Jump to content
IGNORED

Uopsteni saveti


Venom

Recommended Posts

Dok sam vozila bajs danas punom brzinom, nešto zujavo mi se zakucalo u obraz tik ispod naočara i najstrašnije me ubolo, toliko je zabolelo da sam maltene pala sa bajsa. Na sreću je bilo par minuta od kuće, muž je izvadio pincetom deo guze i bodlje, i odmah sam hladila i stavila Fenistil (sve je aminovala apotekarka). Da li je očekivano da se to mesto malo naduje i da boli (kao da me je neko izudarao) i peče i deset sati nakon nezgode? :/

Link to comment

Uporedi sa kako inace podnosis ubode insekata, ne reaguje svako isto. Ubod strsljena moze biti zajeban i traje dugo (iz prve ruke). A mozda ti je ostao komadic stvora. 

Link to comment
12 minutes ago, kipo said:

Uporedi sa kako inace podnosis ubode insekata, ne reaguje svako isto. Ubod strsljena moze biti zajeban i traje dugo (iz prve ruke). A mozda ti je ostao komadic stvora. 

 

Nisam baš nešto imala iskustva sa ubodima. Kao malu me je ubola osa u jezik i secam se samo da je bio naduven. Pogledah malo slike uboda strsljena, pa izgledalo je mesto tako otprilike. Učinilo mi se da je bila velika zverka, tj. takav osećaj na licu je bio.

 

Malo mi je i crveno tu, ali ne vidimo/ne osećamo da je nešto ostalo, plus kaže muž da nije bio problem izvaditi.

 

Pored fenistila sam uzela i neki sa kortikosteroidom koji se maze dvaput dnevno, zaboravih da kažem.

Ništa, hajde da vidimo kako će biti sutra :unsure:

Link to comment

@I*m with the pilots

 

kako si danas?

 

ne verujem da je bio strsljen...mozda neka osa ili pcela nisu ni one male kada se zakucaju u tebe a obe se krecete brzo :D 

 

mene je pre neki dan ujela pcela za podbradak i samo mi je malo bridelo kasnije malo trnulo a ostao je samo mali otok,malo veci od ujeda komarca..nista nisam hladila niti mazala..nista strasno..ali ja,za sada, dobro podnosim ujede insekata...

Edited by ivy
  • +1 1
Link to comment

Kako ti je sad @I*m with the pilots? Ako je spao otok, i smanjilo se od toga što si mazala, onda verovatno prolazi.

Ako ti je i dalje otok, kapiram da bi bilo dobro da odeš do lekara, možda ti da da popiješ neki kortikosteroid.

Da je stršljen, to ne bi promaklo, gotovo izvesno bez neke intervencije. Ali i ostale bube mogu da budu nezgodne, bukvalno zavisi od osobe do osobe.

Link to comment

Nije mi nešto bolje, dodatno sam slomljena od lošeg spavanja, stalno sam se budila jer me je bolelo (a i beba je nešto kenjkala [rastu zubici] - baš se spojilo).

 

Malo je naduveno i i dalje rumeno, dovoljno je ipak da me malo ometa dok gledam, baš bezveze. Kao da mi se malo udebljao podocnjak, tako izgledam. (Ali ne jezivo kao na nekim fotkama koje videh)

Taj FeniHidrocort ima Hidrokortizon, ali videcu da nazovemo doktora popodne pa da vidimo

  • +1 2
Link to comment

Doca reče da mu ne izgleda mnogo strasno i da nastavim sa tim FenilHidrocort-om i necim protiv bolova. Uzeh ibuprofen, bolje mi je sad. Inače je počela i slepoočnica da me boli :unsure:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Sad nemam pojma gde bi ovo pitanje trebalo da ide, pa ajde da probam ovde.

 

Prebacio sam karton iz Šilerove u dom zdravlja u centru Zemuna, Avijatičarski trg pa ako ima neka preporuka kog doktora da odaberem.

Link to comment
  • 1 month later...
5 minutes ago, askeladden said:

Magnezijum gel pomaze

Imam Mg rastvor (spominjala sam pre tog životnog saputnika) ali se nesto tripujem da nije za stomak 

 

:thumbsup:

 

 

Spoiler

 

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...