Jump to content
IGNORED

Šta ste prvo samostalno spravili u životu?


Amelija

Recommended Posts

Ja sam sa 6 skuvao prvu kafu, pa počeo da majstorišem oko sendviča najviše a sa uključivanjem štednjaka sam počeo kao vrlo mlad, pokušao da napravim čorbu, sa osam godina, ubacio celo povrće u vodu i stavio da se kuva i kada je provrilo dodao pakovanje špageta i liker od kokosa zbog boje, pošto čorba nikako nije imala zadovoljavajuću boju. Prosuo sa terase kada sam čuo kevu kako ulazi. Kuće, ne zgrade, na sreću. Prvo uspešno je bilo sa deset godina, kada je keva bila u bolnici, pečena polovina pileta i pire krompir za koji sam od tada majstor. Pile sam isekao na pola uzduž, oprao, osušio, namazao sa solju i sa senfom i stavio na gomilu soli, pola kile, poravnato u okrugloj tepsiji i tako ispekao. Ispalo jestivo. Dan posle "pohovao" šnicle i pržio krompiriće, nije uspelo ni jedno ni drugo ali bilo jestivo i naučio da se krompir ne drnda no se turi u vrelo ulje poravna i ostavi dok dobrano ne porumeni. Ćale je tu bio, uslovno, legenda, nešto ne uspe, on ode na burek i ostavi sestru i mene da jedemo šta ima... :wub: , dobro ajd, prošlo ga...

Link to comment

kad sam bio klinja dosta sam bakuti pomago u kujni (jelte, volo da oblizujuce obigravam oko kolaca u pripremnom stadijumu i delisju shamova za sladolede) no retko kad je pustala da se petljam ja tu nesto sam da pravim. tako da mi od najranijih secanja ostade neki majonez (tradicionalni novogodisnji) za rusku salatu, prvo asistirah pa onda i patentirah :P bakuta je znala da bude teska ko crna zemlja ali je u kujni bila maher (a i deda bome za kajganu a tek palacinke kako su letele ko NLOI iznad sporeta, nedostaaaai :( )

lancio
RNR :naughty: Edited by palfoot
Link to comment
Pile sam isekao na pola uzduž, oprao, osušio, namazao sa solju i sa senfom i stavio na gomilu soli, pola kile, poravnato u okrugloj tepsiji i tako ispekao.
Tuzla isporučila poslednje rezerve soli da bi mini Vapad ispek'o pile. :D
Link to comment
Ti si bio 1 neobično dete. blink.gif Čorba od povrća i deca.
a zašto da ne? :huh:ja obožavalaa i moje dete sada obožavakao i đuveč i slične povrćne zajebancije
Link to comment

ja kafu nisam skuvala pre 15, a mozda i kasnije. i to mi je bila velika nepoznanica, u smislu da sam se zadesila sama sa dzezvom, vodom i kafom i stala i pitala sebe ok, sta ide prvo, sta drugo, sta trece?

Link to comment
ja kafu nisam skuvala pre 15, a mozda i kasnije. i to mi je bila velika nepoznanica, u smislu da sam se zadesila sama sa dzezvom, vodom i kafom i stala i pitala sebe ok, sta ide prvo, sta drugo, sta trece?
ma, tata bio privatnik, a keva radila od sedam, ja bio međusmena u prvom razredu i ustanem u devet, skuvam tati kafu, napravim sebi i njemu neki sendvič, probudim ga i u školu, kada je sestra stasala za kuvanje kafe školu ona mu je kuvala namerno prejaku, tako da je opet meni zapalo. Mada nisam jedin takav slučaj. Znam za još par. Ipak je ćale ekstrem, još uvek ne zna gde su kašike i viljuške a gde čaše, a čuo sam da je na poslu, kada je radio u firmi, kuvao za koleginice uvek kafu, gledao u šolju i tako te stvari, a ovamo, on i dalje ne kuva kafu kući. Mislim da je on jedan od glavnih razloga zašto volim da se zezam po kuhinji, i perem sudove i sve držim pod konac.Uzgred jednom eksperimentalno, posle nekog članka u zabavniku, stavio prvo kafu da se "uprži" pa sunuo vodu i......uf...imala je ukus izgorelih kokica. Edited by Vapad
Link to comment
a zašto da ne? huh.gifja obožavalaa i moje dete sada obožavakao i đuveč i slične povrćne zajebancije
Možda je do mene i moje generacije... Šta znam, nekako mi kuvano povrće i deca ne idu zajedno. Naravno, trebalo bi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...