Jump to content
IGNORED

Krckanje vinila


zzzzz

Recommended Posts

Праслине, хвала за одговор. ја се одушевим малим стварима као што је на пример кад на транзистор накачим моје wharfedale кутије па то одједном зазвучи озбиљно и тако неким потпуно аматерским експериментима. врло сам далеко од истраживања утицаја каблова не назалитет трубе у високим деоницама. да имам да рокам само бих куповао ламперију, волим када светле у мраку и подсећају ме на детињство када сам гледао у велики радио марке ЕИ и покушавао да укључим магнет за гитару у оне две рупе отпозади. McIntosh 275 all the way.

Link to comment
  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    16

  • 3opge

    7

  • Прслин

    7

  • giuseppe

    7

покушавао да укључим магнет за гитару у оне две рупе отпозади
Ih, kad se samo setim kakav je divan to zvuk bio (premda sam ukljucivao samo Jolanu "telecaster" :lol:)
Link to comment
pa mogao bi da se otvoris za malo bolje zvucnike, realno
Које предлажеш? Слушао сам скоро разне Опере и Сонусе, али то су подностојећи а ја никако да прогутам ту причу о басу уместо звучне слике. И пази, немам ја једанаестице из друге серије, већ из прве, разлика је озбиљна. То је прва Кводова серија рађена у Кини, мислим да су је надрукали за све паре како би прошла та селидба из Енглеске. После су се звучници офуцали. Друга серија CDP је боља у цд-транспорт делу, а DAC је исти. За снагаша не знам ни да ли су га мењали. Уз све то, нашпановано је да ради заједно. Синергија, што кажу мистификатори.
Праслине, хвала за одговор. ја се одушевим малим стварима као што је на пример кад на транзистор накачим моје wharfedale кутије па то одједном зазвучи озбиљно и тако неким потпуно аматерским експериментима. врло сам далеко од истраживања утицаја каблова не назалитет трубе у високим деоницама. да имам да рокам само бих куповао ламперију, волим када светле у мраку и подсећају ме на детињство када сам гледао у велики радио марке ЕИ и покушавао да укључим магнет за гитару у оне две рупе отпозади. McIntosh 275 all the way.
Пар лампаша које су направили људи по Србији (ништа Корато и Бобани, све тежак анон DIY) су звучали боље од моје комбинације. Са једним човеком сам хтео да се мењам за његово шперплочасто ђубре, убијало је како свира али ме одувао. :Hail: Сви би они били милионери када би могли да понове тачно то у следећем појачалу, испадне и треш а и бисер. Ако волиш да се играш може много добрих ствари да се направи. А каблови су графитни, узео сам их пошто су ми сметали високотонци који су били непријатно високи на моменте. Нисам могао превише да померам звучнике и да тражим место које ће то да реши, нисам хтео ни тепих да ставим на паркет (за то би ме већ убили прави аудиофили), па сам проблем решио тим графитима који на звук делују као да си квадрат плиша пребацио преко рамена певачице. :wub:И хвала. :blush:
Link to comment

имам ја у Мунзи појачало снаге са комплементарним фетовима на излазу којем ови славни снагаши (вероватно) не могу ни да приђу. тај монструм има унутра 2 предимензионисана тороида, рађено је по шеми из Wirelessa познатог Сименсовог инжењера. има минимум 250 W пo каналу, неки ненормалан slew а што се фреквентне карактеристике тиче, то чудо практично може да ти појачава DC на улазу. на жалост никада нисам имао прилике да га испробам у одговарајућој конфигурацији а да довлачим у Америку неких 30 кила гвожђа на 220 V нема теорије. можда су га моји бацили негде у подрум да труне.

Link to comment
  • 4 months later...

Svestan sam da nije u pitanju nikakvo audiofilstvo, ali da proverim ima li neko iskustva sa ovim Audio Technica gramofonom (stalno mi iskace na eBay-u, sa vrlo pristupacnom cenom - 329 ozi $, nov i besplatna postarina).Audio Technica LP120USB185100780th.jpg1.jpg12.JPGS druge strane, ponuda onih Technicsovih klasicnih gramofona, sto ste mi prosli put preporucivali je vrlo slaba + cene nisu simpaticne.Dolazi kompletno opremljen, mada ja od davnina imam neku ortofon mm glavu + rezervnu iglu. Hvale ga na CNET-u (Australia).

We're suckers for our beat-up, old Technics SL-1200MK2. Compared with most of the flimsy, plastic, belt-driven, disposable toys that get passed off as turntables these days, our 1200 is a 9-kilogram metal beast that will probably outlive our grandchildren.USB turntables are the worst offenders. Built on the cheap, to last just long enough to rip your old LPs into iTunes, most of the world's USB decks spend their lives stored in closets in garages once their owners see them for the bulky, eyesores they really are.But for all you vinyl nerds out there looking for a USB turntable that holds up to the standards of the pre-digital era, the Audio Technica AT-LP120-USB (US$429) offers a shining ray of hope. Clearly built as a homage to the classic Technics SL-1200MK2, the AT-LP120-USB seemingly offers old-schoolers a way to straddle the analog and digital music realms in style.
Link to comment

Mda, kopija 1210. Ja sam opet čuo da je suva plastika. Ali, za slične pare ljudi hvale nešto ovako npr (skrolovati do pola posta):http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/23640-leila-knji%C5%BEara-i-prodavnica-vinila/page-25#entry489111Dobro, nisu slične pare, duplo je skuplje :ss1:

Link to comment

Šta ja znam, šta danas nije od plastike (a da ne košta bogatstvo)... plus što kaže Kirić, ako se gleda cena, pa teško da može da se nađe nešto bolje za te pare. I ocene korisnika (koje sam našao online) su pozitivne, koliko im je za verovati.Plus, za mene verovatno najbitniji argument - downloadovana mp3 (ili flac) muzika će i dalje biti ono što masovno slušam. Ploče su mi skupe, tako da ću nabavljati samo one s kojim želim da me sahrane. OK, malo preterujem, ali sigurno neću kupovati nešto "tek informativno".Plus toga, imam i postojećih 100-tinak LP-ova koje tek treba da dopremim iz Srbije. BTW. Ako neko ima ideju kako je najbolje transportovati ploče, da se ne oštete, a i kad se ima u vidu vrlo ograničena kilaža prtljaga na avionima, savet je dobrodošao...

Link to comment

Slažem se za ploče, kupujem samo ono što prethodno potvrdim kombinacijom torrent/FLAC... Ja sam se bome otvorio pre dve godine i pazario ovo. Nisam ni sekund zažalio para, da ne kažem koliko mi je posle otišlo po raznim audio berzama i buvljacima, za vinile... U međuvremenu menjao zvučnicu, gramofonski preamp. Košta to para, kad se upustiš.Srećno za prenos vinila do Down Under :) Ja sam nosio svojevremeno 20ak komada iz NYC za Srbiju, preteški su dovraga, a još nisu bili dobro raspoređeni u dva kofera, pa sam morao da "presipam" na checkin-u dok narod čeka iza mene... No, isplatilo se :)

Link to comment

Da, sad sam "otkrio" da iza coska imam 1 prodavnicu, bas nesto slicno im je u izlogu... Neki od tih Pro-Jecta kod njih kostaju svega 300 i nesto dol, tako da cu ih posetiti da vidim kako to zvuci. Cini mi se da je gazza rekao da mu se ne svidjaju.4aa3f650ec4f11e2990022000aeb0f0c_7.jpg

Link to comment

Sećam se i ja da je takvo šta rekao. No, to stvarno zavisi, u kom setup-u si slušao ili testirao, šta tebi lično odgovara etc.Ja sam samo znao da hoću potpuno nov gramofon, jer nemam živaca da oporavljam neki polovnjak - nisam toliko stručan, važno mi je da imam što manje muke sa podešavanjima, a ovaj Pro-Ject je sasvim jednostavan, vidi se i po konstrukciji.Inače, ovaj na tvojoj slici je onaj po koji sam pošao u prodavnicu, a vratio sam se sa skoro duplo skupljim uređajem :) I zaista se ne kajem nimalo, puno mi znači gramofon. Neću da kažem da mi je u potpunosti zamenio glavni audio source (FLAC preko SqueezeBox i externog DAC), pre svega zbog komfora i dostupnosti muzike, ali je momenat kada uzmeš ploču u ruke, staviš na gram i lagano očistiš prašinu, pa namestiš iglu gde ti srce ište... ono, jaaaako dobar :)Kupi gramofon! Hitno!

Link to comment

Hm, ja cak i imam gramofon... tamo daleko. Turandot, hrvatski, ako se neko seca. Medjutim, to da zanemarimo, nije radio kako treba ni pre 20 god. kad je bio nov.Kad to kupim (dok se odlucim), onda se usmeravam ovamo... U stvari, na ovo cu odmah da se usmerim. :D

image.jpg

Link to comment

Ovakav neki set-up planiram (ova 2 gramofona su slicne cene, moram da ih osacujem poblize pre nego sto se odlucim). Sound Blaster ima phono ulaz (deklarisan je, mislim audio-adapter, kao "audiofilski", stagod da pod tim podrazumevaju). Ima i softnjer za njindonjs pogodan za ripovanje ploca, premda se nadam da nadjem nesto sto ce s tim da radi na linuxu. Zvucnici su aktivni, koje odavno prizeljkujem (ne samo sto moze da se turi iPhone na njih). Trebalo bi da su dosta dobri, naravno u okviru neke smrtnicke cenovne klase.setap.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...