Jump to content
IGNORED

Uopsteni saveti


Venom

Recommended Posts

43 minutes ago, ObiW said:

Muski, kada iseckate halapenjo ili bilo koju ljutu papriku, operite ruke. Narocito ako nameravate da idete u WC posle toga, a obavezno ako je u pitanju mala nuzda. 

To se kod mene u porodici uči od malih nogu, da ne kažem nužde :D

I nikako ne trljati oči. :cry:

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Da li neko može da uporedi ova 2 suplementa prema sastavu i isplativosti?

Neurozan iz apoteke košta oko 2000din

Vitamin C 80 mg, magnezijum hidroksid 75 mg, L-argnin 40 mg, vitamin E 36mg, vitamin B3 32mg, cink-sulfat 15mg, pantotenska kiselina 12mg, Vitamin B110mg, fosfatidilserin 10 mg, fosfatidilholin 10 mg, L-glutamin 10 mg, koenzim Q10 10 mg, vitamin B6 8 mg, gvožđe II fumarat 8mg, L-glutation 5 mg, vitamon B2 3mg, mangan 2mg, prirodna mešavina karotenoida 2mg, bakar 1mg, folna kiselina 400µg, jod 150 µg, vitamin B12 cijanokobalamin 100 µg, selen 100 µg,hrom 40 µg, vitamin D 10 µg. Proizvod ne sadrži veštačke boje, konzervanse, gluten, kvasac.

 

https://www.iherb.com/pr/jarrow-formulas-neuro-optimizer-120-capsules/350

ima više tableta, ali se piju po 4 dnevno, pa izađe na isto, ali navodno ima više koncentracije sastojaka, ali i košta duplo više.

Edited by El Guapo
Link to comment
27 minutes ago, El Guapo said:

Da li neko može da uporedi ova 2 suplementa prema sastavu i isplativosti?

Neurozan iz apoteke košta oko 2000din

Vitamin C 80 mg, magnezijum hidroksid 75 mg, L-argnin 40 mg, vitamin E 36mg, vitamin B3 32mg, cink-sulfat 15mg, pantotenska kiselina 12mg, Vitamin B110mg, fosfatidilserin 10 mg, fosfatidilholin 10 mg, L-glutamin 10 mg, koenzim Q10 10 mg, vitamin B6 8 mg, gvožđe II fumarat 8mg, L-glutation 5 mg, vitamon B2 3mg, mangan 2mg, prirodna mešavina karotenoida 2mg, bakar 1mg, folna kiselina 400µg, jod 150 µg, vitamin B12 cijanokobalamin 100 µg, selen 100 µg,hrom 40 µg, vitamin D 10 µg. Proizvod ne sadrži veštačke boje, konzervanse, gluten, kvasac.

 

https://www.iherb.com/pr/jarrow-formulas-neuro-optimizer-120-capsules/350

ima više tableta, ali se piju po 4 dnevno, pa izađe na isto, ali navodno ima više koncentracije sastojaka, ali i košta duplo više.

Uzmes ovaj jeftiniji i kupis Taurin i Creatine,1g Creatine Plus 1iii 2 gr Taurin zavisi od starosti.Od 40 do 50 dovoljno 1 g posle sve do 3gr.Koenzim Q10 isto odlican i za srce .Taurine stimulise detox probavnog trakta i stvaranje zuci i to ce smanjiti opste stanje zapalenja u telu i time poboljsati kognitivne procese.Creatine u maloj dozi odlican za mozak.Vitamin D najbolje neki rastvoren u MCT ili Palminom ulju.Najstabilniji i ne podleze oksidaciji.Za Jod ne znam koliko je neophodno kad je so vec jodirana.Tu mora neko bolje obavesten od mene.https://www.sciencedaily.com/releases/2003/08/030813070944.htm

Ovde su vegane tovili sa 5gr dnevno.Nema nikakve potrebe za toliko.1gr 

Edited by askeladden
Link to comment
27 minutes ago, El Guapo said:

Da li neko može da uporedi ova 2 suplementa prema sastavu i isplativosti?

Neurozan iz apoteke košta oko 2000din

Vitamin C 80 mg, magnezijum hidroksid 75 mg, L-argnin 40 mg, vitamin E 36mg, vitamin B3 32mg, cink-sulfat 15mg, pantotenska kiselina 12mg, Vitamin B110mg, fosfatidilserin 10 mg, fosfatidilholin 10 mg, L-glutamin 10 mg, koenzim Q10 10 mg, vitamin B6 8 mg, gvožđe II fumarat 8mg, L-glutation 5 mg, vitamon B2 3mg, mangan 2mg, prirodna mešavina karotenoida 2mg, bakar 1mg, folna kiselina 400µg, jod 150 µg, vitamin B12 cijanokobalamin 100 µg, selen 100 µg,hrom 40 µg, vitamin D 10 µg. Proizvod ne sadrži veštačke boje, konzervanse, gluten, kvasac.

 

https://www.iherb.com/pr/jarrow-formulas-neuro-optimizer-120-capsules/350

ima više tableta, ali se piju po 4 dnevno, pa izađe na isto, ali navodno ima više koncentracije sastojaka, ali i košta duplo više.

Zavisi za šta uzimaš. Ovo gore ti je opštija formula, ali ovaj dole (uz Taurin) ima kognizin, koji je new thing u oblasti otklanjanja mentalnog zamora, brain fog i te fore, ovaj dole je više za moždane funkcije dok ovaj gore rekao bih više ide na opšte stanje organizma, poboljšanu cirkulaciju, protok materija (L-arginin) itd.

Link to comment

neurozan je bas za mozak i nerve, ne za opste stanje

 

nije on neka bomba ali je pristojan

 

meni je ljekarka za koncentraciju preporucivala i oikamid, genericki piracetam, to je nootropik, proizvodi ga galenika i moze da se nabavi u hrvatskoj i bosni, ali uz recept - moze i srpski - na uvid

 

 

Link to comment

da nemam tesku nesanicu bas bih otisla kod dr da je pitam za savjet da li da pocnem da uzimam ovaj drugolinkovani suplement, ovako nije za mene

 

 

Edited by morgana
Link to comment
  • 1 month later...

Meni treba neki najjaci moguci za pamcenje i koncentraciju, odavno sam postao kritican. Ako postoji nesto sto stvarno ima efekta, moze prosvetljenje ovde.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
On 27.1.2022. at 8:38, Zli Gli said:

Meni treba neki najjaci moguci za pamcenje i koncentraciju, odavno sam postao kritican. Ako postoji nesto sto stvarno ima efekta, moze prosvetljenje ovde.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

Oikamid spomenuti sljaka.Neko kaze A i men se cini da Creatin pomaze,al mi malo sjebe spavanje ako uzmem popodne.Manje secera u ishrani Takodje S vremenom ocisti glavu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...