Jump to content
ArleKino

Premier League 2012/13.

Recommended Posts

ArleKino

Nakon najšokantnijeg finiša u historiji EPL-a i uobičajenog podbačaja Engleske na velikom takmičenju, nestrpljivo čekamo novu sezonu u nadi da neću morati otvoriti 2005* topica da dočekam Arsenalov naslov trofej.Manchester City brani naslov prvaka. Imaju najbogatije sugardaddyje u ligi, najširi igrački kadar (pogotovo sad kad se Adebayor vratio sa posudbe) i, vrlo vjerovatno, ambiciju da napokon nešto urade i na evropskoj sceni. Prošla sezona je pokazala da imaju nekoliko nezamjenjivih u timu - bez Kompanyja i Yaye Tourea, a vjerovatno i Harta, City ima ozbiljne probleme u zadnjoj liniji i sredini terena. Pokušali su dovesti Hazarda no on je odabrao Chelsea. Iako imaju Teveza, Aguera, Adebayora, Balotellija i Džeku, kao pojačanje se spominje Van Persie kojem ugovor ističe u ljeto iduće sezone, a Arsenal mu ne može ponuditi ni približno visoku plaću kao City. Spominjala se i čistka u timu - navodno bi City prodao Adebayora (njegova plaća otežavajući faktor kod prodaje) da bi višestruko otvorio prostor za Van Persieja, Kolarova, Adama Johnsona, Džeku (tražio previsoku plaću od Bayerna), De Jong vjerovatno odlazi, a tu će biti i neka priča sa ne previše uračunljivim Balotellijem i Tevezom. Zasad su mirni na mercatu no nije isključeno da pokušaju dovesti, npr., De Rossija koji je briljirao na EP. Obzirom na napore Abramovicha da vrati Chelsea i na vrh Engleske, moguće je da će i šeici istovariti koji kamion funti da mu pariraju.Njihov gradski rival je već doveo Kagawu. Japanac je bio jedan od najboljih igrača Borussije Dortmund u osvajanju duple krune, donijeće 1 kreativnost i umanjiti potrebu za bocama kisika za Giggsa i Scholesa. Bez obzira na to koga će (i da li će ikog) kupiti do kraja prelaznog roka, najveće pojačanje za United će biti povratak Vidića u odbranu obzirom da su titulu izgubili u izgubljenim vazdušnim duelima protiv Evertona, Cityja i Blackburna. Prošle sezone je Rooney krenuo kao luđak od samog početka sezone no meni se čini da u godinama velikih takmičenja prvo mora proći period oporavka od pribijanja na krst zbog toga što je, je li, glavni krivac što moćni Ingerland nije osvojio mjesto koje mu pripada obzirom na činjenicu da se radi o 1 kolijevci fudbala. De Gea bi trebao biti bolji nego u debitantskoj sezoni, posebno u prekidima. Unitedu ne bi zgoreg došlo da dovedu i jednog defanzivnog veznog obzirom da su tu zbog Fletcherovog zdravstvenog stanja ostali prilično tanki.Arsenal je doveo Podolskog i Girouda. Podolski je ljevonogi napadač koji može po potrebi igrati i u ofanzivnom dijelu veznog reda dočim je Giroud poor man's Hulk, jaki ljevak koji donosi agresivnost i snagu koja Arsenalu itekako treba. E sad, da li je Wenger doveo takav profil igrača (ljevonogi napadači) da bi kvantitetom pokušao nadomjestiti Van Persiejev odlazak i navijačima agresivnim pristupom pokazati da Arsenal ima veće ambicije nego dosad ili da bi privolio kapitena i najboljeg igrača prošle sezone na ostanak. Ne treba smetnuti sa uma ni Thea Walcotta koji je u istoj situaciji što se tiče ugovora kao i Van Persie, a za kojeg su se raspitivali PSG i AVB koji ga želi dovesti u Tottenham. Ono što se meni čini kao prioritet u ovom prelaznom roku jest dovođenje jednog desnog beka i jednog zadnjeg veznog. Nažalost, Sagna, IMHO najbolji desni bek svijeta, sa dva loma noge na istom mjestu u razdoblju od pola godine polako postaje bivši igrač, a prošle godine se njegov izostanak uvijek osjetio. Spominje se njegov reprezentativni kolega Debuchy kao moguća zamjena. Defanzivni vezni igrač je potreban kako bi Song mogao više učestvovati u kreaciji (prošle godine 16 asistencija) gdje će sigurno imati više posla obzirom na Wilshereovo zdravstveno stanje i Artetinu podložnost ozljedama. Navodno je Arsenal odustao od M'Vile no vidjećemo još. Ne znam ni sam čemu bih se nadao.Tottenham je smijenio Redknappa, ali je zadržao Balea na još četiri godine. Ostali su bez Adebayora koji im je bio centralna figura u napadu, a pitanje je koga će novi trener Villas-Boas dobiti. Upitno je i na šta će im ličiti odbrana iduće sezone obzirom na hronične probleme koje vuče Ledley King i 35 godina Williama Gallasa. Luka Modrić bi mogao sredstvo iz kojeg će se finansirati tranzicija Tottenhama iz Redknappovog u AVB-ov. Spominjala se priča po kojoj bi Modrić otišao u Real u zamjenu za desetocifreni iznos + Nuri Sahin no bumo videli nakon EP. Kranjčara su već prodali u kijevski Dinamo. Prema posljednjim informacijama, uzeli su Sigurdssona, jednog od tri Islanđana koji igra fudbal (ostala dvojica su Eidur Gudjohnsen i njegov otac).Prvak Evrope Chelsea je krenuo najjače od samog početka: kupili su najboljeg igrača crnogorske francuske lige Edena Hazarda**, iz njemačke lige su dovukli Marka Marina, a već duže vrijeme se spominje i dolazak Hulka koji bi trebao pokušati zamijeniti Didiera Drogbu :Hail: obzirom da je legenda otišla ubrati laganu lovu u Kinu. Di Matteo više nije v.d. nego pravi trener, dobio je dvogodišnji ugovor što ne mora biti nikakva garancija obzirom da je i Ancelotti zbog neodbranjene duple krune dobio otkaz. Sa Hazardom i Matom bi Torres mogao napokon propucati što nas dovodi do pitanja: kako će sad igrati Chelsea? Prošle sezone se Di Matteo uzdao u sernatore poput Terryja i Lamparda no sad će vjerovatno imati i neke potentnije napadačke opcije, a ima još vremena do početka nove sezone da izmisli neku zamjenu za spomenutu dvojicu. Dovedu li Hulka i, recimo, Tiotea, mogli bi biti rame uz rame sa Cityjem ili prvi favoriti u borbi za naslov.Ostali - Liverpool je doveo novog trenera kojem će trebati puno sreće i strpljenja da prepiše sistem koji je forsirao dok je vodio Swansea. Raspad Liverpoola prošle sezone se poklopio sa ozljedom Lucasa Leive, možda sa njegovim povratkom Liverpool ponovo bude tim koji će kandidirati (makar) za 4.mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Sa manje prečki i stativa iz čistih prilika, manje promašenih penala i izbacivanjem rasističkih izraza iz rječnika Luisa Suareza mogu očekivati neki pomak. Downing ne može imati baksuzniju i goru sezone od prethodne. Valjda. :unsure: Newcastle, što bi rekli teniseri, brani puno bodova od prošle sezone. Ove sezone će igrati i u Evropi što bi im moglo pokvariti rezultate u EPL-u obzirom da ne vjerujem da će tankirati četvrtkom kao neki drugi timovi. Vidjećemo hoće li Fulham i Swansea igrati atraktivno kao i prošle godine, odnosno hoće li utakmice Aston Ville sa Lambertom sići sa liste zabranjenih sredstava mučenja zatvorenika u Guantanamu. West Ham nakon kraće, a Southampton i Reading nakon nešto duže pauze ponovo igraju Premiership, a mene zanima na čiji će se račun ove sezone Uigan spasiti ispadanja. Vidjeh da za Reading igra legendarni pucač slobodnjaka iz Leedsa Ian Harte. :Hail:Izvinjavam se zbog kilometarskog posta.* - 2005. je godina kad smo uzeli FA kup, posljednji trofej** - neka me ispravi teološki stručnjaci, ali nije li ovo ime i prezime paradoksalno? :huh:

Otto Katz

Ej, Arle, znaš da za 1 sahat počinje finale eura? Mislim da ti kažem, da poslije ne očajavaš i kose čupaš što si previdio od tabirenja epl.

ArleKino

Znam, znam. Ja sam ovdje na sjeveru pripremio našoj navodno heteroseksualnoj dječurliji oboružanoj sličicama Talijana i Španaca kolač kad se vrate od putešestvije po Poljskoj i Ukrajini.

copkillah
Ostali - Liverpool
:( Ja od ove sezone želim samo da, kada Arle sledeće bude otvarao novi topic, ovi moji™ više ne budu među ostalima™.

MocaVukotic

uzima pool mmw

MancMellow
uzima pool mmw
Most Moral Wins?

Dr Arslanagić

ArleKino :Hail: uzima Arsenal :thumbsup:

MocaVukotic

make manchester woos

gervasius twinkleminkleson

City opet uzima, ovog puta sa 15+ razlike.

James Marshall
Pomenuo si Everton samo jednom, i to kao razlog gubitka titule od strane MU angry.gif

Прслин
...небитно, небитно, небитно West Ham небитно небитно небитно...
cool.gif

Bright Billy

odlican uvod u sezonu arlekino :)

Töölönlahti

Lep uvod... Povodom Downinga ne znam šta bih rekao, taj dečko uvek nađe način da iznenadi, baš onda kad pomisliš da se nema kuda dalje potonuti.

Jean-Luc Picard
cool.gif
You read my mind... :D

Cash

Navijam za Chelsea. Bas me zanima kakvu ce ulogu imati Marko Marin ocel imat pristojnu minutazu ili ce ici stopama Lukakua. Kad smo vec kod njega da li on ostaje na Stamfordu.

Edited by Cash

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...