Jump to content
IGNORED

Afrika


Feindouno

Recommended Posts

On 24.6.2019. at 21:17, levi said:

debitovao je valjda i za A Englesku. neko će već objasniti kako to može

On 27 November 2016, the Ivorian Football Federation confirmed that Zaha had sent correspondence to FIFA to switch his international football allegiance from England to the Ivory Coast.[70] In response to this development, England manager Gareth Southgate indicated he would try to dissuade Zaha from changing allegiance due to his consistent club form.[71]

 

Samo Krkić nije mogao da igra za Srbiju... :mellow:

Link to comment

Salah sa reprezentacijom kao Mesi sa Argentinom.

Egipat je tradicionalni dobar na Kupu Africkih nacija, mislim najsupesniji, ali sa Salahom bas i ne ide i to jos domacini.

Link to comment

Salah za poluvreme koje sam gledao napravio asistenciju za potencijalni gol koji Trezege za 5 metara promasio + 5 lopti na 10 metara od sebe i uz to 60% napada Egipta je islo preko leve strane. Ja ne znam sta je selektor Egipta radio ali rispekt za Juznoafricku republiku.

Link to comment
3 hours ago, Meazza said:

Salah se plasirao na svetsko s Egiptom, to je za njih bilo vaznije od kupa nacija jer pre toga nisu bili odavno.

 

To pises kao da im je lakse uzeti Svetsko nego CAN. Jebo ucestvovanje, daj da se nesto i osvoji.

Mesi=Salah

Link to comment

pa naosvajali su se CAN-a, to su zadovoljili, a na svetskom nisu bili od 1990

nemam na osnovu čega da procenim, ali kažu da je bila veća euforija zbog plasmana u Rusiju, nego posle nekih CAN-ova

 

mada stoji da je ispadanje u 1/8 veliko iznenađenje i ozbiljan fijasko, s obzirom da su bili domaćini i po svemu prvi favorit itd

 

 

Edited by levi
Link to comment
2 hours ago, John Coltrane said:

Salah nije. Prosle godine su izgubili od Kameruna u finalu i mislim da ima jos jednu polutku.

 

to da, za Egipćane  je postalo važnije da odu na svetsko nego da osvoje CAN, ali sad kad su to ostvarili, treba ponovo da dominiraju Afrikom, sad prvi put imaju 1 svetsku zvezdu u reprezentacijii ali na žalost izgleda rođenog gubitnika, kome je trebala Maneova prevara u finalu Cl da konačno sovoji nešto u životu

Link to comment

tja, tomayto tomato

 

izgleda da su bili kompaktniji kad nisu imali takvog igrača nego sad, pustili su ga i da preskoči pripreme.. verovatno su planirali i da lakaše prođu prvo kolo nokaut faze, pa da posle  zapnu, ali jbg 

Link to comment

Nisu ni neki bog zna kakav kvalitet. Meni se čini, gledajući ovaj turnir da u Africi 12-13 reprezentacija sličnog kvaliteta. Niko tu ne odskače epohalno, 2-3 dobra fudbalera po ekipi, ostali vrlo sličnih mogućnosti, favoritima ušla voda u uši u nokaut fazi. Madagaskar dobio Nigeriju, sada su prošli na penale DR Kongo, a pola ekipe im po francuskim rekreativnim klubovima, treća liga i niže. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...