Jump to content
IGNORED

Crtice o prvom svetskom ratu


SeljačkaSreća

Recommended Posts

3 minutes ago, pbg12345 said:

meni rezultat ovog brata izbacuje sa s i c, a pradjeda (ili nekog njegovog imenjaka) sa š i ć

a isto mesto u pitanju

ocigledno su u razlicitim oblicima unosili

 

inace da, ovaj djuro je i ovde djuro, pre nekad u nekim istorijskim spisima su ga vodili kao gjuro cini mi se ili tako nesto

to sa djuro i gjuro se cesto mesa, i ovde se to ime u nekim podacima iz pred 2.sv.rat pominje u obe verzije

 

sad sam ubacila samo mesto rodjenja mitrovica i  izbacio mi 1514 ljudi. jbt,sad cu lagano da listam 

Link to comment

OK pogledao sam sajt, ovo nije komplet vojska poimence nego samo gubici (mrtvi, ranjeni, zarobljeni). Ima duplikacije podataka (ista osoba navedena vise puta) sto i sami isticu na sajtu jer su samo uneli podatke iz primarnih izvora bez da su radili bilo kakvu obradu / proveru, pa ako neko figurise u vise izvora bice vise puta i naveden.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, InvisibleLight said:

popis im je krsh,izadje po mestu rodjenja  1514

Keresés eredménye: 1514 találat

a izlista samo njih 150

ne razumem

 

Izgleda da je limit na tih 10 stranica rezultata od 15 imena.

 

Ja sad probao samo Nagykikinda za mesto rodjenja i izadje 976 rezultata, ali mozes da vidis samo tih prvih 150.

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, Radoye said:

OK pogledao sam sajt, ovo nije komplet vojska poimence nego samo gubici (mrtvi, ranjeni, zarobljeni). Ima duplikacije podataka (ista osoba navedena vise puta) sto i sami isticu na sajtu jer su samo uneli podatke iz primarnih izvora bez da su radili bilo kakvu obradu / proveru, pa ako neko figurise u vise izvora bice vise puta i naveden.

 

e pa tako ima smisla..

 

ali pola srba iz mitrovice zarobljeno u nišu :lolol: predali se valjda, otkud su ih i slali tamo, ja sam mislila da su srbe slali samo u rusiju, galiciju,italiju..

 

Link to comment

a ovaj moj bocni predak poginuo avg 1917, tad je bila The Battle of Langemarck  u belgiji, ubili ga francuzi valjda, joj kolko je sve to debilno.a sina mu ubile ustase u jasenovcu

Edited by InvisibleLight
Link to comment
10 minutes ago, InvisibleLight said:

a ovaj moj bocni predak poginuo avg 1917, tad je bila The Battle of Langemarck  u belgiji, ubili ga francuzi valjda, joj kolko je sve to debilno.a sina mu ubile ustase u jasenovcu

 

Pise i kojoj su jedinici pripadali pa se moze proveriti gde su tacno bili stacionirani u vreme pogibije.

  • Hvala 1
Link to comment

Na Zapadnom frontu je, onako na brzinu, bilo KuK jedinica: ako ne pre, sigurno od jula 1918. sa sve ucescem u borbama tokom Antantine takozvane Hudred Days Offensive: 1, 35 i 37. honvedska, dakle madjarska divizija i 106. pesadijska za koju nisam bas siguran, ali se da proveriti...

 

 

Link to comment

sad sam skinula pdf Prečanski Srbi u Velikom ratu gde se autor obilato poziva na spiskove pa cu mu pisati za tog radojevica, mozda mi se posreci.

 

tako sam trazila gde je studirao prava, bilo nejasnoca grac il zagreb i nadjem na netu gomilu radova hrvatske povjesnicarke na temu studenata na zgb sveuciliustu u vreme austrougarske i nadjem njen mejl, pisem joj i zena mi  odgovori za 20 minuta i posalje jos neobjavljenu gradju iz hrv.arhiva o tom za kog sam pitala sa gomilom podataka. carica.

Link to comment

70. petrovaradinski pesadijski puk 'fon Apel' je bio deo 36. pesadijske divizije XIII korpusa (Zagreb). Zvanicni jezik puka srpskohrvatski, 79% sastava Hrvati ili Srbi, stab puka u Budimpesti gde su stacionirani i I i IV bataljon, II bataljon u Trebinju, III u Petrovaradinu. Komandant pukovnik Eduard Mag.

 

36. divizija kao deo XIII korpusa ucestvuje u pocetnim napadima na Srbiju da bi od 1915. bili prebaceni na istocni front, na Karpate i u Galiciju (reorganizovana kao deo XVIII korpusa).

U julu 1917. ucestvuju u velikim borbama tokom ofanzive Kerenskog.

  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, Radoye said:

70. petrovaradinski pesadijski puk 'fon Apel' je bio deo 36. pesadijske divizije XIII korpusa (Zagreb). Zvanicni jezik puka srpskohrvatski, 79% sastava Hrvati ili Srbi, stab puka u Budimpesti gde su stacionirani i I i IV bataljon, II bataljon u Trebinju, III u Petrovaradinu. Komandant pukovnik Eduard Mag.

 

36. divizija kao deo XIII korpusa ucestvuje u pocetnim napadima na Srbiju da bi od 1915. bili prebaceni na istocni front, na Karpate i u Galiciju (reorganizovana kao deo XVIII korpusa).

U julu 1917. ucestvuju u velikim borbama tokom ofanzive Kerenskog.

 

hvala, svaka cast

 

iskopala jos jedan sajt , sa poginulima doduse, al mnogo veci spiskovi

i kad ukucas grad izadje i ko je poginuo tu i ko je rodjen tu, ugl ima mnogo vise rodjenih odavde na ovom spisku

probajte s vašim mestima, potpuniji su podaci

https://adatbazisokonline.hu/adatbazis/a-magyar-katona-aldozatvallalasa-a-nagy-haboruban/?term=eyJxIjoibWl0cm92aWNhIiwiZnEiOnsiZGJfaWQiOnsiOWM4MzhkMmU0NWIyYWQxMDk0ZDQyZjRlZjM2NzY0ZjYiOiIyOTEifX0sInNvcnQiOiJzY29yZSIsImFxIjoiIiwiYXFUeXBlIjoiIn0=&P=3

 

 

a ovi srbi iz mitrovice što bili svi zarobljeni u nišu svi bili u  k. u. LstIR. Nr. 28 ,to mu dodje neka regimenta viktora emanuela, sta ce oni u nišu?

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...