Jump to content
IGNORED

Uopsteni saveti


Venom

Recommended Posts

On 18.1.2019. at 15:46, El Guapo said:

Hvala, najverovatnije ću uzimati 1 nedeljno.

Negde sam pročitao da treba paralelno uzimati i magnezijum i valjda K2, da se kalcijum ne bi nagomilavao, planiram da napravim vodeni rastvor magnezijuma i prskam po koži.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 

Pisao vec neko kako da napravis taj Mg rastvor...

BTW ja video Mg hlorid gel za to mazanje.U prodavnici zdrave hrane :blink:

Link to comment

ja sam radila test za vit D i bila sam na manje od 3, a valjda  je minimum 5.  dr je propisao 10 dana x 10 kapi, posle 5 kapi dnevno i  trebalo je da nakon tri meseca ponovo odradim lab, sto ja, naravno nisam ucinila. to je bilo pre godinu dana, i bilo je problema sa vigantolom, cas ga ima cas ga nema, pa sam presla na vit D u kapsulama, ali bas nisam disciplinovana, zaturim negde bocicu pa zaboravim. u svakom slucaju, koliko sam informisana cela srbija ima manjak vit D i ne vredi samo izlaganje suncu kad ga ima, nego mora  i suplementacija. jer kao, sta da se sintetise na suncu ako ga nema u organizmu.

 

sto se tice magnezijuma....na jednoj edukaciji profesor fiziologije koji se inace bavi suplementima uze specijalno nam je rekao da magnezijum hlorid iskljucivo transdermalno, a magnezijum citrat za pijenje.

Link to comment
  • 2 weeks later...

zakazala merenje dioptrije privatno, naravno trebace i ram+stakla. za citanje, za ekran

pregled je  1000-1500din, al me zanima jel to jedini trosak sto cini razliku tj  da idem u drzavnu ambulantu to da obavim jel bi bila neka usteda i za ram+stakla?

Link to comment
3 hours ago, InvisibleLight said:

zakazala merenje dioptrije privatno, naravno trebace i ram+stakla. za citanje, za ekran

pregled je  1000-1500din, al me zanima jel to jedini trosak sto cini razliku tj  da idem u drzavnu ambulantu to da obavim jel bi bila neka usteda i za ram+stakla?

ja sam prvo otišla u dom zdravlja, pošto sam zaposlena, tamo se ne plaća pregled, samo participacija 50 din. oprema ima je bila skrnava i prljava, pregled je trajao 7 i po sekundi i određeno mi je +1 za čitanje. pitala sam da li imam pravo na besplatan ili jeftiniji okvir, pošto su mi ovo prve naočale, i da li može kod njih da se stavi staklo. ne i ne. samo pregled. rekli su mi da je ok da kupim u apoteci ili kod kineza :blink:

 

a onda sam našla optičarsku radnju koja nudi ramove, ugradnju stakala i pregled za 1900, 2900... zavisno od ramova koje izabereš. ima i skupljih. ja sam izabrala neke velike, pa sam morala da doplatim 500 dinara za neka veća stakla, tako da me je sve izašlo 3400. pregled je bio isti kao i u dz, valjda je to ekran, kad te stave u one mengele pa buljiš u neku sliku, plus, razna stakla koja isprobavaš. pregled je trajao 15, 20 minuta, i optičarka mi je strpljivo objasnila na šta da se koncentrišem dok isprobavamo stakla. tako da ni dioptrija iz dz nije bila tačna.

 

ono što je za mene ostalo nepoznanica, šta tu tačno koliko košta. moja je teorija da su ramovi neki kineski za 2 dolara, da je pregled besplatan, a da ugradnja košta oko 2000.

Link to comment

ok, hvala, onda bolje privatno. ovi imaju i ramove i stakla pa cu sve zavrsiti

u medjuvremenu zvala tog opticara i pitala jel imam pravo na refundaciju iz socijalnog jer sam naravno osigurana kazu ima al to je nesto malo, oko 500 din, tako da se ne isplati cekati u socijalnom i kod lekara opste prakse za uputu za ocno

 

malo po malo ode mi 300 evra godisnje minimum na razne lekare i kontrole rutinske..

Link to comment
  • 3 weeks later...

Dajte neki magicni napitak koji bi mi vratio malo snagu. :vesala2:

Od kako je bebac tu, prvo sam se raspadala psihicki, a sada i fizicki. Posebni krivac za ovo je suncana nedelja zbog cega sam dan za danom provodila dva, nekad i tri sata u setnji sa kolicima, posle cega bi me bolela i ledja (prilicno brzo hodam i pored toga sto guram te dodjem u nepravilni polozaj tela, jednostavno se savijem tokom guranja jer ostati prav nema sanse), i misici. A onda kod kuce dosta stajanja oko malog, kuvanje i time stajanje u vecernjim satima; kao dodatak na skupocu je tu neredovno spavanje u toku noci, a nekada kada i odem da spavam rano, tipa u 21h, ne mogu da zaspim, koliko ne mogu da se opustim ili sam izmrcvarena. Tih 10 minuta u kadi pomognu za misice, ali jednostavno mi sve vise nestaje snage; odem da plivam (uvece though) i nemam snage da izguram svoj kilometar. Onda se iznerviram zbog toga pa me i zaboli glava.

Dodatno redovno imam glavobolje kako odmice dan, tacno osetim kako mi telo time salje signale, ali ne znam kako da promenim stanje, dok ne stignu baka ili deka u pomoc.

 

//jedem voce povrce, sad neke sveze salate nema pa ni bogatstva u vocu, pijem mnogo tecnosti

Link to comment

To ti je sto ti je dok ne dodje klinja do neke trece godine - cari roditeljstva. Navataj muza i namesti jedan dan nedeljno da radis sta hoces- kafenises, citas, vozis bajs sta vec... a covek neka se druzi sa bebom.
Nema na cemu:)

Link to comment
22 hours ago, precog said:

To ti je sto ti je dok ne dodje klinja do neke trece godine - cari roditeljstva. Navataj muza i namesti jedan dan nedeljno da radis sta hoces- kafenises, citas, vozis bajs sta vec... a covek neka se druzi sa bebom.
Nema na cemu:)

 

Ma dobijem ja "slobodno", ali iako mi to onda sa jedne strane bude odmor, bude umor sa druge - tako se vrtim u krug sa tim umorom. Najgore je sto nikako da se iselimo iz ovog malog stana, ne mogu ni u njemu da nadjem neki kutak za sebe. Kada dodje vikend, prodisem malo, ali prekratko je to.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...