Jump to content

Časopisi o Košarci

Mil@n

Recommended Posts

Preturam sada po starim stvarima, i setno se sećam vremena kada sam u 4. osnovne krenuo da pikam basket. 3 godine nisam propustio trening i bio uporan do neke 20e. Tada mi je basket, Chicago Bulls i Michael Jordan bio sve i svja, gledao sam NBA do ranih jutarnjih časova i bez spavanja išao u školu, iako je jedino BK bio na UHF talasima koje nisam hvatao, tj jesam, ali sam bukvalno samo razaznavao boje dresova. Al sam slušao, jbg. I plakao sam kada Jordan nije bio MVP All Stara sa prvim tripl dablom u istoriji mečeva svih zveda već Glen Rice koga su nameštali da da 20+ poena u četvrtini što je bio novi rekord. :(Uglavnom, čitao sam i kupovao sve što je imalo dodira sa košarkom, i sada preturam po časopisima koje sam skupljao i čitao kao omamljen, te dolazim do sasvim fine kolekcije sledećih novina:Super Koš - Mislim da imam prvi 12, 13 brojeva (moguće da je to sve što je izašlo) i još 4 koji su naknadno izašli, super kvalitetni, na masnom papiru i sl.Fiba Basket - u izdanju novosti, super kvalitet - sadržaj mnogo slika i smešno teksta, + specijal o 1998 SP... DT Košarka - carski časopis na najgorem papiru koji je ikad viđen na kioscima svemira. Imam sve brojeve koji su izašli, nekih 36. Znam da sam bio jedan propustio, pisao im i oni mi poslali. :Hail: Inače su bili jako kvalitetni, pokrivali i mlađe kategorije, obilje statistike i sl.Poenta je da ne nam šta da radim sa tim, kontao sam možda da prodam na Limundu, ali sumnjam da bi se opario, a opet, bukvalno više nemam mesta u stanu za takve stvari, a i podrum je poprilično krcat. Ima li ovde nekog kolekcionara ko će to da ceni kako dolikuje?

Ima li Tegi svoju kolumnu u nekom od ovih casopisa?
Da ima, definitivno bi prodavao jer bi to bili njegovi počeci, a sa obzirom na Tegijevu popularnost i potencijal pre svega, to će posle kraja njegove karijere postati neprocenjivo.Šalu na stranu, ko zna, možda ga i ima negde.
  • Create New...