Jump to content
IGNORED

Serie A 2012/2013


crtamOrasi

Recommended Posts

Cini se da je ove godine liga nikad izvesnija. Juventus se ozbiljno pojacao, Milan i Inter su cini se nikad nezainteresovaniji. Napoli je rasturio tenore :( Tesko da Roma, Udineze i Lacio mogu da urade nesto vise od borbe za evro kupove. Mozda se i neko iz trija Fiorentina, Palermo i Sampdoria i umesa u tu borbu, dok ce ostali voditi borbu za opstanak do zadnjeg kola.Juventus se pojacao za sad solidno. Razlika u odnosu na prethodnih 19 sezona je sto nece vise biti Del Pjera :Hail: Cini mi se da su se lose poneli prema njemu i da su trebali da mu dozvole da tu zavrsi karijeru. Dosli su Isla, Asamoa, Lusio i Djovinko, Kaseres je otkupljen od Sampdorie. Trebalo bi i da je El Kaduri dogovoren. Za ocekivati je i da ce se dodatno pojacati u napadu. Pored Alexa otisli su i Maninger, Estigaribia i Groso. Rsice se jos nekih viskova sigurno.Milan je zasad prilicno neaktivan. Igraci koji su bili okosnica u poslednjoj deceniji napustili su klub. Inzagi, Gatuzo, Sedorf, Nesta, Zambrota, Van Bomel nisu vise igraci Milana. Ne znam kakva je situacija sa Akvilanijem. Za sada su dosli Montolivo, Muntari i Traore iz Nansija, svi kao slobodni igraci. Prica se da ce uzeti i Zulija Cezara iz Intera. Sve u svemu preslabo. U ligi mozda i mogu da se odvuku na Ibrinim ledjima do mesta koje vodi u Cl, ali tesko i nesto vise od toga.Od Intera ne znam sta da ocekujem. Kordoba je zavrsio karijeru, Muntari, Pandev i Lusio su isto napustili klub. Poli i Palmbo su na pozajmici u Sampi. Forlanov odlazak je samo pitanje dana, verovatno i Cezar, a ni Stankovic nije siguran. Dosli su za sada Palasio, Handanovic i Silvestre. Verovatno ce dovesti jos nekog. Previse je tanko to za sada.Napoli je slabiji za Lavecija. I to ce biti hendikep koji ce biti tesko nadohnaditi. Kavani je izgleda blize tome da ostane, nego da napusti klub ovog leta. Sem toga nista se specijalno nije desilo za sad. Insigne se vratio sa pozajmice i verovatno ce igrati tu naredne sezone. Pregovara se izgleda sa Udinezeom oko Armera. To bi bilo odlicno pojacanje. Pokazali su interesovanje i za Medela iz Sevilje i Skrtela. Ne znam sta ce biti od toga. Vargas, koji je doveden da zameni Lavecija je bio ocajan prosle polusezone. Ako urade jos nesto u prelaznom roku bice mozda i najozbilniji konkurent Juventusu, ali ponovo sa slabim sansama u toj borbi.Ovog leta me je definitivno Udineze najvise razocarao. Znao sam da su klub koji proizvodi i prodaje igrace, ali ovakav odliv nisam ocekivao. Tesko je i ispratiti ko je sve dosao, a ko otisao, posebno sada kada je u sve to ukljucena i nova filijala. Ostali su bez Asamoe, Isle, Handanovica. Torje i Cvetko Cvetkovic (Floro Flores :P ) su na pozajmici u Granadi. Denis je trajno otkupljen od Atalante, iako sam ocekivao da ce neko veci zagristi za njega. Armera hoce Napoli. Ponovo je dosao i doveden sa pozajmica buljuk igraca. Vilians, Orto (?), Alan i Paskvato su kupljeni, vratili su se Kuadrado, Obodo i Mjuriel iz Lecea, Kandreva iz Lacija i Brkic iz Siene. Bice oni ok, svake godine se isto snalaze.Najveca razlika za Romu u odnosu na ranije je dolazak Zemana :Hail: i sto se konacno ozbiljno pokusava da se klub oslobodi skupo placanih veterana. Borielo i Pizaro su se vratili sa pozajmica, ali su im pokazana izlazna vrataTM. Nadam se da ce narednih godina usrecavati nekog drugog, evo ovi Sefovi se javljaju :D Kjaer je vracen odakle je dosao, Gago takodje, Sisinjo je otisao hvala bobu (nisam vam rekao da je covek imao visegodisnji proble sa alkoholom i da nije izbacen zbog toga, jebo ih pas), Hajnce ce najverovatnije u Bolonju, Zuan mozda nazad u Brazil i to bi bilo to sto se tice odlazaka. Bio bih srecan kada bi oterali i Hoze Anhela, Valensija se interesovala. Nista nije pokazao, apsolutno razocaravajuce, verovatno i najgori cele sezone. Sto se tice dolazaka, bilo je aktivnosti, ali su to uglavnom prosecni igraci za sada. Kastan (bio je odlican u Korintijansu), Dodo (odmah se povredio, vrlo verovatno da od njega nema nista, ali i onako je free transfer), Bredli su dosli. Otkupljena je druga polovina Borinija od Parme i otkupljen je Markinjo. Bio bih zadovoljan potpisivanjem jos dva defanzivca, ali malo zvucnijih imena i jos jednog veznog. Puno se prica o Destru, a nisam siguran koliko nam je potreban, jedino kao invesricija za buducnost. Inace imam velika ocekivanja od ove sezone. Bar ce biti ultrazabavno sa Zemanom. Ne ginu nam pobede i porazi protiv svakog i svugde.Lacio me ne zanima. Da bob da ispali! Smenice Petkovica o mitrovdanu.Sef neka pise sta se desava sa ovim sitnijim, da se ja ne brukam. Mislim da je Peskara najvise ocerupana ovog leta i da je sigurna za Seriu B.

nadam se da sam izjinxovao Juventusu podnaslovom :P

Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    285

  • gervasius twinkleminkleson

    214

  • MiddleClass

    110

  • MILF HUNTER

    104

Atalanti je to jubilarni 500-ti put. Ne verujem da ce im preterano smetati :D

Pirlo se povlaci pre polusezone zbog obracuna sa Krasicem u svlacionici i uzima Roma rutinski

Link to comment

Juventusu dodaj i Pogbu, to je 99.9% gotovo, samo nije zvanicno [nadam se da ce biti uskoro, da se odmorimo od te telenovele]. Doduse, ne vjerujem da ce se bash naigrati, pa mi i nije jasno zasto je otisao iz Uniteda, ali ajde, to je druga tema. Slazem se da je Juve prvi favorit, i to, bojim se, bez ozbiljne konkurencije. Moj osjecaj je da ce Roma jedina biti sposobna da koliko toliko ugrozi Juventus, ali opet, prerano je, i Milan i Inter mozda i mogu da naprave nesto, dovedu nekog ko je visak u Realu/Barci/Cityju or something. Npr. Milan, ne bi me chudilo da vrati Kaku, ako se ispostavi da je tacno da Modric ide u Real.Samo par ispravki - Palombo i Poli su bili pozajmljeni IZ Sampdorije, s tim sto je Poli otkupljen, Palombo nije, i vraca se u Samp. A Caceres je otkupljen od Sevilje :)Sto se Rome tice, doveli su pored Bradleya i Tachtidisa iz Verone. Bio vrlo dobar u Serie B prosle godine, Zemanova izricita zelja. Mene zanima sta ce biti sa igracima tipa Pjanic i Borini, koji su bili dobri prosle godine, ali mi se ne cini da se uklapaju u Zemanov sistem. Destro bi bio odlicno pojacanje, ali uz sav hajp oko njega, mislim da mu je cijena skochila nerealno mnogo i da se ne isplati davati na njega nekih 15+ miliona.Napoli ce sigurno da dovede nekog, a za Lavezzija vec imaju zamjene. Vargas i Insigne su ogromni talenti, samo sto Mazzari nema obicaj da rizikuje sa mladim igracima. Ali ocekujem da Vargas eksplodira. O ovim manjim klubovima malo kasnije, ali sto se Fiorentine tice - tu se tek nista ne zna. Sad se pominje da bi i Behrami mogao u Napoli :(Haos.

Link to comment
Juventusu dodaj i Pogbu, to je 99.9% gotovo, samo nije zvanicno [nadam se da ce biti uskoro, da se odmorimo od te telenovele]. Doduse, ne vjerujem da ce se bash naigrati, pa mi i nije jasno zasto je otisao iz Uniteda, ali ajde, to je druga tema. Haos.
Gotovo je ovo, već ga je Aleks opljuvao kao nulu od čovjeka, potvrđeno na MU kanalima.Za ovo drugo, Tu quoque, Brute, mi fili?
Link to comment

nadam se da sam izjinxovao Juventusu podnaslovom :P

Džabe. Juve stavio i treću zvezdicu na dres.iw2qag.jpg"30 na terenu"3313szt.jpgKad smo kod dresova, Roma ima dosta mračniju bordo boju nego lane -vyth13.jpgForza Roma!
Link to comment

Bobe, koliko su idiotski dresovi sa ovim '30 sul campo'. Fino im je Zeman rekao, i tih 28 su previse...Elem, Fiorentina izgleda polako sklapa nekakav skup igraca koji bi mozda mogao da bude tim. Ali i dalje se ne zna sta ce biti sa 2 najbitnija igraca, Joveticem i Behramijem.Dolazi Viviano na golu [rodjen u Firenci, veliki navijac Fiorentine] i Della Rocca iz Palerma, Roncaglia iz Boce u odbrani, na sredini vjerovatno i neki Ralf iz Corinthiansa, a u napadu El Hamdaoui, koji nije igrao ni minut u prethodnih godinu dana, i mozda Chamakh. Ne uliva bash neko povjerenje, ali ajd, vidjecemo na sta ce to liciti..

Link to comment

Juventus povukao dresove sa zvezdicom viska :lol: Mislim da su se kurobecali samo da bi se opravdali pred svojim navijacima, ali ce natpis verovatno ostati, sto je ponovo sranje. Modji je definitivno gori i od Toleta.

Link to comment
Cudna ideja :D
Lazio players profiled naked on camera during pre-season trainingPart of new coach Vladimir Petkovic's fitness regime in the close season has seen the squad strip on film to track weight changes over the duration of their sessionsNew Lazio coach Vladimir Petkovic has introduced a radical new method of ascertaining the fitness levels of his players - capturing naked images of them over the course of the season.According to Rome's Corriere Della Sera, the Bosnian coach is implementing strict fitness standards on the Biancocelesti, with the stripped profiles of playing staff providing a novel means of measuring diets by analysing both posture and abdominal size.
Link to comment

Nekada chlan Serie A, u doba Zemanlandije vol. 1, Foggia vise ne postoji :(Tj. klub ce nastaviti da postoji, ali kao amaterski.

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...