Jump to content
IGNORED

The Newsroom


Jolly Roger

Recommended Posts

a drugo kada to čine drugi i treći kamerman, asistent režije, produkcioni šef, momak koji se stara o teleprompterima i gazda medijske kuće.
a meni je pa ovo 100 puta zanimljivije. heroji anonimusi. posvećeni poslu do smrti. to bre!
Link to comment
  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    102

  • MayDay

    87

  • Sludge Factory

    31

  • Lrd

    24

Sve je to lepo, dinamično, kvalitetno, jedino su setting i sama tematika dosadni do zla boga, samim tim i serija ne može biti posebno interesantna. Jedno je kada dijaloge i vrcavost vuku šef kabineta predsednika, glavni savetnik za spoljnu bezbednost, šef generalštaba, glavni pr ekspert i zamenik šefa kabineta, a drugo kada to čine drugi i treći kamerman, asistent režije, produkcioni šef, momak koji se stara o teleprompterima i gazda medijske kuće.
Link to comment

To sto si napisao, Filipe, je bas onako bezveze. Ozbiljni mediji su po meni najvazniji zastitnici demokratije i slobode, na jedam indirektan nacin. Mozda jos uvek nismo uspeli da se naucimo koordinaciji izmedju pojedinaca kada su potrebne drustvene promene i otpor establismentu, ali informacija je najbolje sredstvo koje imamo za sada da bismo se drzali na okupu oko iste stvari. Zbog toga su mediji izrazito bitan i vredan faktor u drustvu. Kad na sve to dodas i da u drzavama poput US ti sefovi kabineta, glavni pr eksperti i ostali moraju da zadovoljavaju urednike i medijske poslenike poput Will McAvoya koji je sedeo i citao naucni magazin iz drustvene psihologije, onda ne mozes da kazes da je njihova interesantnost manja zbog uticaja koji imaju na drustvo. Nego, evo sad pricam s mojom prijateljicom Bostonerkom koja je radila kod Murdoka u nekoliko informativnih redakcija i koja mi je rekla da jos nije gledala, ali da su mnoge njene kolege rekle da mogu da polude od gledanja ove serije. Luba je isto napisala da ovo odvraca ljude od novinarstva. Meni, sa strane, deluje kao nesto mnogo uzbudljivo. Sta mi laici propustamo? Moram i Vasudevu da idem da poteram da gleda seriju.

Link to comment

ne propustate nista, naprotiv, meni i jeste divno da se podsetim romanticne ideje o novinarstvu/medijima kao perjanicama borbe za bolje drustvo. jer ono sto smo videli, nazalost, vise ne postoji, bar ne u korporativnim medijima. to jest, svi se ponasaju kao don, ako je neko poceo sa jednim lidom, taj ce imati svi, retko ce ko kopati da vidi ima li jos neceg u tome, a maksimum napora ce biti da "sex the story up."toliko su minimalne sanse da se tako nesto stvarno desi -- da se prihvati ideja nekog novog i zanemare dosadasnje perjanice -- da mi strasno prija da vidim da se desava, pa makar i na televiziji.moram da stekam za sad jos neke stvari o kojima bih pisala, ali mi je najfenomenalnije sto je sorkin pokazao ono sto konzumenti/gledaoci infoprograma retko saznaju, da do prave price uvek stizes slucajno, i samo slucajno, i samo tvoj telefonski imenik ili to sto si slucajno upoznao nekog bitnog moze da te dovede do scoopa.(mada me sad najvise muci sta je mekenzi uradila vilu. nije ga samo sutnula ili prevarila, to je nista za onakav rent.

Link to comment

Vi ste u nekom gadnom tripu da je novinarstvo = produkcija vesti. Obaška što nije tako, i što se time bave ljudi koji i nisu novinari, ima ih horda i poistovećuju ih sa novinarima na osnovu toga što su zaposleni na Foxu, BBCju, MSNBCju ili RTSu. Da ne ulazim u priču o zaštitnicima demokratije, tek to nema veze sa mozgom, ali ako ja pravim vesti, i pričam ti priču da ja štitim demokratiju, nije čudno da većina ljudi veruje u to.Ova serija je iznenađenje otprilike toliko kao kada bi davali VIP ličnostima da pričaju o svom značaju u društvu. Kako mali Perica zamišlja da se rade ozbiljni poslovi. Zato novinarstvo i nema neke naročite šanse - lažno ga predstavljaju. Živo me zanima da li bi zanimanje menadžera ili pozicija u vrhu državnih instituacija bila toliko popularna kada bi prikazivali da za tu poziciju, recimo, žene moraju da puše matorcima od 60 godina, a muškarci da im izigravaju potrčke, pa da ja onda poput lube komentarišem kako to odbija mlade ljude od odgovornih zanimanja.edit: da pojasnim, protiv lube i njenog doživljaja serije nemam baš ništa.

Edited by Filipenko
Link to comment

Odlicno za sada, sto se mene tice. Gluma, dijalog, likovi, radnja, sve mi se svidja. Mada neki kazu da kvalitet drasticno opada posle 2. epizode. "I'm a Marine, and I will beat the shit out of you no matter how many protein bars you eat!" :lol::Hail:

Link to comment

Veceras pogledah konacno! Meni super, svidja mi se, to su ti dijalozi gde sve prsti i sve je uvek "larger than life". Likovi su sasavi, a nije mi cak smetao ni onaj rilejsnsip/romens deo, naprotiv, zanimljiv je. Jedino sto mi je smetalo su oni pateticni delovi, sa onom jebenom muzikom, samo nju da su ukinuli sve bi bilo ok, ne znam koji ce im to kurac, mada osecam da Sorkin insistira na tome iz nekih, verovatno samo njemu znanih, razloga. Opet, ova epizoda je bila cist Holivud (mozda je to zato tu :D ), a u pojedinim trenucima sam imao osecaj kao da gledam film, a ne TV seriju! Ne znam da li sam jedini?

Link to comment

ja sam stoka koja ne pusta kad se neceg uhvati. poslala sam i prijatelju koji je urednik vesti na izrealskom channel 2 da se ukljuci u gledanje. oprostite mi, ali ja sam information economist, pa su mi medijski auleti ko deca. od pisanih novina i ogromnih tv mreza sve do uskospecijalizovanih newswires. al nebitno, meni su mekenzi i vil fantasticni karakteri, oboje. hocu da malo budem kao ona.a i dzim je slatkica s onom vilicom.

Link to comment
Izdala si GOT, Mau... prvo Fernanda Torresa, a sad i Neda Starka.
Nisam izdala. Ja sam na prvom mestu majka zmajeva, a onda istrazivacica, vlasnica roze nalepnica u obliku srca i sve ostalo..
Link to comment

u narednim epizodama tek treba da se pojavi acn ekspert za ekonomiju:olivia-munn-sexy-topless-maxim-photos.jpgpise ponegde da je za ulogu mekenzijeve prvobitno bila planirana mariza tomei, ali su propali pregovori. cry.gif

Link to comment
ne propustate nista, naprotiv, meni i jeste divno da se podsetim romanticne ideje o novinarstvu/medijima kao perjanicama borbe za bolje drustvo. jer ono sto smo videli, nazalost, vise ne postoji, bar ne u korporativnim medijima. to jest, svi se ponasaju kao don, ako je neko poceo sa jednim lidom, taj ce imati svi, retko ce ko kopati da vidi ima li jos neceg u tome, a maksimum napora ce biti da "sex the story up."
Hm da...Ovo je definitivno naucno-fantasticna serija sa elementima romantike ;)
toliko su minimalne sanse da se tako nesto stvarno desi -- da se prihvati ideja nekog novog i zanemare dosadasnje perjanice -- da mi strasno prija da vidim da se desava, pa makar i na televiziji.moram da stekam za sad jos neke stvari o kojima bih pisala, ali mi je najfenomenalnije sto je sorkin pokazao ono sto konzumenti/gledaoci infoprograma retko saznaju, da do prave price uvek stizes slucajno, i samo slucajno, i samo tvoj telefonski imenik ili to sto si slucajno upoznao nekog bitnog moze da te dovede do scoopa.(mada me sad najvise muci sta je mekenzi uradila vilu. nije ga samo sutnula ili prevarila, to je nista za onakav rent.
Mene odusevljava kad vidim i u RL da je "moje blokce/svescica i olovcica" jos uvek keva.To mi se svidelo kao fora kad je onaj producent kontaktirao ljude i ovaj drugi ga pita "Sta imas..." a on kaze dve strane u blokcetu...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...