Jump to content
IGNORED

BusPlus


istrazivac

Recommended Posts

Problem sa ćirilicom je što je strane firme zbog toga nisu mogle da se prijave na konkurs! Direkcija namerno nije želela da prevede konkursnu dokumentaciju i na engleski, da firme iz regiona i iz Evrope ne bi mogle da se prijave! A pogledajte priču detaljnije, od tri ponude na konkursu za Busplus dve su bile neispravne, firme su slale svoje propagandne materijale, to su očigledno nameštene ponude!http://www.cins.org.rs/?p=10627 Čitajte detaljnije!
Nije na direkciji da prevede tender na engleski. Mi sve tendere dobijamo na lokalnom jeziku (slovenski, poljski, vijetnamski) pa ih onda prevodimo ako smo zainteresovani. Ako dobijemo posao sva dokumentacija mora biti na lokalnom jeziku.
Link to comment
Nije na direkciji da prevede tender na engleski. Mi sve tendere dobijamo na lokalnom jeziku (slovenski, poljski, vijetnamski) pa ih onda prevodimo ako smo zainteresovani. Ako dobijemo posao sva dokumentacija mora biti na lokalnom jeziku.
naravno da je tako. malo ga preteruju s tim, mnogo je bitnije to sto je tender, koliko sam shvatio, objavljen samo u sluzbenom glasniku sa rokom od 60 dana. navodno se nekoliko ozbiljnih firmi i javljalo, kad su saznali za konkurs, petnaestak dana pre isteka roka i molilo da se rok produzi, ali su ih odjebali.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kupio sam papirnatu karticu 40 din + 6x60 (360) = 400 din...I posto nisam bio siguran da li mi je ostalo kredita za jos jednu voznju, svratim do kioska gde mi saopste da imam 25 dinara... :blink:Kako sad 25? Ili je prazna ili je ostalo 60. Ljubazna prodavacica mi ojasnjava da se to cesto desava i kako se ljudi zale, ali da ona nema pojma gde mi je nestalo 35 dinara.

Link to comment

Heh, ja sam tako pre neku nedelju hteo da otkucam kartu kada...vrag...imam samo 45 dinara, tih 5 mi nikako nije jasno.Tada sam i saznao da vozač sada ima sokoćalo za prodavanje karata... (nemerem se vozit bez karte, neprijatno mi je jako)

Edited by Vapad
Link to comment
Kako sad 25? Ili je prazna ili je ostalo 60. Ljubazna prodavacica mi ojasnjava da se to cesto desava i kako se ljudi zale, ali da ona nema pojma gde mi je nestalo 35 dinara.
Verovatno si nekad platio kartu za drugu zonu. 95 dinara. Ja sam se tako zeznuo jednom u 95ici.
Link to comment

Ima ona fora da kad neko pre tebe učuka drugu zonu ili plaća kartu za dvoje, validejtr ostane u tom modu, pa kad neko ukapira i vrati na normalu, dobro je... u međuvremenu...

Link to comment

Ne bi trebalo, osnovno stanje je zona I karta jedna, ako ti treba nešto drugo ti promeniš za sebe, otkucaš i aparat se vraća u osnovno stanje, zona I karta jedna. E sad... nisam gledao da li ako stisnem zonu II čeka prvo sledeće validiranje da otkuca, što je u neku ruku logično, mada bi trebao posle par sekundi da se vrati na osnovno stanje.

Link to comment

Zalio se vec neko na Bg prevozu na kucanje dve zone, ne secam se okolnosti... A validatore uredno ignorisem te nemam nikaka iskustva, iako uredno placam mesecnu, pa nek ukinu 18 i 25...

Edited by historian
Link to comment
Ne bi trebalo, osnovno stanje je zona I karta jedna, ako ti treba nešto drugo ti promeniš za sebe, otkucaš i aparat se vraća u osnovno stanje, zona I karta jedna. E sad... nisam gledao da li ako stisnem zonu II čeka prvo sledeće validiranje da otkuca, što je u neku ruku logično, mada bi trebao posle par sekundi da se vrati na osnovno stanje.
Pa jedino logicno objasnjenje je da sam prebrzo otkucao posle nekog ko je to uradio za 2. zonu. Nikad nisam razmisljao o tome koliko aparatu treba da se vrati u default 1. zonu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...