Jump to content
IGNORED

Afrika


Feindouno

Recommended Posts

Slabo sam ispratio prva dva kola, ali sinoc sam odgledao celu tekmu Niger-Kongo i bruka sta su ispromasivali (Mbokami pogotovu), moglo je biti 2:2 komotno. I dalje je kvalitet fudbala na niskom nivou, golmani prednjace sa glupostima, publika u extazi kao da je finale SP, nadajmo se nekom zanimljivom mecu u kup fazi i naravno, nadajmo se opet nekom iznenadjenju i aosvajanju Slonovao :ss1:

Link to comment
Slabo sam ispratio prva dva kola, ali sinoc sam odgledao celu tekmu Niger-Kongo i bruka sta su ispromasivali (Mbokami pogotovu), moglo je biti 2:2 komotno. I dalje je kvalitet fudbala na niskom nivou, golmani prednjace sa glupostima, publika u extazi kao da je finale SP, nadajmo se nekom zanimljivom mecu u kup fazi i naravno, nadajmo se opet nekom iznenadjenju i aosvajanju Slonovao :ss1:
pa to i jeste bila verovatno jedna od 3 najlosije tekme dosad. trebo si da gledas Zelenorcane dan ranije kako su razbili Maroko prvih 60 min, maltene ko da gledas B reprezentaciju Portugala (isto tako se i valjaju i kupuju vreme i sve, bukvalno kulturoloski isti fudbal).a sto se tice ove utakmice, DR Kongo je bas podbacio tu dosta - kao da uopste ne umeju da stanu na loptu i napadnu protivnika (a Niger pritom se opredelio za klasican bunker), vec samo ko protiv Gane cekaju kontru ili gresku na sredini pa juris. a Nigeru se celokupna ofazivna taktika svodila na to da neko grune ka golu sa 30,40 metara i onda se ko osice sjate oko golmana cekajuci odbitak ili pak bunarenje one 2-jke njihove glavom, a on sta uradi. losa, bas losa utakmica.edit: inace i dalje mislim da bi DR Kongo mogo da iznenadi favorite (recimo Juznu Afriku sa kojom bi se najverovat ukrstao, bez problema), al ne mislim da ce moci u ludilu da dobiju Mali kad se to ocekuje od njih. Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Zambija maltene ni kriva ni duzna stigla do boda posto ju je Nigerija propisno rasturila u II pol. Nigerijci opet u zadnjim momentima primaju ultra-tupav gol i ispustaju vise-nego-zasluzenu pobedu i dovode se u situaciju da im raspala Burkina Faso i autsajder Etiopija diktiraju protivnika u 1/4 finalu (i to najverovatnije Obalu Slonovace, prvog favorita ACN).

Link to comment

Burkina Faso - Etiopija 1:0 na poluvremenu. mnogo losa Etiopija, krenuli su doduse odlicno, imali par opasnih akcija, jednu stativu posle izlazenja samog pred gol, al onda im se povredio glavni igrac Girma i od tada su indisponirani i nepovezani (pred sam kraj poluvremena se povredio i jos jedan igrac, tak da su vec 2 izmene izvrsili), Saladin bog fudbala u totalnom kurcu, a Burkinabe ih bukvalno kida u napadu. mnogo, neuporedivo bolje izdanje od onog sa Nigerijom - Pitroipa u elementu, Alan Traore svuda na terenu, a Dagano drvo tamo gde je najkorisniji - na klupi. i dalje su totalna divljina od ekipe, puca im kurac pravilo ofsajda, zajebavanje u odbrani, ali su neuporedivo konkretniji pred golom.edit: ne bi me cudilo da se zavrsi 3:0 kako je krenulo.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

da li ja gresim ili su ove sudije najveci debili ikada? zar ne moze covek teoretski da skoci i sa sredine terena i uhvati loptu u vazduhu ako ce da se doceka u svom sesnaestercu sa obe noge?

Link to comment

crveni dobio golman B Faso jer je uhvatio loptu u vazduhu van svog kaznenog i prizemljio se nogama nazad u svoj kazneni prostor. jel to za crveni ili uopste prekrsaj ?

Link to comment

brao Fei. moze ovde jos svasta da se izdesava, izuzev Etiopskog prolaska dalje. najverovatniji scenario ipak jeste da razbojnici odigraju nereseno sa Zambosima - sampioni sacuvaju cast i ispadnu sa ACN neporazeni - a Nigerija da bije Etiopiju jedno 3:0 i da idu Burkina i Nigerija tim redom. a moze BF da ispadne isto tako, a Zambija da bude prva, tak da ovo ce biti cirkus do zadnjeg minuta:a4pldd.jpg

Link to comment
Mocna Burkina Faso!1 Fei zna™
inace, evo kako su se plasirali na ACN - maltene su se provukli protiv Centralnoafricke Republike - 1:0 izgubili u Bangiju, gubili kuci 0:1 u revansu i okrenuli ih na 3:1 do kraja. obratiti paznju na divljinu™ od gola u 90+6:http://www.youtube.com/watch?v=5-oIOW4iZXU(doduse Centralnoafrikanci su skinuli skalp 1 Egiptu u pretkvalifikacionom kolu, tak da svakako nisu sala, but still)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...