Jump to content
Кристофер Лумумбо

Jugoslavija '90 vs Španija 2012

Recommended Posts

Кристофер Лумумбо

znao sam da cu da pokrenem shitstorm kad postavim ovo pitanje, bas kao kobe pre nedelju dana. :D

Dankan Ajdaho

Stičem utisak da si ih pratio uživo da ne bi imao dilemu.

Кристофер Лумумбо

pa ja i nemam dilemu, samo sam hteo da pokrenem diskusiju.

Dankan Ajdaho

Nisam te dobro razumeo.

kim_philby

bolje bi bilo pitanje kako bi izgledao susret nekog sadasnjeg jugo (slovenija, hrvatska, BiH, crna gora, srbija, makedonija, kosovo) tima sa ovim spancima.trener dusan duda ivkovic naravno. spanci nemaju sanse.

radisa
bolje bi bilo pitanje kako bi izgledao susret nekog sadasnjeg jugo (slovenija, hrvatska, BiH, crna gora, srbija, makedonija, kosovo) tima sa ovim spancima.trener dusan duda ivkovic naravno. spanci nemaju sanse.
Tačno, i sa sadšnjom Jugoslavijom bi imali problem, a ne sa ondašnjom...Kojote, verujem ja da si ti gledao kasete, ali, jebem li ga, petorka u kojoj nema mesta za Paspalja, Danilovića, Đoroevića i Savića ti je valjda dovoljan pokazatelj kakva je to ekipa bila... Nama je tad standardna postava bila Zdovc, Dražen, Kukoč, Rađa, Divac... Jebote, kad ovo napišeš, već neki žmarci prođu...:wub:Realno, ovi Španci su slabiji i od SCG 1996 (ja i dalje mislim da bi mi tad dobili Amere da Sabonis nije stao na nogu Saviću u polufinalu, pa je Divac ostao sam da se gura sa strvinama ispod koša), a ne bih se kladio na njih ni protiv Cro 1992, sa živim Draženom...Samo što su sad svi slabiji dosta, pa ovi izgledaju kao vanzemaljci... Edited by radisa

sherman

banujte Kojota, espanjolsku pudlicu

Edited by sherman

copkillah

Strašno, šta ovaj forum toleriše.Tičeru, premesti ovo na Sport za decu molim te.

teacher

Realno, ono što je Rađa tada radio na centru Gasol može samo da sanja, pogotovo ako bi ga čuvao Savić (hint: Fućka 1997. ). Kojote, jbt. Kukoč koji mi je bio najomiljeniji igrač ikada, je jednom fintom digao u vazduh 5 američkih igrača, pa onda poslao loptu za asistenciju. Daj nemoj da se zajebavamo, petorka u kojoj su bili Dražen, Kukoč, Predrag Saša, Divac, Rađa, jbt.

sherman

ja kapiram da si ti pedagog, ali nekad ucenika treba poslati u cosak bez bilo kakvog objasnjenja. neka chuci i neka sam porazmisli o svemu jos jednom

tchedo
Tačno, i sa sadšnjom Jugoslavijom bi imali problem, a ne sa ondašnjom...
Ne samo, da bi imala problema, lično mislim, da ih i tu dobijamo..Ne zvuči uopšte tako loše ovih 12 imena:Goran Dragić, Beno Udrih, Miloš TeodosićIgor Rakočević, Saša VujačićSaša Pavlović, Duško Savanović,Erazem Lorbek, Mirza TeletovićNenad Krstić, Nikola Peković, Ante TomićI tu još nema mesta za igrače kao što su Nikola Mirotić, Jaka Lakovič, Sani Bečirović, Bojan Bogdanović, Luka Žorić, Stanko Barać, Primož Brezec, Darko Miličić, Nikola Vučević, Milan Mačvan, Boštjan Nachbar, Matjaž Smodiš, Mirza Begić, Pero Antić i Vlatko Ilievski, od kojih bi neki lako mogli da se nađu među španskih 12, da ne govorimo uopšte o Bou Mekejlebovskom i Henryu Domercantu, kad već oni imaju Ibaku.Mislim, daleko je i ovaj tim od onog jugoslovenskog drim tima, ali mislim, da bi i sa njim lagano tukli današnje Špance. Edited by tchedo

Jose Raul Capablanca

Pogledajte ovu šalu zabavu, rekao bi čovek neka opuštena tekma:http://www.youtube.com/watch?v=m8uhtSNOI5kA ono finale evropskog prvenstva, gde im Duda na pola tekme pokazuje da uspore malo i koliko toliko ispoštuju protivnika.Prosečno su postizali 102 poena, da su hteli davali bi 130 za 40 minuta igre. Najmanja pobeda na prvenstvu 17 razlike u polufinalu.Povrh svega to je 1989. godina, tri godine kasnije su oni svi bili još neuporedivo jači.

Edited by Jose Raul Capablanca

keitel
Ne samo, da bi imala problema, lično mislim, da ih i tu dobijamo..Ne zvuči uopšte tako loše ovih 12 imena:Goran Dragić, Beno Udrih, Miloš TeodosićIgor Rakočević, Saša VujačićSaša Pavlović, Duško Savanović,Erazem Lorbek, Mirza TeletovićNenad Krstić, Nikola Peković, Ante TomićI tu još nema mesta za igrače kao što su Nikola Mirotić, Jaka Lakovič, Sani Bečirović, Bojan Bogdanović, Luka Žorić, Stanko Barać, Primož Brezec, Darko Miličić, Nikola Vučević, Milan Mačvan, Boštjan Nachbar, Matjaž Smodiš, Mirza Begić, Pero Antić i Vlatko Ilievski, od kojih bi neki lako mogli da se nađu među španskih 12, da ne govorimo uopšte o Bou Mekejlebovskom i Henryu Domercantu, kad već oni imaju Ibaku.Mislim, daleko je i ovaj tim od onog jugoslovenskog drim tima, ali mislim, da bi i sa njim lagano tukli današnje Špance.
Teško da bi ovaj sastav mogao biti konkurentan. Ko bi ovde uopšte igrao odbranu?Ontopik, razlika između Sfrj i Španije je taman tolika kao i razlika između drim tima i ovog sastava USA.

tchedo

Odbrana je ionako više stvar želje nego znanja, lako se to rešava prisustvom jednog Dude Ivkovića na klupi..

Кристофер Лумумбо
Realno, ono što je Rađa tada radio na centru Gasol može samo da sanja, pogotovo ako bi ga čuvao Savić (hint: Fućka 1997. ). Kojote, jbt. Kukoč koji mi je bio najomiljeniji igrač ikada, je jednom fintom digao u vazduh 5 američkih igrača, pa onda poslao loptu za asistenciju. Daj nemoj da se zajebavamo, petorka u kojoj su bili Dražen, Kukoč, Predrag Saša, Divac, Rađa, jbt.
ma daj, ne zajebavaj :D pa gasol ceo zivot igra protiv defanzivaca koji su zverii, kakav crni savic vs fucka. radja nije u istoj klasi kao gasol, buduci hall of famer. @radisa sa savicem bi se drzali bolje, ali tim iz atlante je bio strasan tim i mi tu nismo imali sta da trazimo osim da se junacki drzimo sto duze. ponavljam, nigde nisam rekao da su spanci bolji tim, i meni je kukoc jedan od omiljenih igraca. mislim da su spanci bolji ispod kosa, narocito sada kada su dodali ibaku, a da smo mi jaci na ostalim pozicijama i da bi mogli da rotiramo ceo tim bez da znacajno gubimo na kvalitetu igre. ako se slazemo da je ovo najjaci evropsk tim svih vremena, a jeste, koji tima dolaze posle ovog?mislim da imamo 5 kadnidat, to su 95/6 jugoslavija, 2001/2 jugoslavija, 1995 litvanija*, spanija (moze nekoliko timova, ali ovde stavljam ovu generaciju) i 2004 argentina. sad to treba rangirati.* - ovde verovatno upada i sssr, ali ja sam gledao samo utakmice koje su igrali protiv jugoslavije. mozete da dodate i jos neki tim iz proslosti.

Guest
This topic is now closed to further replies.