Jump to content
IGNORED

Krckanje vinila


zzzzz

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    16

  • 3opge

    7

  • Прслин

    7

  • giuseppe

    7

Technics SL1200/1210 MkII je odličan sipaš-i-ne-misliš gramofon. Nije ni skup, za ono što pruža, čak i ako je bio u kandžama bezobzirnih DJ-ova.Ovde možeš pogledati šta sve treba proveriti prilikom kupovine polovnog.http://www.turntabletech.com/used.htmTreba, još, proveriti ručicu: da li je razmrdana u ležajevima i da li se lagodno kreće s jedne na drugu stranu. Ima dosta klipova na jutjubetu (lako ćeš ih naći - na poslu imam admin. zabranu za You tube <_< ) koji detaljno prikazuju proveru ispravnosti ručice.Svakako, treba izbegavati modele starije od dvadeset godina, premda je gram zaista napravljen kao tenk.Zvučno su vrlo korektni, a komfor i pouzdanost koju pružaju nije lako nadmašiti.I, svrati u SvetilišteDruga zgodna opcija su Rega gramofoni. Imao sam prilike da ih poredim s Technicsom i iznenadio sam se koliko lepo ta daska može da svira. Polovana Rega Planar 2 ili 3 može da se nadje po nešto većoj ceni od Technics-a. Ipak, kod Rege nema ni traga od tenkovitosti Technics-a.

Link to comment
Никада нисам слушао тај RPM 6, иду ми мало на живце тe јефтине имитације Мишел грамофона. Мој кум има тог Торенса 160 који спомињеш и сигуран сам да има и бољих модела.Ја сам се једно време палио на те старе уређаје из осамдесетих, али после првог новог претпојачала и снагаша који сам узео неће више полован уређај у кућу да ми уђе. Ко воли и уме са тиме да се игра, да буџи и да допеглава, то је супер забава али мени то једноставно није привлачно. Е сада, грамофони су друга прича од појачала, ту нема електролита у транзисторима нити одлазе лампе, али опет је мачка у џаку и то за све веће паре због хипстераја.Од свега споменутог и ја бих узео 1210 (ако постоји нека која није била у клубу).
може ли конкретно, шта имаш?
Link to comment

Ni ne znam da postoji RPM 6, a ni na sajtu Pro-Ject-a takvog modela nema. Možda je nešto za UK tržište only?E sad, moram da branim Pro-Ject, jer imam RPM 5.1. Kupljen potpuno nov u BG, sa Ortofon 2M Red zvučnicom, a skoro se ponovio i sa Cambridge Audio MM/MC predpojačalom, umesto phono stage-a što mi je stigao sa Rotel predpojačalom. Meni to svira ko simfonija, a usled činjenice da je uzet nov, nemam šta da razmišljam o tome šta je prošao. Podešavanje je bilo srazmerno jednostavno, a od kada sam ga pazario već sam za ploče spičio njegovu dvostruku vrednost :ph34r: Tako da, ako već nemaš znatnu LP kolekciju, igranka tek počinje :)Srećno svejedno, meni je ta kupovina baš ulepšala slobodne sate. Torrent i FLAC su super, al to je prosto previše i prelako. Da ne kažem da pucketanje dobiješ gratis, bez ove yt app :wub: Volem!

Link to comment
може ли конкретно, шта имаш?
QUAD 99CDP дигитално претпојачало/цд плејер и QUAD 99 снагаша (повезани графитним интерконектом vdH The First) и QUAD 11L звучнике (повезани најдебљим обичним каблом који сам могао да повежем). Систем сам куповао почетком двехиљадитих. У то време у Београду није могло ништа да се упари и чује него су се компоненте наручивале, а када стигну и упариш их, шта ти Бог да. Ја нисам ни планирао да пукнем толике паре на музику, хтео сам само да узмем звучнике пошто сам у то време имао Mission Cyrus Two (купљен полован) којим сам био презадовољан. Онда сам у једној гајби крај Саборне чуо ову комбинацију прикопчану за електростатике и потпуно одлепио. Одмах сам поклонио буразеру Сајруса и кренуо у јурњаву за Кводовима. На крају сам се једва ограничио баш на те звучнике од којих сам у све и кренуо.До данас нисам пронашао бољу нелампашку комбинацију, без обзира на цену (а слушао сам системе од 10-15 сома), плус има тај невероватан DAC у себи и на то може да се качи све, од дивидија до компа, и да звучи више него пристојно чак и када није флак.Чуо сам бајке о 909 појачалу из исте серије, али сећам се да када сам га пробао пред куповину нисам провалио никакву разлику између овог мог и тог; видим да се појављују снагаши 99 скоро за џабе на купујемпродајем, па сам се размишљао и да купим још један (могу да раде као моноблокови), али заиста не видим разлог зашто да бацам паре када сам овим презадовољан. Да данас купујем појачало, узео бих Unison Research Simply Italy и неке Опера подностојеће звучнике. Чак сам нешто и размишљао о томе пошто ми се скоро покварио CDP, а не знам коме да га поверим, али сам ипак одустао јер ми савршено одговара овај звук.
Link to comment
Ni ne znam da postoji RPM 6, a ni na sajtu Pro-Ject-a takvog modela nema. Možda je nešto za UK tržište only?
pravio se do pre jedno 2-3 godine i cak nije na losem glasu, ovdasnji zastupnik pro-jecta mi je rekao da taj model ima najjaci apgrejd potencijal. srecna okolnost je da ga je drugar prodao isti dan kada ga je oglasio i da je izvukao novce nazad. s obzirom da znam kako zvuce rege, mislim da sto se mene tice nema sanse da nekome preporucim ponovo pro-ject a ovo mi inace nije prvi sa kojim imam bzvz iskustvo. sad, ljudi imaju razlicite usi da cuju i razlicite mozgove da to procesiraju i moj bottom line je da svako treba da cuje, ali mislim da se pomalo razumem u gramofone da bi me ovo tek tako prevarilo. okreni obrni, sve i da su baze iste, regine ove dve osnovne rucke, RB250 i RB300 su briljantne naprave u poredjenju sa rucicom koju pro-ject stavlja koja mi deluje kao da je nastala secenjem pecaroskog stapa od karbona, cak se nisu potrudili da to naruce bez onih belih linija koje ima i moj shimano stap za lov smudjeva.... meni to potcenjivanje musterija dodatno ide na qrac da nemam reci, sve i da sam gluv da to ne cujem dobro, sto uvek ima sanse da je istina.
Link to comment

gazzo - jesi video gore pitanje o smislenosti zamenjivanja denon dl-110 glave sa dl-103?nista mi ne fali ovoj 110, nego eto onako da probam nesto.morao big phono stage da prebacim na mc, a obzirom da mi phono stage nije nista posebno (pro-ject phono box se ii, na mm zvuci zanemarljivo drugacije od ovoga sto je ugradjeno u musical fidelity a5), mozda bi mi i to bilo ogranicenje...

Link to comment
gazzo - jesi video gore pitanje o smislenosti zamenjivanja denon dl-110 glave sa dl-103?nista mi ne fali ovoj 110, nego eto onako da probam nesto.morao big phono stage da prebacim na mc, a obzirom da mi phono stage nije nista posebno (pro-ject phono box se ii, na mm zvuci zanemarljivo drugacije od ovoga sto je ugradjeno u musical fidelity a5), mozda bi mi i to bilo ogranicenje...
pa da, ja to ne bi radio. nisam imao 110 ali sam dugo ziveo sa 160 a posle sam se neko vreme bakcao i sa 103. ukratko, 103 trazi idealno okruzenje da pokaze svoje pravo lice: na prvom mestu tesku rucicu i MC trafo. u ostalim situacijama princip je moze da bude ali ne mora da znaci. iz 110/160 se mnogo lakse dobija vrlo solidan rezultat ali naravno u perfektnim uslovima 103 dobacuje dalje.inace jos jedna izvanredna (mozda i bolja od 110/160) hi-ouput MC glava je benz micro MC silver.
Link to comment

Fakat je ovo i za uši i za mozgove. Ima tu jedno trilion stvari od kojih može zavisiti doživljaj zvuka, od celokupnog lanca signala do prostorije... Tako da, voleo bih da čujem Regu kod mene u sistemu, čisto da uporedim; dotle, trošim pare na vinile i šparam za Ortofon 2M Bronze, da se upgrade-ujem.Nemam pojma da li se narečena carbon ručica može napraviti i bolje, ali kontam da je RB300 u potpuno drugom rangu cene. Drugi materijal, drugačija filozofija.

Link to comment
јел ти чујеш разлику између магнета и калема?
nisam nikada imao mm od preko 30 funti, tako da ne znam...cujem razliku izmedju denon dl-110 (high output mc) i raznih jefitinih mm koje imam kod kuce (stenton onaj oracki 500, neki ortofon om..., auditechnica...), ali ne mogu da tvrdim da je za iste (umerene) pare mc fundamentalno bolji.za velike pare ne znam dal uopste ima mm, tako da opet ne znam kako bi se poredilo.... al u mom sistemu ionako nista preko 20 funti kapiram nema nekog smisla.
pa da, ja to ne bi radio. nisam imao 110 ali sam dugo ziveo sa 160 a posle sam se neko vreme bakcao i sa 103.ukratko, 103 trazi idealno okruzenje da pokaze svoje pravo lice: na prvom mestu tesku rucicu i MC trafo. u ostalim situacijama princip je moze da bude ali ne mora da znaci. iz 110/160 se mnogo lakse dobija vrlo solidan rezultat ali naravno u perfektnim uslovima 103 dobacuje dalje.inace jos jedna izvanredna (mozda i bolja od 110/160) hi-ouput MC glava je benz micro MC silver.
ok, hvala.ionako zapravo pre bilo kog drugog ozbiljnog unapredjenja bi trebalo da promenim zvucnike.... al to je skupo.
Link to comment
nisam nikada imao mm od preko 30 funti, tako da ne znam...cujem razliku izmedju denon dl-110 (high output mc) i raznih jefitinih mm koje imam kod kuce (stenton onaj oracki 500, neki ortofon om..., auditechnica...), ali ne mogu da tvrdim da je za iste (umerene) pare mc fundamentalno bolji.za velike pare ne znam dal uopste ima mm, tako da opet ne znam kako bi se poredilo.... al u mom sistemu ionako nista preko 20 funti kapiram nema nekog smisla.ok, hvala.ionako zapravo pre bilo kog drugog ozbiljnog unapredjenja bi trebalo da promenim zvucnike.... al to je skupo.
баш хтедох да ти кажем, вади из сламарице и рокај у добре кутије.
Link to comment

Па добро, јесам ја за џабе онолики пост написао? Камо коментари Кводова, камо колегијално наркоманско лупкање по леђима "ниси ти будала, супер су то каблови" и томе слично? :mad:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...