Jump to content
IGNORED

Play That Funky Music


djekson

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 10 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Jedna od najboljih prica u R'nR-lu je kako su Parliament probali esid i sta se potom zbilo:

Pocetkom 1967, George Clinton i ekipa su svirali u Bostonu. Tada su se zvali The Parliaments. Sa svirke ih pokupe neki studenti sa Harvarda i ponude im da ucestvuju u eksperimentu koji je na Univerzitetu realizovao njihov profesor Timoti Liri. Elem, tako Parliaments zavrse na esid testu i otkriju LSD, i ubrzo potom se preimenuju u Funkadelic.

Do kraja te godine su im svirke na esidu presle u naviku, i tako su jedne noci krenuli na svirku u Pitsburg. Usput se totalno odvale, i onako utripovani u nekom gradicu skrenu u neku mracnu ulicu i zavrse medju stotinak zombija... Pravih pravcatih zombija.

Uglavnom, kola stanu, oni pocnu da vriste i da piste, zovu upomoc, mole se bogu, zombiji se okupe oko kola i pocnu da im kucaju na prozor da spuste stakla, vozac pokusava da upali, kola nece, svi vriste...

 

Na kraju se ispostavi da su upali na set Noci Zivih Mrtvaca, Dzordza Romera. Nekako su uspeli da ih umire i posalju dalje. Romero je inace snimio ovo indie remek delo za stotinak hiljada, snimajuci po zabacenim lokacijama u Masacusetsu.

 

Funkadelic su par godina kasnije izdali Maggot Brain. 

Link to comment
  • 1 year later...
On 3.5.2020. at 23:09, maheem said:

:lolol:
dobar serijal

 

Ubacivao sam klincima u lekciju. Eight year olds, Dude

 

Izlete mi ovo sinoć iz library, kakvo krljanje

 

 

Edited by Hermetico
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, ragasto said:

Kad već kopam...

 

Doktorska disertacija o Betty iz 2020. Za sada sam samo preleteo, vidim da je autorka stupila u kontakt sa Betty i intervjuisala je, takođe i izdavače i članove benda. MIslim da je ovo najiscrpniji prikaz karijere

https://d-scholarship.pitt.edu/40029/7/Maggio Final ETD.pdf

Hvala! Tony Bolden je napisao odličnu knjigu o fanku, Groove Theory. Mogu probam da drpim opet negde po netu ako te ne mrzi da čitaš s kompa

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...