Jump to content
IGNORED

11.7.


SleeperSleep

Recommended Posts

Ako jedno drustvo zeli napred, onda se mora to sve na neki nacin zaboraviti.
ako dobro kontam, ti sada dociras porodicama zrtava Srebrenice da treba da zaborave da su im sinove i muzeve i bracu klali i streljali i pametujes, iz pozicije nekoga ko zivi u zemlji koja jeste nastala na etnickom ciscenju (Krajisnik i Karadzic su se hvalili time), o tome sta BiH treba da radi kako bi isla napred? ma znas sta....ne bih da me banuju, a nema lepog nacina da kazem sta mislim o ovom tvom nastupu gde ti je svaka druga recenica ljigava relativizacija genocida, a svaka prva - glupacko preispitivanje kompetencija sagovornika da govore o Bosni.i da, Srebrenica je najveci zlocin pocinjen u tom ratu, i po nameri i po obimu. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    14

  • dillinger

    13

  • Indy

    10

  • SleeperSleep

    9

Nema potrebe da sada nabrajamo sta se sve izdesavalo na podrucju bivse Jugoslavije u periodu 1991 - 1995, ili u periodu 1941-1945 ili u periodu 1914-1918, kao sto nema potrebe da se prebrojava da li je bilo 10 ili 1000 ljudi.Problem je da ce se govoriti, upravo kao sto si ti rekao, NISU, i zbog toga ce uvek biti ono, a sta su oni uradili nama, sto je vec spomenuto, kao i zalog za neka buduca pokolenja, da kazu isto.Ako jedno drustvo zeli napred, onda se mora to sve na neki nacin zaboraviti.
sta da zaboravi? genocid?more...
Link to comment

meni je to potpuno nepojmljivo, ta vrsta bahatosti koja, posle izvrsenog zlocina, savetuje ozaloscenima na koji nacin treba da zale svoje mrtve, i odredjuje kada je vreme da se zlocin zaboravi.svaka cast pojedincima (ali bukvalno pojedincima) iz RS, ali tamo preovladava neka tako zarozana i musava posleratna etika da se plasim da razgovaram sa ljudima koji su previse izlozeni Palama. cesto mi presedne.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Ako jedno drustvo zeli napred, onda se mora to sve na neki nacin zaboraviti.
Eno Nemacka je otisla napred, a za negiranje holokausta se ide u bajbok. To mu dodje nekako suprotno od zaborava.
Link to comment
Nema potrebe da sada nabrajamo sta se sve izdesavalo na podrucju bivse Jugoslavije u periodu 1991 - 1995, ili u periodu 1941-1945 ili u periodu 1914-1918, kao sto nema potrebe da se prebrojava da li je bilo 10 ili 1000 ljudi.Problem je da ce se govoriti, upravo kao sto si ti rekao, NISU, i zbog toga ce uvek biti ono, a sta su oni uradili nama, sto je vec spomenuto, kao i zalog za neka buduca pokolenja, da kazu isto.Ako jedno drustvo zeli napred, onda se mora to sve na neki nacin zaboraviti.
Ima potrebe, ja držim da je bitno. Iza fraza '' 1 žrtva isto što i 1000'' često se ne krije samo nekakva ljudskost već posve suprotno - relativizovanje zločina koji po obimu i sistematičnosti itekako zauzimaju posebno mesto. Isti je metod i onih koji negiraju Holokaust, NDH itd. kada se odjedared pretvore u mica mace pa drže do života svakog pojedinca.Kada neko na pomen Srebrenice odgovori kontrapitanjem jesu li oni nama, odgovor je samo jedan. Nisu. Niko nama nije priredio Srebrenicu 90ih. Za svakog Nasera Orića, Cacu, nekog mudžahedina i slične druga strana je imala itekakav ''odgovor''. Stakić, Cvjetan, Jelisić, braća Lukići, monstruma kolko ti duša ište.Ali niko nigde nad ''nama'' nije izazvao humanitarnu katastrofu trogodišnjom opsadom 40000 ljudi u nekoj enklavi, a zatim ušao u istu, napravio selekciju, sproveo prvo etničko čišćenje jedne, i likvidaciju druge grupe. Jednom rečju - Genocid.Pazi, 8 dana, 8000 ljudi u jednoj opštini. Planirana brojka bi išla i na 12 -13 000, da neki nisu uspeli izvući se. Tome bi i komisija u sastavu Luburić - Ajhman dala finu osmicu za ukupni dojam.Zato, kažem, samo i jedino - zakon o Srebrenici. Da nas ne smaraju mamlazi tim kontrapitanjima Edited by dillinger
Link to comment
Ponekad imam utisak da je "našoj" nacionalistčkoj struji skoro pa krivo što se u prošlom ratu nije dogodila neka srpska Srebrenica.
zasto kazes "skoro pa krivo"? krivo im je. dovoljno je cuti sa kakvom strascu nacionalisticki olos i danas povlaci po ustima ime one ubijene devojcice iz Batajnice.
Link to comment
Ponekad imam utisak da je "našoj" nacionalistčkoj struji skoro pa krivo što se u prošlom ratu nije dogodila neka srpska Srebrenica.
Hmm... let me see. Ja imam taj utisak svaki put kad citam izjavu Biljane Plavsic da - ako je potrebno - neka pogine pola srpskog naroda (ili kako vec rece).
Link to comment
Hmm... let me see. Ja imam taj utisak svaki put kad citam izjavu Biljane Plavsic da - ako je potrebno - neka pogine pola srpskog naroda (ili kako vec rece).
bravo. jednostavno to su ljudi kojima ljudski zivot nista ne znaci, patoloski likovi.RS nece biti normalna zona (da ne kazem drzava posto to nije), sve dok ljubav prema Mladicu, Karadzicu i njihovim delima ne bude (i u Srbiji i kod njih) krivicno sankcionisana, ili, ako to nije moguce, prokazena kao nesto neukusno i neprilicno, kao na primer pozivanje na pedofiliju. da predupredim uobicajeno njanjavo pitanje: jebe mi se za slobodu izrazavanja i mislim da ona ima granice. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Zato, kažem, samo i jedino - zakon o Srebrenici. Da nas ne smaraju mamlazi tim kontrapitanjima
tacka.ubr, isto bi moglo i na forumu da se primenjuje.
Link to comment
ako dobro kontam, ti sada dociras porodicama zrtava Srebrenice da treba da zaborave da su im sinove i muzeve i bracu klali i streljali i pametujes, iz pozicije nekoga ko zivi u zemlji koja jeste nastala na etnickom ciscenju (Krajisnik i Karadzic su se hvalili time), o tome sta BiH treba da radi kako bi isla napred?
Porodice zrtava su jedno, a forumasenje ili politikanstvo po novinama je drugo. Pre svega, porodica zrtava ima na svim stranama iz ovog rata, kao i iz prethodnih ratova i pozivanje na nih radi nekih svojih licnih stavova je degutantno.
Eno Nemacka je otisla napred, a za negiranje holokausta se ide u bajbok. To mu dodje nekako suprotno od zaborava.
Kako moze iko da poredi Nemacku sa nama. Cime se to mi mozemo da poredimo sa Nemackom koja je razbijala Evropu dva puta, a nas posebno tri puta, po srpski valjda.Inace suprotno od zaborava bi bilo da se u Nemackoj stalno prica o Drugom svetskom ratu, a moglo bi i o prvom, ali se ne prica. Ne pisu se knjige, ne prave se filmovi na tu tematiku, Nemci su posle dvadeset godina iza svog rata poceli da uzimaju magic mushrooms i da sviraju kraut rock, uz ogromni ekonomski razvoj.Drugo, niko nista ne negira. Ako si pazljivo citao, a ocigledno je da nisi, pitanje je bilo zasto se uvek kaze, a sta su oni nama uradili, da bi se doslo na kraju do saznanja da nama tj Srbima, niko nikada nista nije uradio. E to je zapravo negiranje.Sto se tice kompetencije diskutanata o Bosni ili bilo cemu drugom, vidi se da neko raspravlja o necemu sto ne poznaje ili poznaje povrsno, i jos bi zeleo da nekome nesto na takav nacin dokazuje.Da se vratimo na odnos prema dogadjajima u proslom ratu. Od kraja rata u kome nije bilo pravog pobednika ili porazenog, proslo je 17 godina i uglavnom se obiljezavanja svega iz tog perioda, na svim stranama, koristi iskljucivo kao nastavak rata u jednom novom obliku. Posto rat jos uvek tiho traje zbog toga BiH i ne ide napred, nego nazad. Medupoverenje izmedju naroda se prirodno uspostavlja ziveci obican zivot i za 17 godina, sto je jedan dug period, gde su izrasle cele jedne genracije koje se rata ni ne secaju, bi trebalo sve da se normalizuje, da nije dnevnog politikanstva u medijima i politici koja ne odustaje od toga.Samo mi nemojte pominjate porodice zrtava o kojima niko ne vodi racuna, osima da se spomenu i dovedu na tv da bi sluzile jednoj drugoj svrsi.U jednoj atmosferi stalnog podsecanja na rat i sta su nam to oni uradili u drzavi u kojoj bi trebalo da zajedno zivi ti narodi koji su to jedni drugima uradili, napretka jednostavno nema. To je jedna grozna situacija koju ne razumeju ljudi koji tamo ne zive i informisu se preko foruma u kojima svako svasta pise, u kojoj se ide jedan korak napred, a dva nazad.Mene interesuje koliko ce to trajati jos godina i koliko jos generacija treba da se rodi da to prevazidje. Edited by CrniRok
Link to comment

Da se nadovežem na moje zalutale postove o srklu, evo malo produkcije:

Autori:
Stefan Karganović(producent, Dodikov stipendist)Ljubiša Simić
Zatim idu 4 anglosaksonska™ trabanta, da izgleda objektivnije:
Edward HermanGeorge PumphreyJ. P. MaherAndy Wilcoxson
Npr. Andy je pregalac ugledne™newswire_logo.pngiza koje se krije dobri stari Srđa Trifković..J. P Maher pak, što reći..
A special 'Thanks' to J.P. Maher, a true Irish Chetnik I've known Professor J. Peter Maher since 1992. That's 18 years now. We met as things in the former Yugoslavia were really heating up and those of us in the Diaspora who cared about was happening to the Serbs in the Balkans were galvanizing to fight the war here in America on their behalf. Among the best things to come out of that difficult time were the friendships that were forged with allies who stood by us through thick and through thin, even when it wasn't the politically correct thing to do. J.P. Maher is one such friend.
Vrijedi to 400 000 konvertibilnih maraka godišnje, nema se tu što zamjeriti.. jpmaher čak u slobodno vrijeme žestoko dejstvuje po koment sekšnu Foreign Policyja..Nažalost, u kompleksnom svijetu isprepletenih ideologija, neki iz srkla eto, negdje, naprave faux pas pa se desi ovo:
Note on why we removed George Pumphrey's text on Srebrenica Dear Reader,In the past, we published some writing by one George Pumphrey, challenging the claim that the Serbs committed genocide in Srebrenica. At the time, Mr. Pumphrey was virtually alone outside Yugoslavia in producing a text challenging the massacre story. Subsequently, we published about a dozen pieces by various authors (including me) arguing against the massacre line. Personally, I think these later articles are more readable and better argued than Pumphrey's, but that is beside the point: we didn't remove Pumphrey's text from Emperor's Clothes because of their lack of readability or poor structure but because, in recent years, Pumphrey has joined in the worldwide campaign propagating antisemitic racism and calling for Israel's destruction (regarding which, the Jews would constitute collateral damage.) For example, he was one of the first to aggressively promote Israel Shamir, whose writing imitates that of Nazi Alfred Rosenberg. Mr. Pumphrey is a bureaucrat in the German PDS, heir to the East German Communist Party. Sad to say, the PDS has distinguished itself by the fervor of its support for neo-liberal economic reforms that wreck havoc on the German working class while on an international level it supports Arab antisemitism and terror against Israel. As they say, the nut did not fall far from the tree.The effort to link the defense of Serbs to fascism (with or without a pleasant Red veneer) is discussed in some Emperor's Clothes articles listed below. Following that, I have posted a list of articles challenging the official story on Srebrenica.Cordially, Jared Israel Editor, Emperor's Clothes
Nije lako navigati među tolikim hridima, you can't please everyone all the time :( Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Eno Nemacka je otisla napred, a za negiranje holokausta se ide u bajbok. To mu dodje nekako suprotno od zaborava.
Da, užas jedan, kakvo je to poređenje fašista sa fašistima.
Da, uzas je jedno takvo poredjenje samom cinjenicom koliko je Nemacka odgovorna za trenutnu situaciju u bivsoj Jugoslaviji, koliko nas je unazadila, porusila, koliko nas je puta komadala, podrzavala da se medjusobno istrebljujemo itd itd, ali neka poredi sta god hoce, medjutim tvrdio si da se u Nemackoj radi suprotno od zaborava, samo jos da to dokazes necim konkretnim.Poenta je kako da Bosna krene napred, sto mene kao Bosanca zaista interesuje i ja tvrdim da se podgrijavanjem rata ne moze krenuti napred, cemu se vidim suprostavljaju pojedinci, medju kojima si i ti sa svojom opaskom o nemackom suprostavljanju zaborava Drugog svetskog rata.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...