Jump to content
IGNORED

Afrika


Feindouno

Recommended Posts

Danas u Gabonu pocinje Kup Africkih Nacija. Bice otvoren utakmicom koju domaci Gabon igra protiv Gvineje Bisao kojoj je ovo prvi put da se kvalifikovala na prvenstvo. Drugu utakmicu danas igraju Burkina Faso i Kamerun. Paskal Feinduno je zavrsio reprezentativnu karijeru, pa Gvineja nije uspela da se kvalifikuje, a nije se kvalifikovala ni Nigerija. Posle duze pauze n aKup Nacija se vraca Egipat. Evo i sastava grupa:

 

Grupa A

Gabon

Burkina Faso

Kamerun

Gvineja Bisao

 

Grupa B

Alzir

Tunis

Senegal

Zimbabve

 

Grupa C

Obala Slonovace

DR Kongo

Maroko

Togo

 

Grupa D

Gana

Mali

Egipat

Uganda

 

Senegal je najbolje odigrao kvalifikacije i jedini zavrsio sa maksimalnim ucinkom. Mali, Maroko i Alzir su imali sam opo jednu neresenu utakmicu. Obala Slonovace je jedva prosla kvalifikacije, ali je svakako u krugu favorita, kao i domaci Gabon.

Link to comment

Ukljucio sam se taman na gol Gabona, pa ne znam kako su Gabonci igrali na neresenom rezultatu, ali kad su poveli igrali su kao klasicna JSL ekipa koja ceka kraj utakmice. Gvinejci ne znaju, ali se trude i zasluzeno su izjednacili na kraju.

Link to comment

Kanga je bio dugo povređen, pre toga im je bio standardan. Moguće da se posle ovoga vrati u prvih 11

 

Prvi utisak da Gabon ima modernije stadione od Srbije, najmanje tri

Nije neko veliko iznenađenje, više kao kuriozitet

Edited by levi
Link to comment

Kanga je bio dugo povređen, pre toga im je bio standardan. Moguće da se posle ovoga vrati u prvih 11

 

Prvi utisak da Gabon ima modernije stadione od Srbije, najmanje tri

Nije neko veliko iznenađenje, više kao kuriozitet

 

 

 

Sad sam tek provalio da je Kanga igrao poslednjih petnaestak minuta. Ušao baš umesto Lemine.

Link to comment

Mahrez čupa bod za full Algeriu protiv simpatičnih Zimbaveanaca koji skoro svi igraju u Africi

 

Tj Alžiru fali Feighuli od viđenijih. ne znam što ga nisu vodili, bitno da su ojadili Lester za dva igrača

Edited by levi
Link to comment

Kanga je bio dugo povređen, pre toga im je bio standardan. Moguće da se posle ovoga vrati u prvih 11

 

Prvi utisak da Gabon ima modernije stadione od Srbije, najmanje tri

Nije neko veliko iznenađenje, više kao kuriozitet

А ти о Габону знаш шта? Културрасиста по дефиницији.

Link to comment

Boze, koliko je ovo lose. Nije cak ni zanimljivo lose, nego samo lose.

Egipcani kao random ekipa iz trece lige - zapad. Jos Kuper car izvadi Salaha koji je jedini trcao napred i otada ljudi nisu presli centar, donose je jedni drugima u noge dok je ubrzo ne izgube. Mali lagano mogao do sva tri boda da su bili hrabriji. Jesu divlji, ali ima makar neceg fudbalskog u njima, dok je Egipat prava batadjoristicka ekipa, odbrana durise u aut, a u napadu igraju debeli koji ne mogu da trce. Spic im je stalno prilazio po loptu, a kad mu je daju, on kao krene unazad i stoper je samo pokupi, jedno pet puta tako.

Edited by Malvo
Link to comment

Gabon i Burkina Faso su odigrali bas zabavnu utakmicu. Zbog takvih volimo Africki fudbal iako su se posteno ispromasivali. Steta sto se Pitroipa povredio, ali bi mogli Burkinjani i bez njega daleko da doguraju kao onomad kad su usli u finale posto ga je sudija na pravdi boga iskljucio.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...