu, "đorao" sam se sa matorima za stan.Mada jedva čekam, još mi samo fali net, ali i neko ekonomično rešenje za grejanje.
Link to comment

Ni selo nije kao što je nekada bilo. Prodavnice, biblioteka, pošta, kladionica, ambulanta, pekara, neka čak imaju i kineske radnje... Možemo da uvedemo i neku kablovsku iz Arandjelovca, ali nam se ne isplati jer smo još uvek malo tamo.Skoro svako drugo selo u Šumadiji ima bazen. Došao čovek iz grada i napravio ovako nešto - nema gužve, ulaz nije skup, voda čista.LZDhe.jpg?5892Prvi put kada podjosmo u ovo naše podno Kosmaja zaboravili smo Pampers za bebu. Nerviranje, ko će da se vraća do Sopota, ali u lokalnoj seoskoj prodavnici nadjemo. Svega ima i jedino je mali zajeb sa novinama - nismo ranoranioci pa ostanu samo one najgore. Načitao sam se Kurira za ceo život.

Link to comment
Zahvaljujem...Kad kazes "pogledaj potez",sta tacno mislis pod tim? Da li mislis pracenje oglasa na internetu,ili mislis neko dodatno angazovanje,u smislu da sednem u kola i da odem tamo licno i da pricam sa mestanima? Pitam ovo jer imam utisak da je na oglasima samo manji deo svega sto se prodaje,ljudima jednostavno posle nekog vremena dosadi da oglasavaju,pa imanje stoji i propada,zajedno sa oglasnom tablom zakucanom na kapiji...
Уз већ препоручено од стране других форумаша можеш да покушаш онако како сам ја радио: уђеш у локалну цркву, приђеш свештенику и кажеш му "добар дан, ја се зовем тако и тако, заинтересован сам да купим такво и такво имање у Вашој парохији, да ли Ви знате ко продаје нешто слично?". Ако не зна свештеник, што је случај само ако је скоро дошао ту на службу, упознаће те са неким из црквеног одбора.
Link to comment

Da, to sa sveštenikom je dobra ideja, obično znaju apsolutno sve šta se dešava u tom smislu.Doduše, u "mom" selu se ne bi ovajdio mnogo od popa, ali bi bar kupio desetak kila meda.

Link to comment
Уз већ препоручено од стране других форумаша можеш да покушаш онако како сам ја радио: уђеш у локалну цркву, приђеш свештенику и кажеш му "добар дан, ја се зовем тако и тако, заинтересован сам да купим такво и такво имање у Вашој парохији, да ли Ви знате ко продаје нешто слично?". Ако не зна свештеник, што је случај само ако је скоро дошао ту на службу, упознаће те са неким из црквеног одбора.
Interesantna ideja,ne bi mi palo na pamet...Samo,sta da radim ako me isprovocira i pocnemo da filozofiramo o religiji,ima za mene da bude skuplje nego u oglasima... cool.gifSalim se,hvala za ideju...
Link to comment

I ja se slažem da ne treba juriti tradicionalne oglase iz novina ili putem neta, već otići na lice mesta na neku turneju od sela do sela i pitati po radnjama, crkvama, i slično

Link to comment

I ja se slažem da ne treba juriti tradicionalne oglase iz novina ili putem neta, već otići na lice mesta na neku turneju od sela do sela i pitati po radnjama, crkvama, i slično

Link to comment
I ja se slažem da ne treba juriti tradicionalne oglase iz novina ili putem neta, već otići na lice mesta na neku turneju od sela do sela i pitati po radnjama, crkvama, i slično u kafani
Link to comment
Interesantna ideja,ne bi mi palo na pamet...Samo,sta da radim ako me isprovocira i pocnemo da filozofiramo o religiji,ima za mene da bude skuplje nego u oglasima... cool.gifSalim se,hvala za ideju...
Ма, неће они да се љуте ако си пристојан опонент, углавном су то људи који су знатно образованији од већине у селу и једва чекају да са неким мало озбиљније разговарају уз кафу (и ракију) макар се и неслагали. Није то Београд и генерално је тамо много мање срчањења и хистерије, зато ваљда сви и хоћемо на село. :D
Link to comment
I ja se slažem da ne treba juriti tradicionalne oglase iz novina ili putem neta, već otići na lice mesta na neku turneju od sela do sela i pitati po radnjama, crkvama, i slično
Jednom drugaru se u prolazu svideo krajolik u okolini Zlatara, ušao u prvu prodavnicu i pitao prodavca da li zna da neko prodaje placeve. Naravno, prodavac prodaje placeve :D - još nisam video fotke, ali po njegovom ushićenju sigurno nije bezveze. 50EUR ar. :isuse: Skuplje ga izašao geometar i svi papiri nego zemlja.Znam, nije šum-šum-Šumadija, ali ipak.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...