Jump to content

Jugoslavija '90 vs Španija 2012

Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

u to vreme je jugoplastika partizan bila jaca utakmica nego bilo koji mec evro lige. ti ljudi su znali kako disu i ovo poredjenje sa spancima je smesno. realno svi oni su bili na pocetku karijere. ne smem ni da zamislim kako bi ta jedinstvena reprezentacija igrala par godina kasnije. neko je vec napisao ali da ponovim, u samom timu nije postojao igrac koji moze da fali. jednostavno postojao je sistem koji melje. pa `91 su se zajebavali sa svima ko na treningu.

• Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Кристофер Лумумбо

37

• Joe D

20

• Marathonman

16

• kim_philby

18

Ovo ne razumem - svestan sam da romantiziram, i da je skoro (grupa B) svaki sport nepovratno napredovao, ali osamdesete su bile sportska dekada kao i svaka druga, meni zbog pomenutih nostalgicnih razloga i omiljena.
Govorim o pocetku osamdesetih kada su nas u kosarci silovali talijani (na terenu a i na tribinama) kada nas je u fudbalu silovao ko kod da je htjeo osim bugara (sjecam se poraza od skotske, primili 5 golova, Milutinovic poveo vedete tadasnje yu lige), itd itd

apsolutno, papovac...po meni je ovo poređenje besmislenokada bismo ocenjivali dvanaestorke, eto neka gasol ima desetku, osim navara i gomile sfrj igrača sa, recimo, devetkom, dva- tri španca bi imala osmicu, ostali manje. dok nijedan "naš" ne bi bio ispod osmice. prosek bi dao jasnu slikuinače, moj košarkaški doživljaj života je sfrj"ol star" u sarajevuna tv mi se činilo da je kukoč mršav, kada sam ga video uživo, pretrnuo sam, mišići kao strune, okretan, skočan, haos pravioi neka ko priča šta hoće, meni je on broj 1 u evropi, neprikosnoven

Edited by mire
Govorim o pocetku osamdesetih kada su nas u kosarci silovali talijani (na terenu a i na tribinama) kada nas je u fudbalu silovao ko kod da je htjeo osim bugara (sjecam se poraza od skotske, primili 5 golova, Milutinovic poveo vedete tadasnje yu lige), itd itd
Ah, ok.
Mislim da je to polufinale iz 98 kad smo stigli 12 razlike i dobili ih posle produzetka. Isti tok je imala i prva utakmica 95, poluvreme 34-43 za Grke pa na kraju 84-80 za nas posle produzetka... Polufinale 95 bilo 60-52 za nas ali smo vodili ceo susret. Kukali Grci na sudije samo tako...
znam za 98 ali cini mi se i da je 95 bilo prilicno zajebano. Secam se da ih je Danilovic zakucao u zadnjoj sekundi za pobedu 60-52 :) . I kazes Grci kukali na sudije. Ehh sto nema te tekme na youtube :(

Početak 80-ih.1980 - 1.1981 - 2.1982 - 3.1983 - 7.1984 - 3.1985 - 71986 - 3.Silovanje? Ne bih rekao. I molim da se ovaj plemeniti sport ne upoređuje sa Yu fudbalom čiji je vrhunac četvtfinale svetskog prvenstva.

Ko me je naterao da ovo iscitam, manje vise non-stop do 10. stranice :isuse: Stao sam, uhvatila me sracka, kada sam procitao da je Kuki (moj omiljeni kosarkas SVIH vremena) bolji od Drazena.Kojote, WTMIL

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...