Jump to content
IGNORED

Kupovina akcija Nokije


stoka

Recommended Posts

što baš nokia?
mozda covek video WP i odusevio se (ko ja).Win8 na mobilnom uredjaju je mamojebacki!(istina, uredjaj na kom sam se igrao njime je samsungov :) )
RIM će se izgleda raspolutiti, gde bi jedan deo firme mogao sasvim fino da prihoduje i posluje, a drugi da bude poslat u kanal.
koji to?onaj sa proizvodnjom telefona ce prsnuti jer nemaju novi telefon.a onaj drugi bizmis im se zasniva na push messaging.u, koji postoji i u svakom drugom smartfonu za dzabe, ne vidim kako ce da generise kesh u 2015oj.nokija se bar koprca i pokusava nesto, dok rim samo pada bez nade za spas Edited by Zverilla
Link to comment

za mene je nokia rahmetli poslednje 3 godine.ali aj da vidimo sta kazu (") strcunjaci(")-ipak raja zeljna lake & brze zarade slusa njih.ako se uzdas u msft, samo napred...:

Nokia Chairman Affirms Faith in Windows Strategy 12:33p ET June 28, 2012 (Dow Jones) Nokia Chairman Affirms Faith in Windows Strategy HELSINKI--Nokia Corp.'s (NOK) recently appointed chairman, Risto Siilasmaa, Thursday affirmed the struggling handset maker's faith in the Microsoft Corp. (MSFT) Windows gambit. "For the first time in the history of technology, the Windows Phone 8 operating system makes it possible for users to have the same experience on a PC, tablet or smartphone, and for many people on their televisions via their gaming consoles, and to do the same thing almost seamlessly from one screen to the next," Mr. Siilasmaa said in a television interview on Finnish broadcaster Yle. Since Microsoft and Nokia joined forces, Nokia has struggled as it waits for sales of its new range of Windows-based products to replace the void left by its old Symbian software. Last week, Nokia warned that its second-quarter earnings will be worse than its previous guidance, prompting an additional round of mass layoffs at the company. Some of the decisions taken by Finnish mobile-phone maker to correct its ailing business have been "extremely painful" but such decisions will be made "for as long as they are necessary," Mr. Siilasmaa said. "Our duty is above all to ensure that Nokia's competitiveness is restored," Mr. Siilasmaa said. Mr. Siilasmaa, who was appointed to Nokia's board less than two months ago to replace outgoing chairman Jorma Ollila, said he had experienced mixed feelings during his time at the company's helm. He said that on the one hand he has had to face "painful, if unavoidable decisions," while on the other he was pleased to be working toward a positive future. The chairman noted that although the company's share price has nosedived in recent weeks following the announcement of another round of job cuts, shareholders haven't deserted the company, and he urged them to think about what they believe in in the long term. Responding to questions about why Nokia had abandoned the Symbian operating system in favor of Windows Phone, Mr. Siilasmaa said that Nokia's market share for Symbian-based phones had declined from a peak of nearly 60% since 2008, adding: "It was clear a year and half ago that we could no longer save Symbian." Mr. Siilasmaa praised Chief Executive Stephen Elop's performance as "extremely analytical, critical, open and transparent" and he noted that a turnaround doesn't happen in a short period of time.
tat36v.jpgfyzfat.jpg2mer4lx.jpganalyst reports-kratko i jasno (mrzi me da kacim pdfove):
the street ratings: selljaywalk consensus: sellrt research team: reducemarket edge: avoidvickers: report not availablecredit suisee: report not available
ne moze iz srbije da se trguje direktno, al kapiram da mozes preko nekog domaceg brokera, ali ja ne bih da mi oni posreduju na nyse.u svakom slucaju, nokia ne zasluzuje poseban topic, proso voz za njih. bojim se u nepovrat.edit:
Voleo bih, kao u onim knjigama za "Dummies", da mi opišete u koracima kako to mogu iz Beograda i pojasnite svaki postupak koji prethodi kupovini. Naravno, i koji su mi kompletni troškovi ... Računam da mi priložite najjednostavniji i najbrži način kojim mogu da obavim kupovinu neke konkretne akcije na inostranoj berzi ...
sve tehnikalije prepusti brokeru (otvaranje racuna, provizije sve koje se placaju i ne ocekuj simbolicne iznose. transakcija kod americkog brokera kosta i do10 dolara, a ne znam dal brokeri iz srbije moraju preko psorednika, ili mogu direktno. fizicka lica ne mogu da imaju racun kod brokera u inostranstvu). onda kazes koliko cega hoces po kojoj ceni, parkiraju nalog i obaveste te kada ga izvrse. ako naletis na nekog zalutalog entuzijastu koji misli da je izmislio berzu, taj ce i da te posavetuje [ :ph34r:]. dakle, kao kad sednes u kafic i konobaru narucis kafu i koka kolu. to je broker-prost izvrsitelj/posrednik. na tebi je da pratis deonicu i reagujes kad i kako mislis da treba. Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Nemoj nista da ih slusas stoko, tako su i za Apple pricali pre 15 godina, pa vidi gde su sad. He who dares wins and this time in 15 years you'll be a millionaire.

Link to comment
Nemoj nista da ih slusas stoko, tako su i za Apple pricali pre 15 godina, pa vidi gde su sad. He who dares wins and this time in 15 years you'll be a millionaire.
dinarski, naravno :D
Link to comment
Jedina firma koja još uvek pravi telefone, dok ostali valjaju prenosne plejstešne.
Jbg, ja sa prenosnim playstationom sve obavim dok sam rekao keks... Moja žena sa C2-03 dobija ospice... Ništa ne funkcioniše kako je zamišljeno, ume da uključi T9 bez razloga, da isključi ton isto tako, promeni zvono iz čista mira... Ekran je kao touch, ali je katastrofa spram jebenog Huaweia (koji košta isto kao taj C2 :)), da ne idemo na jače modele playstationa™...Nisu pratili trendove, ne samo sa playstationima™, nego i sa mnogim drugim stvarima i to ih je koštalo... Na moju veliku žalost, inače...
Link to comment
A šta vas briga što čovek hoće baš nokia akcije?Jedina firma koja još uvek pravi telefone, dok ostali valjaju prenosne plejstešne.
kako što nas interesuje? pa interesuje nas :Dne branimo mu (bar ja ne), ali eto radoznali :)
Link to comment
Jbg, ja sa prenosnim playstationom sve obavim dok sam rekao keks... Moja žena sa C2-03 dobija ospice... Ništa ne funkcioniše kako je zamišljeno, ume da uključi T9 bez razloga, da isključi ton isto tako, promeni zvono iz čista mira... Ekran je kao touch, ali je katastrofa spram jebenog Huaweia (koji košta isto kao taj C2 :)), da ne idemo na jače modele playstationa...Nisu pratili trendove, ne samo sa playstationima, nego i sa mnogim drugim stvarima i to ih je koštalo... Na moju veliku žalost, inače...
Koji to model Huawei-a?Jel ima neko iskustva sa novim high-end Lumia telefonima?Oh nokijo, kako si nisko pala :cry:Nekada su objašnjavali šta je telefon. Communicator-i čudesa, držali su i high i low end i midrange a kvalitet im je bio kao Ruska kegla, nepoderivo.
Link to comment
[...][ :ph34r:] [... ]dakle, kao kad sednes u kafic i konobaru narucis kafu i koka kolu. to je broker-prost izvrsitelj/posrednik. na tebi je da pratis deonicu i reagujes kad i kako mislis da treba.
šta ako mu donese ladnu kafu i toplu kolu?0903allo.jpg
Link to comment

U pravu ste, akcije Nokije su skoro na nekom istorijskom minimumu, ali proučavao sam njihove dijagrame i zaključio da bi sad bila dobra prilika za kupovinu. Ne verujem (a pretpostavljam da ne verujete ni vi) da će Nokija propasti. I ne očekujem neko ludačko bogaćenje, nego računam, ako kupim 1000 akcija Nokije za, recimo 1,5 evra po akciji, uz dnevne varijacije vrednosti koje se kreću u rasponu od 0,2 do 0,5 evra po akciji, moglo bi da se profitrira ... Usotalom, dovoljno sam iskusan trgujući na domaćoj berzi da zaključim da treba kupovati akcije kada ih drugi prodaju. Ovo, naravno, ne važi u našim, domaćim uslovima, za akcije Tigra, recimo. Ali sigurno važi za akcije NIS-a ... Dakle, predlažete Iliriku? A imate li iskustva sa nekim drugim posrednicima?

Link to comment

mozda jeste zgodna za dej trejding, ali malo koja deonica je za dt nezgodna, svaka ima nekakvu dnevnu varijaciju, ali ne i pogodan volumen. ja sam shvatila da ti hoces da kupis i drzis neodredjeno vreme.mnoge su akcije vec dosta dugo na (istorijskom) minimumu, samo treba imati u vidu kojoj industriji pripadaju. jedan mt i aa kao konzervativne idustrije svakako imaju buducnost, ko ima visak para da ulozi i ceka. nok je tehnologija, elektronika, komunikacije. opustili su se i malo ko ih nije pregazio. puno vise vremena treba za dizanje nego za pad. licno bih pre ulozila u neku biotehnolosku kompaniju, nego u nokiju. ali ako ti je bas zapelo za nokiju, navali.za ovdasnje brokere nemam savet, ali bilo kakvo poredjenje srpske berze sa nyse je smehotresno. mi, za pocetak, nemamo industriju i prilicno sam sigurna da se sve svodi na mahinacije. sto je najvaznije-nema para u toj bednoj privredi, pa ni sire, sto se najbolje vidi bas na berzi. zaboravi belex kad razmisljas o svetskoj privredi.

Link to comment
mnoge su akcije vec dosta dugo na (istorijskom) minimumu, samo treba imati u vidu kojoj industriji pripadaju. jedan mt i aa kao konzervativne idustrije svakako imaju buducnost, ko ima visak para da ulozi i ceka. nok je tehnologija, elektronika, komunikacije. opustili su se i malo ko ih nije pregazio. puno vise vremena treba za dizanje nego za pad. licno bih pre ulozila u neku biotehnolosku kompaniju, nego u nokiju.
Pomenula si investiranje u neku biotehnološku kompaniju. Na koje akcije konkretno misliš?
Link to comment
Pomenula si investiranje u neku biotehnološku kompaniju. Na koje akcije konkretno misliš?
ona na koju ja mislim kosta ~25 puta vise od nokije...http://www.google.com/finance?catid=us-52981623
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...