Jump to content

Jugoslavija '90 vs Španija 2012

Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

• Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Кристофер Лумумбо

37

• Joe D

20

• Marathonman

16

• kim_philby

18

Te price kako Gasol ne bi mogao Savicu da da kos i kako je Radja izmislio kosarku za njega veze sa realnoscu nemaju.
da, to je dosta zanimljivo. pogotovo te priche ko bi se plashio koga, ko bi proshao kao fucka '97 i slichne zanimljivosti. evo sad cu ja da kazem, da je amerika povela salley-rodman-mahorn-laimbeer chetvorku na olimpijadu '92 i da je bila cela jugoslavija, radja, vrankovic, divac i kukoch (koji je usput bio 2-11 sa 7 izgubljenih u utakmici '92 kada su (dva najbolja defanzivca na svetu u tom trenutku) jordan i pippen odluchili da mu ne daju da dishe. pretpostavljam da je pored ove statistike uspeo da na papir upishe i broj jedan ispod "isfintirana cela americhka ekipa", kako je neko pomenuo, ali nisam siguran koliko je to pomoglo hrvatskoj u toj utakmici) ne bi mogli nishta jer bi ih ovi prebili na terenu, i shta cemo sad? ono, u 2012-oj godini smo, te priche ko bi se koga plashio i da li bi se chovek koji je bio broj 2 u dva NBA shampionska tima i u josh jednom koji je izgubio u finalu plashio savica ili bilo koga su malchice deplasirane.i javljaju se ljudi kojima su argumenti koliko je ko godina imao u vreme te reprezentacije jugoslavije, a ovu shpaniju su od pochetka do kraja (nagadjam, ali znam da vazi za veliku vecinu) gledali samo kada igra protiv srbije (mogu da mislim sa kakvom koncentracijom na zapravo kvalitete igracha shpanije), eventualno u nekom finalu olimpijade/SP/EP. ali ne, kojot koji je pokushao da napravi neku prichu od svega toga se odmah shalje u vrtic... isto tako i ovi klipovi i prosechne razlike sa evropskih prvenstava. da, bili su neuporedivo bolji od konkurencije u evropi u tom trenutku, pa? i lakersi '01, 76ersi '83 su se proshetali kroz plejof, celticsima '86 je bilo toliko dosadno tokom utakmica u sezoni da je bird pochinjao da shutira levom rukom kada se smori, lakersi '72 su dobili 33 zaredom, bullsi '96 su dobili 72 i pregazili plejof. to shto su u tim trenucima bili toliko bolji od ostalih automatski znachi da nijedna ekipa vishe nikada ne sme da se proedi ni sa kim od njih? Edited by Teixeira
da, to je dosta zanimljivo. pogotovo te priche ko bi se plashio koga, ko bi proshao kao fucka '97 i slichne zanimljivosti. evo sad cu ja da kazem, da je amerika povela salley-rodman-mahorn-laimbeer chetvorku na olimpijadu '92 i da je bila cela jugoslavija, radja, vrankovic, divac i kukoch (koji je usput bio 2-11 sa 7 izgubljenih u utakmici '92 kada su (dva najbolja defanzivca na svetu u tom trenutku) jordan i pippen odluchili da mu ne daju da dishe) ne bi mogli nishta jer bi ih ovi prebili na terenu, i shta cemo sad? ono, u 2012-oj godini smo, te priche ko bi se koga plashio i da li bi se chovek koji je bio broj 2 u dva NBA shampionska tima i u josh jednom koji je izgubio u finalu plashio savica ili bilo koga su malchice deplasirane.i javljaju se ljudi kojima su argumenti koliko je ko godina imao u vreme te reprezentacije jugoslavije, a ovu shpaniju su od pochetka do kraja (nagadjam, ali znam da vazi za veliku vecinu) gledali samo kada igra protiv srbije (mogu da mislim sa kakvom koncentracijom na zapravo kvalitete igracha shpanije), eventualno u nekom finalu olimpijade/SP/EP. ali ne, kojot koji je pokushao da napravi neku prichu od svega toga se odmah shalje u vrtic... isto tako i ovi klipovi i prosechne razlike sa evropskih prvenstava. da, bili su neuporedivo bolji od konkurencije u evropi u tom trenutku, pa? i lakersi '01, 76ersi '83 su se proshetali kroz plejof, celticsima '86 je bilo toliko dosadno tokom utakmica u sezoni da je bird pochinjao da shutira levom rukom kada se smori, lakersi '72 su dobili 33 zaredom, bullsi '96 su dobili 72 i pregazili plejof. to shto su u tim trenucima bili toliko bolji od ostalih automatski znachi da nijedna ekipa vishe nikada ne sme da se proedi ni sa kim od njih?
Zaobravljaš da su krajem '80-ih osim Divca, ostali samo slušali priče o NBA ligi. Danas svi znaju kako se tamo igra i privikavaju se na tu igru. S druge strane, siguran si da se može porediti period NBA lige tada i sada?

Југа 1989. је јача од данашње Шпаније, Пушкашева Мађарска и Пелеов Бразил је јачи од данашње Шпаније. Никад нећу дозволити да се једна Шпанија меће на прво мјесто. Фуј. <_<

Ma kojot ima mancrush na Gasola. Voli te mamine sinove koji nisu služili vojsku.
nije Gasol, mislim da kojot masta o crnoj komadini, pa je ocekivao da ovde svi skacu kako je Ibaka najbolji odbrambeni igrac svih vremena...a to da li bi Gasol dao nesto koseva ovom timu, neka pogledaju koliko su koseva Savicu i Vrankovicu dali Sabonis, Zli Zo, Fasulas i svi ostali sto su imali preko 205... a njih dvojica su bili rezerve!naravno, tu je dosao i Ivan, veliki poznavalac evropske kosarke(istina je ovo, covek zna 70% amerikanaca koji su igrali poslednjih 10 godina u evropi!), i nakon sto je napomenuo kako su Pipen i Jordan ubili Kukoca zaboravio da spomene koliko je ono poena Drazen ubacio Jordanu na toj tekmi, koliko kada su igrali 1 na 1 u tekmi Bulls-Nets? pazi, pricamo o undisputed najevecem ovde i tamo nekom Hrvatu koji bi da se igra kosarke! a pitaj Magica sta misli o Divcu a sta o Gasolu... ili Shaqa

meni je ovo kojotevo ok. ja se nadam da cu videti tim partizana koji ce nadmasiti onaj iz istanbula. voleo bih da se pojavi tim poput one jugoslavije. ili bolji. samo to nije ova spanija.i tigar je jaci od ajkule.

Ono sto je sigurno je da je ovaj tim Spanije po nacinu na koji dominira evropskom kosarkom nesto najpribliznije toj jugoslovenskoj generaciji. Ova Spanija u punom sastavu je jedna fenomenalna ekipa koja igra fenomenalnu kosarku.
sa razlikom u tome sto negdasnjoj jugi je moglo faliti pola ekipe i ne bi se nista promenilo. padalo bi nabijanje sa stoka razlikom. a ovima danas ako ne dodje 1 Gasol i sl to je potpuno druga prica.
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...