Jump to content

Kvalifikacioni turnir

Feindouno

Recommended Posts

Makedonci samo imaju srece da su upali u najslabiju grupu sa nikad gorim Novim Zelandom tako da im se snovi o OI nece zavrsiti vec veceras.

• Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Feindouno

52

• Cash

15

• Gromiko

8

• J.R. Cash

8

Atmosfera razocaravajuca, ocekivao sam "vatreniju" podrsku za Venecuelu. Publika ocigledno nije navikla da gleda kosarku, vidi se. Nemaju ni neki tim, muce se i sa Nigerijom, samo poen razlike posle 3. cetvrtine. Rek'o bih da Venecuelanci ne mogu na OI.

Atmosfera ocekivana rekao bih, slicnoje i u PR, Dominikani itd...Nigerija ih je prije svega prebila, mnogo su jaci fizicki i to se vidjelo sinoc. Rekao bih da Venecueli vise odgovara Litvanija i da cemo ih veceras vidjeti u dosta boljem izdanju.

A NZ strasna ekipa :unsure: Jedva cekam da vidim kako ce Angola da ih razguzi.Dominikanci odigrali bez odbrane protiv Koreje, 95-85 na kraju iako su uglavnom gubili. Martinez i Horford ocekivano pokidali pod kosevima, ovaj prvi mislim da je imao 25+ skokova. Vidjecemo sutra da li mogu da se rvu sa ruskim medjedima.

Nekako mi je promakla cinjenica da Arojo ipak igra. Nije igrao na Centrobasketu i negdje sam citao da je uzeo slobodno ovo ljeto ali nista od te price... na papiru imaju nikad jaci tim a nisu losi ni na terenu za sad. Na Centrobasketu su dobili sve sem finala protiv Dominikanaca (bez Aroja i Balkmana) a ovde gaze Jordan lagano.Sutra igraju za prvo mjesto protiv Grcke i mislim da su sanse 50-50 objektivno mada je meni PR favorit.

Moram da vidim Venecuelu veceras, na papiru (kao i na prvenstvu JA) su odlicni i cijenim da mogu da dobiju Litvance.
Toliko o Venecueli (LTU - VEN 100:82)Koja je zapravo poenta ovog turnira? Vec se iz aviona vidi da na OI idu Grcka, Rusija i Litvanija
pacey defender
Toliko o Venecueli (LTU - VEN 100:82)Koja je zapravo poenta ovog turnira? Vec se iz aviona vidi da na OI idu Grcka, Rusija i Litvanija
Banujte Hazarda zbog omalovažavanja olimpijskog duha.

:lol:Mada, znam koja je poenta - ovo je nacin da se progura jos jedna evropska ekipa na OI nego sto je ranije bio slucaj a da ispadne da se postuje olimpijski duh.Ranije je, ako se secam, raspodela bila2000.:1 domacin1 svetski prvak1 sampion Afrike1 sampion Azije1 sampion Okeanije2 najbolja iz S. i J. Amerike5 najboljih iz Evrope2004.:1 domacin1 svetski prvak1 sampion Afrike1 sampion Azije2 najbolja iz Okeanije3 najbolja iz S. J. Amerike3 najbolja iz EvropePromena je odradjena na osnovu ucinka na OI 2000. i SP 2002.Novi format (koji se primenjuje od 2008.) ocigledno nacin da se osigura da pola ekipa budu iz Evrope svaki put i ako se kao postuju i ostali kontinenti...a verovatno i nacin da se izbegne odlucivanje o ucescu na OI u utakmicama za 5. mesto gde su igraci smoreni nakon ispadanja u 1/4 finalu evrobasketa

Dakle, trenutno stanje stvari pred odlucujuce meceve:Grupa A:Portoriko igra protiv Grcke za prvo mjesto. Utakmica je veceras u 2.Grupa BLitvanija ce dobiti Nigeriju veceras i osvojiti 1. mjesto. Venecuela druga.Grupa CRusija - Dominikanska Republika za 1. mjesto, igra se u 8.Grupa DAngola veceras dobija NZ i uzima 1. mjesto. Makedonija druga.Jasno je da je zdrijeb mazio reprezentacije iz donje polovine i moze se reci da su Rusija i Dominikanska Republika vec u polufinalu. Tamo se ne ukrstaju nego igraju protiv ekipa iz A/B grupe.Od evropskih ekipa meni najranjivije djeluje Litvanija i mislim da ce oni ispasti vec u cetvrtfinalu od Grcke/PR.

Dakle, trenutno stanje stvari pred odlucujuce meceve:Grupa A:Portoriko igra protiv Grcke za prvo mjesto. Utakmica je veceras u 2.Grupa BLitvanija ce dobiti Nigeriju veceras i osvojiti 1. mjesto. Venecuela druga.Grupa CRusija - Dominikanska Republika za 1. mjesto, igra se u 8.Grupa DAngola veceras dobija NZ i uzima 1. mjesto. Makedonija druga.Jasno je da je zdrijeb mazio reprezentacije iz donje polovine i moze se reci da su Rusija i Dominikanska Republika vec u polufinalu. Tamo se ne ukrstaju nego igraju protiv ekipa iz A/B grupe.Od evropskih ekipa meni najranjivije djeluje Litvanija i mislim da ce oni ispasti vec u cetvrtfinalu od Grcke/PR.
Makedonija nije Evropa :unsure:

Ne, Makedonija nije taj kalibar i nije kandidat za plasman na OI.Svi ocekuju da se plasiraju Rusija, Grcka i Litvanija pa sam na njih i mislio.

Inace se da se OI popunjavaju po starom sistemu, Makedonija bi vec bila na OI a Grcite i Litvancite bi jos proslog leta znali da ovoga ne idu nigde. Dakle, zavera angry.gif

Angola - Novi Zeland preslikana utakmica Ang-MKD, ovaj put Kivije sere i sve im ulazi a ovi ne mogu da se sastave.+15 pred kraj poluvremena.edit:pirova pobjeda NZ-a, dalje ide Angola na gol razliku.

Edited by Feindouno

na kraju makedonija prva u grupi. u 20 pocinje dominikanska republika - rusija, cini mi se prvi pravi mec. nadam se da ce horford da objasni neke stvari.

• Create New...