Jump to content
IGNORED

Uopsteni saveti


Venom

Recommended Posts

e sad ne znam ni ja :lol: 
jednom je nestalo samo od sebe, jedno sam čini mi se ogulio. ovo mi je sad na peti sa strane, malo je, tako da ga neću moći iščupati. videću kad se vratim doma, al videću da nabavim sredstvo za ubuduće, vidim sad da postoje i neki flasteri pored velikog broja narodnih vradžbina

Link to comment
  • 2 weeks later...

nemam pojma gde bih sa ovim pa ajde ovde... moja sestra je 20god imala strasne migrene,ali strasne.. i otkiju joj slucajno extreman nedostatak vitamina b i b12 i od kada uzima jake doze njih migrene su nestale..

 

pa samo predlog zenama sa migrenama da provere i to..obicno je  resenje dosta jednostavno

 

 

Link to comment

Hvala ivy na ideji, ja se patim sa glavoboljama već neko vreme, ali generalno mislim da je od previše umora i nedostatka sna, a to ne znam kako da popravim, bebu ne mogu da vratim u porodilište ;D
Preporučila mi je prijateljica da probam osteopatiju, pošto me uglavnom boli na potiljku, to bude nesnosni pulsirajući bol. Imala sam jedan termin do sad, trebaće još, videćemo da li će to uopšte uraditi nešto sem što će mi uzeti dobre pare iz džepa.

------

Da li neko ima iskustva sa flasterima sa UV zaštitom?

Imam tri mala reza od laparoskopske operacije slepog creva od prošle nedelje koji ne treba da se izlažu suncu. Idemo za nekoliko dana na more, pa gledam šta da radim sa tom ranom na pupku. Ove dve ispod su dovoljno nisko da će ih pokriti kupaći kostim. Kako nemam vremena ni snage da tražim (niti iskrene želje da nosim sad jednodelni kupaći), palo mi je na pamet da na pupak stavim takav neki flaster. Znam da postoje jer je rodjaka nosila takav kada je imala operaciju mladeža na licu, otud i ideja.
Nazvala sam apoteku, ali mi tamo žena reče da i pored toga što jesu sa UV zaštitom ne bi preporučila da se izlažem suncu nego samo u hladu sa tim. E sad, ja bih bila na suncu ujutru do 10, možda 11 i posle 17h, pa mislim da ne bi trebalo da bude strasno i da bi taj UV flaster mogao da bude dovoljan?

Link to comment
12 hours ago, ivy said:

nemam pojma gde bih sa ovim pa ajde ovde... moja sestra je 20god imala strasne migrene,ali strasne.. i otkiju joj slucajno extreman nedostatak vitamina b i b12 i od kada uzima jake doze njih migrene su nestale..

 

pa samo predlog zenama sa migrenama da provere i to..obicno je  resenje dosta jednostavno

 

 

Jel bila posledicno anemicna pa otud glavobolja?

@IamWithPilots

Sto ne zastitna krema u debelom sloju, i to sunblock, s cinkom,fizicka zastita

Link to comment
2 hours ago, InvisibleLight said:

 

@IamWithPilots

Sto ne zastitna krema u debelom sloju, i to sunblock, s cinkom,fizicka zastita

 

Mene to sve boli jos, ne mogu da se mazem tako lako :/

Da nije more u pitanju i da ne idu moji roditelji da paze i na mene i na unuka, otkazala bih put, ovako nema razloga - bice mi bolje nego kod kuce.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment




Sto ne zastitna krema u debelom sloju, i to sunblock, s cinkom,fizicka zastita


Uverila me je apotekarka da će mi dobra zaštitna krema biti dovoljna kada prodje još nekoliko dana, dade mi testere nekih kao bas za ovakve slučajeve :) Prvih par dana malo flastera, bez neke sad specijalne UV zaštite.
Link to comment

Sam ti nanosi tu kremu, svuda

Ubitacan uv index u grckoj, 12-13cak. Prvi put u zivotu dobila alwrgiju..

A fureshti se "suncaju" u sred podneva crveni ko bulke

Pre ce Srbi stradati od grckog uv indexa nego od hrvackih torcidasa i sl.

Heliocare tablete, kao unutrasnja zastita, koristim 10ak god, kao dopynu

 

Link to comment
  • 3 months later...

Imam jednu drugaricu koja je veoma cesto depresivna. Imate li neki savet kako da budem dobar prijatelj?

Ona bas jasno kaze, "necu sad da se vidim sa tobom, depresivna sam", ili kada je istovremeno u mracnom kutku ali i dalje je nesto interesuje, onda mi kaze "sada sam depresivna, necu na film, ali mnogo mi se svidja tema za razgovor, hajde hocu, rezervisaces nam karte" (bukvalno ovako) i tu onda nisam sigurna sta da joj odgovorim, ne bih da je teram da radi sta joj se ne radi, ali istovremeno kao verujem da ce joj to sta voli pomoci da se ne oseca tako lose. (Obicno idemo bas na filmske projekcije posle kojih bude neki razgovor, pratimo npr. ciklus "Kino i kauc" Saveza psihoanaliticara, i bas nam bude dobro cak i kada film ili prica posle nisu kako smo zamisljali, i uvek mi kaze da je super sto je dosla iako je imala to i to da radi ili je bila depresivna). Nemam pojma.

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

poucena ekipom sizofrenicara, manicno bipolarnih i depresivnih, nek se drugi bakcu sa njima, ja vise ne mogu. 

 

takvo jedno crpljene energije, bacanje zivota, mozda bih mogla da trpim jedino od moje krvi i to pod teskom kontrolom. 

 

ako tebi ne smeta sto ti ona kaze da je depresivna, jer da meni neko kaze da je depresivan, odmah imam potrebu da pomognem da se osecaju bolje...ali ako ti nisi takav slucaj i ne dozivljavas sve to emotivno kao ja, preporucila bih ti da nista ne menjas vasa veza izgleda da sasvim dobro funkcionise. 

 

good luck! 

Link to comment

Super što se trudiš i što brineš. :) Dosta je sklizak taj teren, a tu su potrebni i drugi podaci koji nisu baš za forum, već za nekog stručnog.

Verovatno si guglala, ali ipak evo nekih saveta

https://www.healthline.com/health/how-to-help-a-depressed-friend

https://psychcentral.com/blog/9-ways-to-help-a-friend-or-family-member-with-depression/

 

Ako i kad bude razmišljala o psihoterapiji, ukoliko je u situaciji da istu sebi priušti, neka obavezno prouči različite psihoterapijske pravce ili modalitete, kako psihoterapeuti to vole da kažu, i neka obrati pažnju na to da postoje terapije koje traju kraće i one koje traju duže, naročito ako je novac bitna stavka.

 

Edited by Malkmus
Link to comment
20 hours ago, I*m with the pilots said:

Imam jednu drugaricu koja je veoma cesto depresivna. Imate li neki savet kako da budem dobar prijatelj?

Ona bas jasno kaze, "necu sad da se vidim sa tobom, depresivna sam", ili kada je istovremeno u mracnom kutku ali i dalje je nesto interesuje, onda mi kaze "sada sam depresivna, necu na film, ali mnogo mi se svidja tema za razgovor, hajde hocu, rezervisaces nam karte" (bukvalno ovako) i tu onda nisam sigurna sta da joj odgovorim, ne bih da je teram da radi sta joj se ne radi, ali istovremeno kao verujem da ce joj to sta voli pomoci da se ne oseca tako lose. (Obicno idemo bas na filmske projekcije posle kojih bude neki razgovor, pratimo npr. ciklus "Kino i kauc" Saveza psihoanaliticara, i bas nam bude dobro cak i kada film ili prica posle nisu kako smo zamisljali, i uvek mi kaze da je super sto je dosla iako je imala to i to da radi ili je bila depresivna). Nemam pojma.

 

 

ako je vec toliko samosvjesna i lijepo reaguje na tematski filmski program koji je nacelno u vezi sa njenim problemom, mozda da joj suptilno preporucis odlazak kod psihijatra koji je ujedno i psihoterapeut. jeste da priroda uglavnom sve obavi sama, pa se tako ljudi od lakse depresivne epizode uglavnom spontano oporave, ali zasto trositi vrijeme uzalud? antidepresivima uglavnom treba 5-6 nedelja da profunkcionisu, kad se hemija mozga sredi krece se sa psihoterapijom. posto je cijena seanse zaista dosta visoka, nalazim da ide do 50 eura, mislim da vrijedi razmotriti privatne domove zdravlja, ja imam, zbog problema iz sfere anksioznosti, iskustva sa euromedikom u cvijicevoj, 25 eura je pregled, psihoterapijski razgovor, nisam gledala na sat ali mislimd da sam izvlacila 45-60 minuta po seansi, kako kad.

depresija, a vazi iz a srodne probleme, ne samo sto se stigmatizuje nego se i mistifikuje, nedostaje insulin, uzmes ga injekcijom, nedostaje serotonin, uzmes ga tabletama, radis na sebi sa psihoterapeutom i sam, zalijecis se, ides dalje i zaboravis na problem. ako se ponovi, obrnes jos jedan krug i to je to, za vecinu, naravno, a nema potrebe da o problemu sudimo prema ekstremima.

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...